AFD. HANDBAL. Een goed begin is het halve werk. Heren W.I.K.W.F.: 1—3. Na enige weken van rust startte W.F. in 1950 met een lastige uitwedstrijd tegen W.I.K. Een mooie wedstrijd als destijds thuis is het niet geworden. Er is nu een felle strijd geleverd voor de over winning. W.I.K. had na ongeveer een kwartier het eerst succes met scoren 10! De W.I.K. keeper had een goede dag, maar kon toch niet verhin deren, dat nog voor de rust een 17 me ter worp hem feilloos passeerde en de stand 11 werd. Na de rust kreeg de wedstrijd een rommelig karakter. Nog tweemaal kon W.F. het doel van W.I.K. doorboren waardoor met 13 werd gewon nen. De andere wedstrijden vonden geen door gang. Op 15 Januari speelde alleen W.F. 2 (heren) tegen D.W.S. 5. Deze wedstrijd werd op z'n slofjes gewonnen door W.F. 2 met 14—2. Op 14 Januari zijn de Zaterdagmiddag-Dames naar Katwijk geweest. Deze wedstrijd werd na veel spanning met 21 verloren. De partijen wogen goed tegen elkaar op, maar Katwijk was iets ge vaarlijker. Ruststand was nog 00. Op een ge geven moment kreeg W.F. een 13 m. worp straf - worp) tegen zich. Katwijk greep en benutte de kans 10. W.F. gedeprimeerd. Katwijk maakte hier nogmaals gebruik van en bracht het tot 20. Vijf minuten voor het einde kreeg W.F. een strafworp toegewezen en deze werd keurig benut: 21. W.F. zette alles op alles, maar het bleef 21. L. J. V. AFDELING O. A. Op 11 en 18 Januari is de afd. O. A. naar Afrika geweest en wel naar de Belgische Congo. Hoewel hier natuurlijk niet een echte reis bedoeld is, mogen we toch wel vaststellen, dat de Heer Lode van Gent als gids en causeur, het vermogen bezit om zijn gehoor als 't ware zijn belevenissen als werkelijkheid te doen ervaren. De mooie natuuropnamen, de schat van weten schappelijk en kunstzinnig nieuws, door plaatjes en film aanschouwelijk voorgesteld, geven de toe hoorders iets dat onvergetelijk is. Enthousiastelin gen waren er velen. Zelfs waren er onder onze leden, die in alle ernst zich beschikbaar wilden stellen om op een volgende trip mee te gaan met de Heer van Gent. (Denkt U dan aan de contributie voor O. A., heren aspirant-reizigers Anderen slaakten de verzuchting dat zoiets nu inderdaad „Leven" is, daarbij misschien verge tende, dat wij slechts het resultaat van een Con- goreis zien, zittende op een gemakkelijke stoel, rustig in een zaal. Wij kennen niet de ontzaglijke moeilijkheden waarmee zulke ontdekkings-reizi- gers (dat zijn het in wezen nog altijd) te kampen hebben in oerwoud of savannah. Slechts door van onze waardering blijk te geven, worden deze pioniers tevens gesterkt om hun baanbrekende, maar moeilijke taak te verrichten: de ontsluiting van nieuwe gebieden voor te be reiden tot heil van inboorling en overige mens heid. Wij stellen ons voor om de Heer van Gent nè zijn volgende reis (April vertrekt hjj weer) nog maals te vragen ons te laten genieten van zijn vruchtdragende arbeid. De Amerikaanse film over Leopoldsstad, kunst onder de negers, over hun dans, de plaats der negers in het groeiende productieproces en vele andere technische gegevens, die het slot van deze goede avonden vormde, muntte uit door duide lijke klankweergave en goede technische kwali teit. Deze film is door het Belgische Ministerie van Koloniën, belangeloos ter beschikking aan de Heer van Gent afgestaan, waarmee weer wordt aangetoond, dat culturele samenwerking tussen de West-Europeese landen van groot nut kan zijn. Wij eindigen dit verslag met de Heer L. v. Gent een goede reis en een „tot weerziens" toe te roepen. 7 en 15 Februari: RUBBER. 3 Documentaire geluidsfilms in kleuren over rub bercultuur, de bereiding van rubber en de toe passing van rubber. Komt allen, ook dit belooft een interessante avond te worden. AFD. SCHAKEN. Laten we dit jaar met goed nieuws beginnen. Ons le tiental heeft ook in de 3e Bondscompetitie- wedstrijd getoond kampioens-aspiraties te koeste ren door R.S..R 2 met 7%21/£ te verslaan. Daar mede heeft het reeds 3 van de 6 te spelen wed strijden gewonnen en staat momenteel bovenaan. Evenwel, we krijgen nog drie zware tegenstan ders, zodat we nog niet kunnen zeggen de koek reeds gewonnen te hebben. Maar we gaan moedig voorwaarts. Ons 2e tiental kan helaas niet op zo'n succes bogen. Met 64 moest het de meerderheid van Hoek's Schaak Club erkennen. Nou ja, je kunt niet altijd de wind in de zeilen hebben. Dan maar tegen de stroom op roeien, maar nimmer versa gen! In onze huishoudelijke competitie gaat het wat gemoedelijker toe, al geef je ook hier natuurlijk geen partij zo maar cadeau. In groep I gaat Dhr. den Uyl aan de kop (wie zou dat ook anders kunnen zijn) en in groep II is Dhr. van Meeu wen vooralsnog het leidend voorwerp. Een vol gende keer hopen we U de volledige stand mede te delen (als U nog geen lid bent, zorg dan dat JJ er ook nog bij komt). Gelukkig konden we op Maandag, 16 Januari een nieuw lid begroeten, waardoor ons ledental met 5 is verhoogd. Maar daarmede zijn we nog niet tevreden. Onze persoonlijke activiteit moet met minstens 10 toenemen. Allereerst door een trouwe opkomst en verder: propaganda maken, mannen, ieder in eigen omgeving collega's en/of vrienden opwekken tot onverwijlde deelname aan de schoonste en genoegelijkste der denksporten: schaken! Dit jaar hopen we ons eerste lustrum te vieren. Laat het voor allen een eer zijn, lid te wezen van de Schaakclub van W.F. U tot inschrijving van nieuwe leden altijd gereed staande secretaris, 18-1-1950. J. v. M. AFDELING TENNIS. Aanmelding NIEUWE Leden. Het jaar 1950 is pas begonnen. Hoewel het weer op het moment dat we dit stukje schrijven zeer zacht is, denken we er nog niet aan te gaan tennissen. Maar toch voordat we het beseffen, zal het voorjaar zijn en kunnen we ons racket weer te voorschijn halen. De voorbereidingen voor de competitie zijn al aan de gang. En onze leden weten het: met de competitie breekt de prettige tijd van wedstrijdspelen aan, zowel voor de com petitiespelers, als voor de minder gevorderden, die hun vriendschappelijke wedstrijden weer zullen opvatten, maar thans ook voor degenen die vorig jaar met tennissen begonnen zijn. Er is n.l. goed nieuws: we willen in de eerste helft van het nieuwe seizoen reeds een onderling toumooi or ganiseren! Maar hoe staat het met alle andere WF-sport- liefhebbers? Reeds hebben zich een aantal nieuwe leden voor onze afdeling Tennis gemeld, maar we verwachten er nog meer. Er zijn nog velen bij W.F., die een partijtje tennis geen schade zou doen! Iemand die een paar keer op de rode banen gestaan heeft, wordt beslist 'n enthousiast lid. Twijfelt daarom niet, hakt ineens de knoop door en geeft U nu op als lid (dit geldt ook voor e.v.t. huisgenoten en verloofden). Voor de vorming van een nieuw team zouden enkele gevorderde competitiespelers (en vooral speelsters) van harte welkom zijn. Meldt U nu reeds aan! Wellicht kunnen wij U bij het aanschaffen van diverse dingen een goede tip geven, die U belangrijke financiële voordelen oplevert. De contributie is niet hoog, 17.50 voor het gehele seizoen, in één, twee of drie termijnen te vol doen (voor avondscholieren nadere contributie-be paling mogelijk). De speeltijden zijn: Dinsdag-, Woensdag- en Don derdagavond, Zaterdag en Zondag de gehele dag. U kunt uiteraard niet in werktijd inlichtin gen krijgen en U als lid opgeven bij: W. van der Ende, Westkousdijk, Rotterdam. J. Hoogendoorn, Fitterij, Schiedam. E. Smit, Tekenkamer Mach. fabr., Schiedam. Mej. T. Verburg, Boekhouding, Schiedam. AFD. TONEEL. Zaterdag, 14 Januari j.l., gaf afd. Toneel een zeer geslaagde toneeluitvoering in gebouw Musis Sacrum te Schiedam. Om 8 uur opende de heer Ir. J. H. Wilton de avond en sprak een welkomstwoord tot de aanwe zige directieleden en het zeer talrijke publiek. Hierna werd de klucht „Voor één dag dame" op gevoerd, welke stuk bij het publiek bijzonder in de smaak viel. Steeds gierde de lach. Er werd trouwens vlot gespeeld en we kunnen zien, dat de spelers over steeds meer routine gaan beschikken. De heer Weeteling, regisseur van afd. Toneel, heeft met dit stuk veel eer ingelegd. Na afloop was er weer, zoals altijd, een gezellig bal, met medewerking van de Jolly Makers. Zeer voldaan gingen de toeschouwers naar huis. S. B. In het voorjaar van 1949 heeft de afd. Toneel in Sliedrecht voor de Personeelsvereniging van de Werf „De Merwede" een feestavond verzorgd. De bedoeling is thans, dat de Personeelsvereni ging „de Merwede" een feestavond zal verzorgen voor afd. Toneel. Verdere mededelingen daarover volgen nog. Het ligt in de bedoeling van afd. Toneel voor de eerstvolgende uitvoering een 25-tal kaarten gratis beschikbaar te stellen voor gepensionneerden van Wilton-Fijenoord. Een en ander zal geregeld worden in overleg met afd. Sociale Zaken. HET BESTUUR. AFD. VOETBAL. Was er in het vorige W.F. nieuws weinig te schrijven over de prestaties van onze elftallen, deze keer is het van hetzelfde laken een pak. Ons eerste elftal speelde niet. Ons tweede elftal haalde uit de wedstrijd tegen U.S.C. 3 een verdien stelijk gelijk spel, terwijl ons derde elftal een normale overwinning boekte tegen Demos 3. Ons vierde elftal leed met 91 een zware nederlaag tegen de leiders Varken oord 2. Bijzonder was echter het gelijke spel (00) van onze junioren tegen Schiedam A. Schiedam was sterker geacht dan onze jongens. Het viel de Schiedammers echter wat zwaar, want zij hadden zeker zo'n sterke tegenstand niet verwacht. Onze jongens hebben zich allemaal ten volle gegeven en prachtig strijd geleverd. Bravo jongens! Dan nog iets over de afschrijvingen. Sommige spelers zijn van mening dat de secretaris de spe lers aan een touwtje heeft of ze zo uit zijn mouw kan schudden. Zover hebben we het echter nog niet gebracht. De aanschrijvingen worden Dins dag verzonden, zodat verwacht mag worden dat deze 's Woensdags in het bezit van de spelers zijn. Er zijn echter enkele spelers, wij zullen geen na men noemen, van mening dat zij 's Zaterdags avonds zo omstreeks 11 of 12 uur nog best even een boodschap van verhindering kunnen sturen. Dit gaat echter niet, omdat het dan onmogelijk is om nog een andere speler te waarschuwen. Een afschrijving moet uiterlijk Vrijdagavond in het bezit van de secretaris zijn. Bovendien is er door het bestuur geconstateerd, dat er spelers waren die zich ziek gemeld hadden, toch 's Zondagsmiddags bij een belangrijke le klas wedstrijd als toeschou wer aanwezig waren. Dit is natuurlijk zeer onspor tief. Even onsportief is het om af te schrijven als men cïoor de elftalcommissie in een lager elftal geplaatst is. Wij hopen dat het aantal af schrijvingen hierdoor in de toekomst wat minder zal worden. Bovendien worden de spelers verzocht hun afschrijvingen of andere correspondentie a«n de secretaris voldoende te frankeren. Er is de laatste weken weer een aardig bedrag aan porto betaald. Tot slot kunnen wij nog mededelen dat er weer buiten getraind wordt met de bal. Zij die de voetbalsport al volkomen beheersen wor den verzocht weg te blijven, anders hinderen zij diegenen die het nog niet helemaal beheersen. Voor dit alles geldt: „Wie de schoen past S. AFD. ZANG. Op Zondag, le Kerstdag gaf het Mannenkoor W.F. onder leiding van de dirigent, de heer B. Verweel, een concert in de Ziekenbarakken aan de Boezem te Rotterdam. Het koor heeft een goed verzorgd Kerstprogramma ten gehore gebracht. Dat het gebodene met aandacht door de patiënten en ook door het verplegend personeel werd be luisterd en op hoge prijs werd gesteld, bleek uit de vele dankbetuigingen, die wij na afloop van het concert in ontvangst mochten nemen. Daarbij werd de wens uitgesproken, dat zij ons koor bin nen afzienbare tijd daar nog eens terugzien mochten. Het bestuur dankt alle leden voor hun opkomst, waardoor zij tot het slagen van dit concert heb ben bijgedragen. En nu nog een enkel woord tot de leden van ons koor: Bezoekt trouw de repetities, zoveel als in Uw vermogen is. Werft nieuwe leden en wekt onze oude leden, die om de een of andere reden zijn weggegaan op om weer lid van het Mannenkoor W.F. te worden. Tenslotte wensen wij alle leden, het hoofdbestuur en onze zusterverenigingen een gelukkig en voor spoedig 1950 toe. Namens het Bestuur, B. MOLENDIJK, 2e Secr. AFD. ZWEMMEN. ZWEMWEDSTRIJD op Zaterdag 28 Januari a.s. Opnieuw zullen de bedrijfszwemverenigingen uit Rotterdam en omstreken tegen elkaar in het strijd perk treden en wel op Zaterdag 28 Januari a.s. in het Oostelijk Zwembad te Rotterdam. Ons W.F.- team, bestaande uit ca. 25 dames en heren, zal ook van de partij zijn en wij weten dat zij hun uiterste best zullen doen om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Overigens zullen alle deel nemers (sters) elkaar niet veel toegeven. Het belooft dus spannend te worden. Ter afwisseling van het zwemprogramma wordt er een schoonspring- en een waterpolowedstrijd gehouden. Zij die deze wedstrijd willen gaan zien, delen wij mede dat toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn aan de kassa van het Oostelijk Zwembad te Rotter dam vóór de aanvang van de wedstrijd. (Voor zover nog niet uitverkocht). De prijzen zijn: f 0.60 voor zitplaatsen en f 0.40 voor staanplaatsen. De ■wedstrijd begint om half acht. We hopen dat vele W.F.-werkers met hun familieleden hier van gebruik zullen maken. FIGUURDRIJVEN. Wisten alle dames van W.F. dat de afd. Zwem men een gezellige figuur drijf club bezit, waaraan uiteraard alleen dames (en geen heren) kunnen deelnemen? Sinds een maand is een clubje dames leden elke Maandag van 5.305 50 uur aan het oefenen in het figuurdrijven onder leiding van de trainer, de Heer Garnaat, en gelooft U mij: alle dames zijn elke week trouw aanwezig, omdat ze geen enkele keer willen missen. Het clubje kan nog wat worden uitgebreid. Mochten er soms nog dames zijn, die hiervoor interesse hebben, laten zij dan komen. Verdere inlichtingen verstrekt het bestuur gaarne tijdens de cluburen. Ook familie leden van de W.F.-werkers kunnen zich als lid doen inschrijven. S. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 3 Febr. 1950

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 8