VERENIGING WLF- IN MEMORIAM. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van T. VERHEUL die als leerling electr. lasser bij ons is werkzaam geweest totdat hij werd opgeroepen voor het vervullen van zijn militaire dienstplicht. Op 10 Fe bruari is hij in Indonesië overleden. A. MEERHOF die 81/2 jaar als ketelmaker in onze dienst is geweest. (Overleden d.d. 23.2.50). M. ONDERDELINDEN hoofdbaas afd. Scheepsbouw-Repara- tie, die ruim 25 jaar zijn krachten aan de onderneming heeft gegeven (Over leden 28.2.50). Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. DANKBETUIGINGEN. Onderstaande personen betuigen hun dank aan alle leden van ,,De Pijp" voor het mooie cadeau ontvangen ter gelegenheid van him 12 Va-jarige echtvereniging. Ook namens echt genote. VAN NOORT. voor de waarderende woorden uitgesproken door directie, chefs, bazen en collega's, voor de bloemen en het cadeau onder couvert en tevens voor het cadeau van „De Pijp" en aan allen die er aan hebben medegewerkt om de dag, waarop hij zijn 25-jarig jubileum vierde lot een onvergetelijke te maken. Ook namens vrouw en kinderen. J. L. KOOIMAN, aan directie, baas, voorlieden en werklieden afd. Smederij voor de belangstelling en cadeaux bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum. Ook namens vrouw en kinderen. M. DE BOEF. aan collega's en sociale verzorgster voor de ge noten belangstelling en het fruit, dat hij mocht ontvangen tijdens zijn verblijf in het Zieken huis. Ook namens vrouw en kinderen. H. STOLK. voor de steun verleend door het Willy Wilton- Fonds. K. B. RABEN. voor de blijken van belangstelling en het fruit hem aangeboden door collega's ijzerwerkers afd. Reparatie na een hem overkomen ongeval. H. A. v. VREDENDAAL. voor alle steun genoten van Willy Wilton- Fonds tijdens langdurige ziekte en voor de hartelijkheid en steun ontvangen van Mevr. Jansen. Ook namens kinderen. M. A. v. d. HEUVEL. aan Willy Wilton-Fonds voor financiële hulp ter aanschaffing van versterkende middelen. Ook namens zijn vrouw. C. RIJSDIJK. aan Willy Wilton-Fonds en Mevr. Jansen voor morele en financiële steun en voor het mede leven ondervonden tijdens zijn ziekte. Ook namens zijn vrouw. G. SNEL. aan het Willy Wilton-Fonds voor de financiële steun ontvangen tijdens herstel van ziekte. Ook namens vrouw en kind. W. DE BOER. aan Willy Wilton-Fonds en Zr. Bosschaert voor al wat hij en zijn kinderen tijdens hun ziekte hebben mogen ontvangen, zowel op financiëel gebied als in de vorm van heerlijk fruit. Ook namens echtgenote. A. v. WASSENAAR, aan Willy Wilton-Fonds en sociale verzorgster voor de steun, die hij tot zijn 65e jaar mocht ontvangen. Ook namens echtgenote. H. DE HAAN. aan Willy Wilton-Fonds voor de financiële steun ontvangen tijdens de ziekte van zijn vrouw en aan Mevr. Jansen voor de morele steun die zijn vrouw van haar mocht ontvangen. Een en ander is niet vergeefs geweest want zij is sterker uit „Huize Hebron" teruggekeerd. J. LAGENDIJK. aan Willy Wilton-Fonds en sociale verzorgster voor de ondersteuning en attentie die hij thuis en in het Ziekenhuis mocht ontvangen. C. v. EIJK. aan allen, die hebben medegewerkt aan de ver vaardiging van de prachtige rekjes, die hij in het Gem. Ziekenhuis te Schiedam mocht ont vangen. Ze waren prima in orde. Tevens dank aan Willy Wilton-Fonds en sociale verzorgster voor alle hulp en fruit ontvangen tijdens zijn ziek zijn en bij zijn thuiskomst lilt het Gemeente Ziekenhuis. Ook namens ouders. G. K. SCHRUMPF. aan directie, chefs, baas en collega's scheeps- metselaars, die allen de dag van zijn 25-jarig ambtsjubileum onvergetelijk hebben gemaakt. A. VAN GELDER, aan allen voor het heerlijke fruit ontvangen tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis. Ook namens zijn vrouw. L. P. v. LEEUWEN. aan Directie, dr. Donker, collega's, sociale ver zorgster voor het medeleven tijdens de ziekte en bij het overlijden van haar geliefde man C. J. v. d. Velde. Wed. A. M. E. v. d. VELDE—v. UDEN aan directie, bazen en k'inkerspersoneel en aan allen, die hebben bijgedragen door hun blijken van belangstelling en fraaie cadeaux om de dag, waarop hij zijn 25-jarig jubileum vierde tot een onvergetelijke te maken. Ook namens zijn vrouw. K. BAAN. aan chefs en personeel van het autobedrijf voor de zeer fraaie cadeaux hun aangeboden ter gelegenheid van hun 25-jarige echtvereniging. W. VAN OORDT. A. M. VAN OORDT—KASSEL. aan de heer Ir. J. H. Wilton, chefs, bazen en collega's voor de mooie fruitmand en aan het Willy Wilton-Fonds en Mevr. Jansen voor d? belangstelling en het medeleven tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en voor de ontvangen attenties. Ook namens zijn echtgenote. J. A. ROOS. aan allen, ook namens zijn vrouw, voor de be langstelling en de schitterende cadeaux bij zijn 25-jarig jubileum ontvangen. D. W. TIETSHOF. aan het Willy Wilton-Fonds en de sociale ver zorgster Mevr. Jansen voor de belangstelling, het fruit en de financiële steun ontvangen tijdens zijn ziekte. Ook namens zijn echtge note. H. P. v. PELT. aan het gehele technische per oneel van dok 4 voor de prachtige fruitmanden, de versterkende middelen en belangstelling tijdens zijn ziekte, afd. Schilders voor fruitmanden, het Jubileum comité v. d. Schilderswerkplaats voor de mooie fruitmand en de belangstelling en de sociale verzorgster Mevr. Jansen. Ook namens zijn ge zin. J. C. v. GEMERT. AFD. SCHAKEN. Wij zijn kampioen, hoera! Het niet-verwachte is geschied. Door Tediro 2 te slaan met 73 is het le tiental van de Afd. Schaken der Pers. Ver. Wilton-Fijenoord op 27.2.1950 kampioen geworden in de 3e klasse F van de R.S.B. en promoveert daardoor auto matisch naar de 2e klas. Het is ons niet wel mogelijk U de emotie te schilderen, welke wij op die onvergetelijke Maan dagavond ondergingen, toen twee door ons theoretisch als verloren beschouwde partijen op bijzonder gelukkige wijze tot winst werden ge voerd en in plaats van een verwacht gelijk spel de eindstand 73 te onzen gunste werd. Weliswaar moeten we op 20 Maart nog een wedstrijd spelen tegen onze oude rivaal Gusto, doch zij kunnen ons het kampioenschap niet meer ontroven. Jammer dat slechts een deel van onze eigen leden op deze gewichtvolle avond getuige was van dit voor ons eerste tiental zo belangrijke feit. Zeker, er waren leden door wettige reden (nachtarbeid bijvoorbeeld) verhinderd, maar dat gold toch niet voor allen. Helaas lag onze voorzitter juist die avond met griet te bed, doch de ietwat vrijpostige secretaris trok de stoute schoenen aan en wekte d 2 rustig slapende excellentie met de kreet: Wij zijn kampioen! Wanneer U toen dat verbaasde gezicht gezien had! Wanneer Churchil of Stalin zo onverwacht aan zijn sponde gestaan hadden, kon zijn gelaat niet meer verbouwereerd geweest zijn. Steen- verbaasd stijgerde Dhr. Steinder stijl overeind. We weenden schier van vreugde. Kampioen, kampioen, dat dreunde door ons denken. Enfin, schakers zijn aan de andere kant toch ook weer zeer nuchtere mensen. En gezien ons eigenlijk veel te geringe ledenaantal, gaan we ons nu afvragen: zouden THANS de nieuwe leden komen toestromen? Zonder zelfverheffing mogen we toch zeggen: dit jaar hebben we wat gepresteerd op schaakgebied en laten de mensen die eerst een afwachtende houding hebben aangenomen, nu direct besluiten als lid toe te treden. Misschien kunnen zij dan volgend jaar zelf ook de zeer prettige emotie van de over winning meegenieten. Het zou mij te ver voeren, U een geschied kundig overzicht te geven van onze strijd op de weg naar het kampioenschap. Dit ligt meer op het terrein van onze wedstrijdleider en we komen daar een volgende keer op terug. En be paalde personen in de hoogte steken (figuurlijk natuurlijk) doe ik hier ook niet. In de eerste plaats omdat de daarvoor in aanmerking komen de personen zulks zelf niet wensen en in de tweede plaats: wanneer U nader met hen wilt kennismaken: zij zijn 's Maandagsavonds op de bekende plaats te bezichtigen, te spreken en desgewenst te bestrijden aan het beroemde bord! Dus wat wilt U nog meer? Geachte lezers, het niet-verwachte is geschied. W.F. I is kampioen, hoera! Voor ditmaal teken ik. met trotse kampioensgroeten, Uw dw. dr. van Caïssa, J. v. M. P.S. Met beleefde benieuwdheid zie ik Uw eventuele reacties of blijken van belangstelling (in welke vorm dan ook) op bovenbeschreven belangrijk bericht tegemoet. 1.3.1950. (Onze hartelijke gelukwensen, De Redactie). AFD. TAFELTENNIS. De competitie is wat betreft team I en II ten einde, terwijl ons 3de team de tweede helft ingaat. Had ik U de vorige maal een 64 zege voorspeld" van team I op Service, de ploeg die met 2 pun ten voorsprong aan de kop van de ranglijst stond, thans na deze strijd die een ware titanenstrijd geworden is met rood verhitte ge zichten aan beide kanten van de tafel, adem loze spanning rondom en tenslotte ook adem loze spelers aan de tafel moet ik bekennen, dat ik mij niet meer aan voorspellingen waag. Er spreken in zo 'n beslissende wedstrijd te veel niet te berekenen factoren mee om tot een juiste voorspellen te komen. Hoe het ook zij, de punten werden broederlijk gedeeld 55. Hier mede kon ons team geen gooi meer doen naar de eerste plaats en mede door dit weten werd nog één wedstrijd gelijk gespeeld. Dit team is dus geëindigd op de tweede plaats, ongeslagen maar met 5 gelijke spelen. Team II is ongeslagen kampioen geworden in afd. 4 C. Het aantal games voor 127 en de 13 tegen in 14 wedstrijden, spreken hier een- duidelijke taal. Team III heeft tot nu toe uit de 5 gespeelde partijen 6 punten gedestilleerd, wat voor een pas beginnend team zeer bevredigend is. Zij bezetten hiermede de 3de plaats in afd. 4 N. Op 17 Maart a.s. zal er in Schiedam ter her denking van het 675-jarig bestaan van de stad Schiedam een tafeltennis-tournooi gehouden wor den in gebouw „Irene", waaraan deelnemen de clubs van de Kuyper, Noad, Gusto en Wilton. Wij wensen onze 7 spelers, die hier onze kleuren verdedigen, veel succes toe. De loting heeft in middels plaats gevonden en deze is voor ons tamelijk gelukkig uitgevallen. Misschien haalt één van ons de eindpoule (3 spelers), wat een goede prestatie zou zijn, als men bedenkt, dat er zelfs 1ste klasse spelers (de Kuyper) zullen meedoen. AFD. ZWEMMEN. Club records. Onze Techn. Commissie houdt een lijst bij van- de beste tijden, die door onze leden worden ge maakt en wel afzonderlijk voor elk wedstrijd- nummer. Elke keer, dat een lid op een bepaald nummer een betere tijd maakt, wordt dit geadministreerd en de nieuwe clubrecordhouder (ster) ontvangt een speciaal W.F.-diploma. In December 1947 zijn we hiermede begonnen en in de loop der jaren is reeds menig clubrecord gesneuveld. We hebben nu eens nagegaan in hoeverre de tijden zijn vooruitgegaan en de- resultaten hiervan hebben we vermeld op onder staand lijstje. Voor elk nummer zijn de oude en de nieuwe tijden opgegeven, waarbij onder „oude tijden" moet worden verstaan de eerst gevestigde clubrecords en onder „nieuwe tijden" de laatst gevestigde clubrecords. Nummers DAMES Oude tijd Nieuwe tijd' 25 m. schoolslag 22.1 sec. 22.1 sec. 50 m. schoolslag 57 sec. 45.8 sec. 100 m. schoolslag Nog niet gevestigd 50 m. rugslag 51.6 sec. 48 sec. 25 m. vrije slag Nog niet gevestigd 50 m. vrije slag 39.7 sec. 38.5 sec. 100 m. vrije slag Nog niet gevestigd 3x 25 m. pers. wisselslag 1.17.6 sec. 1.11.4 sec. 3x 50 m. pers. wisselag Nog niet gevestigd 25 m. vrije slag veteranen Nog niet gevestigd 50 m. vrije slag veteranen Nog niet gevestigd 4x 25 m. schoolsl. estafette 1.37.9 sec. 1.31.4 sec. 4x 50 m. schoolslag estafette Nog niet gevestigd 4x 25 m. vrije slag estafette Nog niet gevestigd 4x 50 m. vrije slag estafette 2.57 sec. 2.57 sec. 3x 25 m. wisselsl. estafette 1.03.4 sec. 1.02.6 sec. 3x 50 m. wisselsl. estafette 2.22.0 sec. 2.22.0 sec. HEREN. 25 m. schoolslag 50 m. schoolslag 100 m. schoolslag 50 m. rugslag 25 m. vrije slag 50 m. vrije slag 100 m. vrije slag 19.7 sec. 19.2 sec. 42.8 sec. 39.7 sec. 1.32.4 sec. 1.29.1 sec. 43.2 sec. 41.4 sec. 17.0 sec. 15.4 sec. 35.3 sec. 32.5 sec. 1.28.0 sec. 1.16.1 sec. 3x 25 m. pers. wisselslag 1.08.7 sec. 1.06.2 sec. 3x 50 m. pers. wisselslag 2.40.5 sec. 2.24.4 sec. 25 m. vrije slag veteranen 19.9 sec. 19.9 sec. 50 m. vrije slag veteranen 45.1 sec. 45.1 sec.. 4x 25 m. schoolsl. estafette 1.18.2 sec. 1.17.0 sec. 4x 50 m. schoolsl. estafette 2.54.0 sec. 2.51.0 sec. 4x 25 m. vrije slag estafette 1.04.5 sec. 1.00.3 sec. 4x 50 m. vrije slag estafette 2.30.1 sec. 2.14.9 sec. 3x 25 m. wisselsl. estafette 52.8 sec. 51.5 sec. 3x 50 m. wisselsl. estafette 2.01.1 sec. 2.01.1 sec. Wat de persoonlyke tyden betreft staan onze clubrecords vrij scherp. Onze leden kunnen U het best zelf vertellen hoeveel moeite het kost om er nog wat af te knabbelen. Verschillende estafettes zijn echter nog voor verbetering vat baar. Hier ligt een taak voor onze beste zwem mers en zwemsters. S. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 17 Maart 1950

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 4