I GAAT HET NIET REGLEMENT VOOR DE TARIEFCOM MISSIES. Definities Onderneming Dok-enWerf-Maatschappij Wil- Directie ton-Fijenoord N.V. Schiedam. Werkgever 1 Werknemers: alle werknemers in de zin van de C.A.O. voor de Metaalnijverheid Kern: de in artikel 23 van de C.A.O. voor de Metaalnijverheid be doelde vertegenwoordiging van de werknemers. Artikel 1 T arief commissies Bij de onderneming bestaan tariefcommissies. Artikel 2 Doel Het doel van de tariefcommissies is het plegen van overleg bij de invoering van nieuwe tariefsystemen, bij verandering der tarieven en het behandelen van klachten over be staande tarieven of over het gegeven bedrag/ aantal uren voor aangenomen-werk karweien. Artikel 3 Samenstelling De tariefcommissies zijn zoveel mogelijk vaks- gewijs resp. afdelingsgewijs samengesteld, ten einde deskundige behandeling van de met het tariefwerk verbonden problemen te waar borgen. Een of meer doch ten hoogste 3 commissie leden per vak resp. afdeling worden door de tot dit vak behorende werknemers in overleg met de kern aangezocht en na goedkeuring door de werkgever benoemd. Indien meer candidaten zijn gesteld dan vacat ures aan wezig zijn. vindt, na goedkeuring van de can didaten door de werkgever, een verkiezing plaats. Het aantal leden, de wijze van verkiezing en van het voorzien in vacatures wordt door de werkgever in samenwerking met de kern vast gesteld. Artikel 4 Verkiesbaarheid Verkiesbaar tot lid van een tariefcommissie zijn die werknemers, die tenminste 26 jaar oud zijn en tenminste 3 jaar onafgebroken in dienst van de onderneming zijn. Artikel 5 Kiesbevoegdheid Tot het kiezen zijn gerechtigd alle werknemers, die op de dag van de verkiezing de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en een jaar on afgebroken in dienst van de onderneming zijn. Artikel 6 Werkwijze Indien er geschillen of klachten zijn in ver band met het tariefwerk, dan zal de betrok ken werknemer zich zo spoedig mogelijk na de uitgifte van de bon in de eerste plaats tot zijn onmiddellijke chef behoren te wenden. Mocht de moeilijkheid niet kunnen worden op gelost, dan kan de werknemer zich tot een commissielid wenden, die zo spoedig mogelijk met de werknemer en eventueel de calculator tot overeenstemming tracht te komen. Mocht dan nog geen overeenstemming worden be reikt. dan komt de commissie van de betref fende afdeling in vergadering bijeen met de werkgever of diens vertegenwoordiger en des kundige (n). Indien ook dan geen overeen stemming wordt bereikt, beslist de Directie, de betrokkenen gehoord. Artikel 7 T aak lid tarief commissie Naast het bemiddelend optreden bij klachten of geschillen over het tariefwerk hebben de leden van de tariefcommissie tot taak het goede begrip over het in toepassing zijnde tariefsysteem te bevorderen. Artikel 8 T arief commissiev ergaderingen Telkens wanneer een klacht, geschil, enz. bij de commissie is ingekomen, komt de tarief commissie der betreffende afdeling bijeen. De commissie kan bovendien bijeenkomen wan neer de werkgever dan wel een of meer leden daartoe de wens te kennen geven De bijeen komsten staan onder leiding van de werkgever of van diens vertegenwoordiger. Van de bij eenkomsten worden korte verslagen samen gesteld, welke desverlangd aan de leden ter tekening zullen worden voorgelegd. De leden van een tariefcommissie dienen de werkgever en/of diens vertegenwoordiger van advies over eventuele verbeteringen van werk wijzen of verband houdende met de toepassing van het geldende tariefsysteem. Ervaringen, opgedaan bij de behandeling van klachten en geschillen kunnen door de Tarief commissies onderling worden uitgewisseld. Februari 1950. ONZE JONGENS IN INDONESIë. Wij ontvingen het volgende schrijven: ..Allereerst moet ik U bedanken voor de ver schillende W.F.-blaadjes, die ik reeds heb ontvangen. Het wordt door mij zeer op prijs gesteld, dat ik deze maandelijks mag ont vangen en daarom vraag ik U nu beleefd om mijn adres te veranderen. Ik zou het niet graag meer willen missen, de W.F.-courant, want ik wil toch altijd ook al zit ik ver buiten de Hollandse grens, op de hoogte blij ven met de gang van zaken op de werf. Zo ook verheugde het mij een enkele week terug de Kerst- en Nieuwjaarscourant te ontvangen, waarin heel wat stond, o.a. het grote succes van het St. Nicolaasfeest voor de kinderen en de herinneringen van het afgelopen jaar 1949. met de nodige foto's achter in het blad". Dpi. Sold. T. v. LINDEN. Legernr. 281218572 Com. Leger Genietroepen Veldpostkant. DJAKARTA Huldiging van baas Tietshof bij zijn 25-jarig jubileum op 16.2.50 door de afd. Revisie Machinefabriek. Er moest iets gebeuren in deze afdeling, want zoiets konden zij toch niet zo laten passeren. Maar hoe? Zij zouden geen service-mensen zijn als zij daar geen mouw aan wisten te passen. Een paar latten, wat papier, wat vindingrijk heid en door de welwillende medewerking van de heer B. Wilton wat vlaggen. En zie, het kwam voor elkaar, zelfs met muziek en zang. Toen om 12 uur Mevr. Tietshof werd binnen geleid werden haar door de jongste jongen bloemen overhandigd. Nooit zullen we ver geten hoe de baas reageerde, want hij wist niet, dat we zijn vrouw uitgenodigd hadden ook aanwezig te zijn. In de werkplaats werden zij met een mars ontvangen en na toegezongen te zijn volgde een korte toespraak door een van de mensen van de jubilaris, waarna het geschenk werd onthuld, een mooie ets. De heer Tietshof sprak een dankwoord en daarop werd muziek en zang ten gehore ge bracht. Sigaren en sigaretten werden gepresenteerd en om 12.45 uur ging een ieder weer voldaan aan de arbeid. 't Gaat nu net niet. Daar hangt'ie tussen hemel en aarde, komt straks onzacht met moeder aarde in aanraking en kan dan op z'n bed gaan liggen piekeren hoe hij zich dit door onveilig werken op zijn hals gehaald heeft. Ook in ons bedrijf komen nog wel mensen voor. die op deze manier werken, doch we blijven hopen, dat ook deze „waaghalzen" veilige werkers zullen worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 3