VERENIGING W.F, JUBILEA 25jjaar aan het Jubileumfonds afd. Schilders voor het mooie cadeau, dat zij mochten ontvangen bij hun 12%-jarige echtvereniging. J. T. J. WEERMAN. H. WEERMAN—v. d. VELDE, aan het gehele personeel voor de daadwerkelijke steun ondervonden bij het overlijden van haar man J. H. de Bie. Mevr. A. DE BIE—DE VALK. aan chef en personeel van de magazijnadmini stratie, sociale werkster en Willy Wilton-Fonds voor de vele blijken van belangstelling op zijn verjaardag ontvangen en voor de mooie boeken. KLAAS BREEDERVELD. aan Directie, Chefs, Bazen, Collega's, Chef afd. Sociale Zaken, Mevr. Jansen en Willy Wilton- Fonds voor de morele en financiële steun onder vonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van haar Man. Wed. J. VAN PELT—SCHREUR. aan allen en speciaal aan ,,De Vlamboog" voor de verrassing met de Kerstdagen. A. VISSER. aan alle leden van „De Vlamboog" voor het geschonken fruit tijdens zijn ziekte (ook namens vrouw en kinderen). F. SMIT. aan allen maar in het bijzonder Bazen Machine fabriek en sociale verzorgster voor stoffelijke en morele steun tijdens ziekte en herstel van zijn vrouw, waaruit belangstelling en vriendschap bleek. Bs. STRUIS. aan Redactie W.F.-Nieuws voor de toezending van het W.F.-Nieuws en het prachtige Kerstnummer. Het blad wordt trouw bezorgd en is een welkome gaSt' J. H. DE WIT. Het bestuur van het Willy Wilton-Fonds zegt dank voor alle goede wensen voor 1950 en wenst wederkerig allen een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar toe. BAZEN MACHINEFABRIEK, Wij hebben al enige tijd W.F. verlaten en afscheid genomen van U, collega's. Men denkt vergeten te zijn, maar vergeten zijn wij niet. Dit bewees ons het St. Nicolaasfeest. Wat klopte ons oude hart, toen wij van U een pakje kregen. Wat waren onze vrouwen en wij gelukkig met ons cadeau. Maar dat op Kerstmis ons kerstboutje niet zou ontbreken, daarop hadden wij in het geheel niet gerekend. Wij (en vooral onze vrou wen) danken U hartelijk. Deze grote vriendschap heeft diepe indruk op ons gemaakt. Onze welgemeende dank, bs. DE JONG. bs. HARING. AFD. O. EN A. DE CABARETAVOND. De cabaretavond is het hoogtepunt van de afd. O. en A. der Ver. Wilton-Fijenoord en ook dit jaar werd door ieder lid met verwachting naar de 10e December uitgezien. Het programma beloofde dan ook, dat het een avond zou worden met voor elck wat wils. Toen dan ook de dag was gekomen en alle leden naar de Rivièra-Hal trok ken, was ieder in de beste stemming. Om 8 uur werd de avond geopend door de voorzitter van het hoofdbestuur der Ver. W.F. de heer C. Keyzer. Deze zette in korte trekken het nut van een personeelsvereniging uiteen, waarbij hij opmerkte, dat de morele steun van het bedrijf de hoofdzaak moet zijn en de finan ciële bijzaak. De heer Keyzer zei. dat de afd. O. en A. zich wat de financiën betreft wel onder scheidde, daar deze afdeling zo goed als geheel zichzelf bedruipt. Het bestuur een pluim op de hoed stekend, spoorde hij de leden aan. het be stuur met werk te overstelpen. De heer Keyzer wenste de aanwezigen een aangename avond toe. Nu was de beurt aan de artisten van het Artisten- bureau Carré, o.l.v. Paul Ostra. Onder de artisten zagen we o.a. Lizzy Valesco, bekend van de radio. Eerst was Paul Ostra aan de beurt, die er niet bleek te zijn, maar uiteindelijk tussen het publiek uitkwam en daarna de aanwezigen enige aan gename ogenblikken in zijn „kleedkamer" gaf. Daarna verscheen de accordeonnist „Fantasto", die met zijn instrument de hele zaal in bewonde ring bracht door zijn vertolking van de ouverture Wilhelm Teil en zijn draaiorgelimitatie. Daarna de sketch „de onverwachte gast", met Paul Ostra en Lizzy Valesco, die we hierna alleen te horen en te zien kregen. Vervolgens de Annabella's in hun repertoir, dat zingen cn dansen bevatte, waarbij de kleding de aandacnt van de vrouwe lijke bezoeksters trok. Na dit optreden serveerde Paul Ostra een tapdans duo. dat ons verschillende staaltjes liet zien en ons aan gummibenen deed denken. Het laatste nummer voor de pauze was de clou van de avond, n.l. de imitator, die de hele zaal enkele ogenblikken vergastte op meester lijke imitaties van Maurice Chevallier, Josephine Baker en de beroemde negerzanger Al Johnsson. Deze laatste werd zo schitterend geïmiteerd, dat alvorens de artist mocht vertrekken hij nogmaals het beroemde lied .Sunny Boy" moest zingen. Na de pauze hebben de artisten nog een uur lang hun kunnen ten beste gegeven. Daarna werd de avond besloten met een gezellig bal, waarbij velen hun stijf geworden benen hebben kunnen los- dansen op de klanken van de Tediro-band. Een woord van waardering aan het bestuur is zeker op zijn plaats voor het werk aan deze avond be steed. Dat velen in de zaal het gesprokene niet goed of in het geheel niet hebben kunnen volgen, is te wijten aan de geluidsinstallatie, welke nog steeds niet goed is. De zaal heeft thans bewezen, dat zij zich voor dergelijke avonden niet bijzonder leent. Ik hoop, dat er voor onze volgende avond een andere en betere zaal disponibel is en dat er voor de O. en A.-avonden in het Musis Sacrum een evengrote belangstelling bestaat als voor de Caba retavond, ook als het een lezing betreft. W. RISSEMA. In het Museum Boymans wordt momenteel een tentoonstelling gehouden van „Tekeningen van Franse Meesters van Fouquet tot Cezanne". Deze expositie geeft een volledig overzicht van de Franse tekenkunst van Fouquet, de tijdgenoot van de Vlaamse primitieven, tot en met de baan brekers der moderne kunst Cezanne, Gauguin en Seurat. Door de medewerking, niet alleen van de beroemde verzameling van het Louvre en van talloze Musea en particuliere verzamelingen in Parijs en in de Franse provincie, doch ook door inzendingen uit Engeland, Zweden, Oostenrijk, Duitsland en ons eigen land, is een geheel tot stand gekomen zoals de laatste decennia slechts zelden te zien is geweest. Ruim zeventig meesters zijn met 225 uitgelezen tekeningen tegenwoordig. Uitermate boeiend is de tentoonstelling geworden, niet alleen door de grote verscheidenheid van de persoonlijkheden der kunstenaars, doch bovendien door de grote rijk dom van de gebezigde technieken. Met name door de verschillende kleuren krijt en de aquarel maakt de tentoonstelling op de be zoekers een feestelijke, kleurige indruk, die voor de warmte van een tentoonstelling van schilderijen welhaast niet onder doet. Het bovenstaande werd overgenomen uit een cir culaire, welke ons door de Directie van het Mu seum Boy mans werd toegezonden. Teneinde zoveel mogelijk personen in de gelegen heid te stellen van deze tentoonstelling te genieten is besloten het Museum enkele avonden in de week open te stellen. De rondgang over de ten toonstelling wordt gemaakt onder deskundige leiding. Leden van O. en A. worden, met introducé, in de gelegenheid gesteld deze tentoonstelling gratis te bezoeken, en wel op 24, 25 of 26 Januari a.s. Niet-leden kunnen eveneens aan deze excursie deelnemen tegen betaling van 35 ct. per persoon. Opgave voor deelname uiterlijk t/m 17 Januari a.s. bij H.H. bestuursleden of op Afd. Sociale Zaken. AFD. TAFELTENNIS. Onze beide teams doen het goed in hun afdeling van de Ned. Tafeltennisbond. W.F. I. dat het vorige seizoen voor het eerst in de competitie uit kwam, werd ongeslagen kampioen van de 4e klasse en promoveerde hierdoor naar de 3e klasse. Nu de helft van de competitie er op zit, staan zij op de 2e plaats met 2 punten achterstand op Service, waartegen zij hun uitwedstrijd gelijk speelden. W.F. I is nog ongeslagen, maar heeft 3 wedstrijden gelijk gespeeld. In het eerste team spelen Ballijns, De Wolff en Berends, waarvan Ballijns de beste resultaten heeft geboekt, daar hij van de 21 wedstrijden er 19 wist te winnen. Zijn spel is dan ook beter, daar hij over een mooie backhand beschikt, wat de ande ren missen. De Wolff, die dit jaar voor het eerst voor W.F. uitkomt, heeft het er ook goed afge bracht door 15 van de 21 partijen te winnen. De Wolff speelt zijn wedstrijden met vuur en vergeet daardoor wel eens de zwakke plekken in het spel van de tegenstander uit te buiten, maar dat zal wel komen. Berends, die 13 van de 21 partijen won, zou ik graag wat meer zien aanvallen, ook al is zijn verdediging beter. B.v. tegen P.T.T. wist hij door zijn verdediging een kostbaar punt binnen te slepen. W.F. I kan in zijn afdeling kampioen worden, daar deze afdeling niet bijzonder sterk is op enkele clubs na. Maar nog geen hoera roepen! Het 2de team met de spelers Van Rooy, Van Zwieten en Bosman staat er in de 4e klasse nóg beter voor dan het eerste. Het staat ongeslagen, aan de kop met 2 punten voorsprong op Americano (Holland-Amerika Lijn), dat alleen van W.F. heeft verloren met 91 (dus is W.F. wel uitgesproken de sterkste). Van Rooy en Van Zwieten wonnen beide 17 van de 18 wedstrijden, ieder op hun eigen manier. Van Rooy valt meestal aan en Van Zwieten was aanvankelijk geneigd tot „prikken" over te gaan. Het eerste kan mij meer bekoren dan het laatste, maar gelukkig is Van Zwieten aan het veranderen. Bosman wist er 12 van de 15 partijen te winnen. Hij kan beslist beter, als hij niet in de fout ver valt te veel backhand te willen slaan, daar hij zich dan uit positie speelt. Het spel van Bosman is mooi, maar een beetje meer vuur in zijn wed strijden en hij kan ze allemaal winnen. Als nu alle spelers de weken, waarin de compe titie stilligt, goed benutten door regelmatig te komen trainen, dan weet ik zeker, dat aan het eind van het seizoen minstens één van de twee teams kampioen wordt. Dus half Januari vol goede moed aan de 2de helft. AFD. VOETBAL. Veel nieuws is er van onze vereniging niet te melden. Tenminste wat betreft de gespeelde wed strijden. De laatste weken heeft de competitie grotendeels stil gelegen in verband met de ge steldheid der terreinen. Alleen onze junioren kwamen twee maal in het veld en wel op eigen terrein tegen D.V.O. waarvan op het nippertje met 10 gewonnen werd en tegen D.R.Z. waar van met 20 verloren werd. Op 30 December hebben wij een contactavond ge houden in Café De Seinpost. Over het succes van deze avond hoeven wij niet meer te schrijven, want een ieder die daar geweest is, weet er van mee te praten. Het was gezellig, er was stemming, in één woord, het was af! De I.S.F.-band bracht beschaafde dansmuziek, en vele amateurs zetten hun beste beentje voor. Bravo dames en heren van de voetbalvereniging, zo zijn we op het goede pad. Wij hebben werke lijk genoten van verschillende schetsjes en zang nummers van onze eigen leden. Het hoogtepunt van de avond was wel het optreden van de Notenkrakers, die geheel belangeloos deze avond opluisterden. Een woord van dank aan allen die belangeloos aan deze avond medewerkten, is hier zeker op zijn plaats. Jammer was het dat nog niet alle leden aan onze uitnodiging gehoor hebben gegeven om de contact-avond te bezoeken, ofschoon de op komst onze verwachtingen overtroffen heeft. Maar de volgende keer rekenen wij er op dat alle leden zonder uitzondering aanwezig zullen zijn. De wegblijvers hebben thans ongelijk gehad. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 20 Jan. 1950 P. Bergh, Betaalmeester Afd. Soc. Zaken G. Kamerman, Draaier H. L. Ullrich, Poetser N. D. Marcus Sjouwer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 4