JUBILEA 25 jaar VERENIGING W.F, voor het prachtige cadeau ontvangen ter gelegen heid van hun 12%-jarige echtvereniging en voor het fruitmandje ontvangen tijdens de ziekte van ■- Ook namens echtgenote. P. D. MEIJER. aan de Ver. „De Pijp" voor het mooie cadeau, dat zij ter gelegenheid van him huwelijk moch ten ontvangen. N. W. VERBOON en echtgen. aan chef en collega's voor het mooie cadeau ont vangen ter gelegenheid van hun huwelijk. A. VAN OORT. J. VAN OORT—BRUYNJE. aan directie, chefs, bazen en allen, die blijk heb ben gegeven van hun medeleven en belangstel ling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn Man. Wed. W. ONDERDELINDEN— Molendijk A. Bos Onderb. Scheepsb. Verenigmgsnieuws onder redactie van P. Bergh, T. Koster en W. Speksnijder. Biljart: Secretaris: Th. A. Heymink, Tekenkamer. Club-uren: Dinsdags en Vrijdags 19.3023-30 uur. Clubgebouw Werf Schiedam. Bridge: Secretaris: A. M. Visser, Kantoor Reparatie, Club uren: Woensdags 19.3023 uur, Clubgebouw Werf Schiedam. Dr'vensport: S. ^retaris: J. D. H. van As, Afd. Scheepmakers. Handb. h Secre. sris: p.a. M. W. H. de Gorter. Ontwikkel. en Amusement: Secretaris; J. van den Broek, afd. Sociale Zaken- Harmonie: Secretaris: D. den Besten. Machinefabriek Reparatie. Repetitie: Zaterdags 1618 uur, Clubgebouw, Werf Schiedam. Schaken: Secretaris: J. v. Meeuwen, afd. Rekeningen. Club-uren: Maandags 19.3d—22.30 uur. Clubgebouw, Werf Schiedam. Tafeltennis: Secretaris: J. van Rooy, Afd. Bedrijfsboekhouding. Club-uren: Dinsdag en Donderdag 2022.30 uur, Clubgebouw, Werf Schiedam. Tennis: Secretaresse: Mej. T. Verburg, Afd. Boekhouding. Toneel: Secretaris: p.a. J. Magielsen, afd. Scheepsbouw Rotterdam. Repetitie: Woensdag 2022.15. Kantoor Rotterdam. Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, Afd. Bedrijfsboekhouding. Zang: Secretaris: J. Gabreëls, afd. Timmerwinkel. Repetitie: Donderdag 2022 uur in „De Seinpost Broersvest Schiedam. Zwemmen: Secretaris: L. C. M. Schoon. Club-uren: Zaterdags 1213.30 uur in het Sport- fondscnbad Schiedam. AFD. O. A. Na de culturele avonden in Januari en Februari meende het bestuur goed te doen om de leden weer eens een filmavond voor te zetten en daarom draaide op 8 en 16 Maart in een geheel gevulde Musis Sacrum-zaal een programma, dat bij jong en oud zang- en danslust kon bevredigen en ten slotte nog romantische gevoelens wakker riep. Op het laatste ogenblik werd het programma nog aangevuld met de film „Der zee ontrukt" ons verstrekt door de Regeringsvoorlichtingsdienst, die naast een goed overzicht van het uitgestrekte ge wonnen land, dat door onze technici en arbeiders op soms Amerikaanse wijze aan het water werd ontworsteld en in cultuur gebracht, een min of meer weemoedig accent krijgt, als men de reactie der vissers ziet afgebeeld. Met hen kunnen ook wij zeggen: ,,Er is daar veel veranderd". Zijn echter goede bouwgronden economisch bekeken niet van meer waarde dan de opbrengsten verkregen uit de visserij op de voormalige Zuiderzee? Men zal met behulp der cijfers over het gewon nen land zeker in staat zijn deze vraag te beant woorden. Het verdere bij programma bestond uit de gebruik kelijke kleuren- en zangfilms. Waarom toch filmexperts blijft het geluid van zangeressen en zangers in sommige films achter bij het bewe gen van mond en lippen? De hoofdfilm „Jamaica Inn" bracht ons een beeld van roverspraktijken in vorige eeuwen aan de Engelse kust. Historie en romantiek worden hierin tot een geheel gevormd, dat aan woestheid, in trigues, wreedheid en moed niets te wensen over laat. Men vergete daarbij niet, dat alhoewel de werkelijkheid soms de verbeelding te boven gaat het spel hier historische gebeurtenissen moet ver tolken. Voor velen onzer waren deze avonden een wel kome afwisseling in de sleur der dagelijksheden. O. A. leden let op: 5 en 13 April de Heer Strijbos: „Met tent en kano naar de Shetlands-eilanden" en „Vogelleven van Nederland". 3 en 11 Mei: Slotavond winterseizoen 1949/50 met Willem van Capellen, Eva Jansen en Kommer Kleyn. Over het a.s. Zomerprogramma volgen nadere mededelingen in het W.F.-Nieuws. Nogmaals: Toegangsbewijzen a.u.b. op de aange geven dag en tijd afhalen. AFD. SCHAKEN. Was dat even een drukte Maandagavond. Naar aanleiding van onze vorige mededeling dat de schaakkampioenen op de bekende plaats en tijd te bezichtigen zouden zijn, hadden velen van vrouwlief vergunning gekregen en stonden nu „en queue" oftewel in de rij te wachten tot de deuren van Caïssa's tempel zich voor hen zouden ont sluiten. Toen precies kwart voor acht (schakers zijn bijzonder nauwlettend op hun tijd) de toe gang vrij kwam, bood het clublokaal een impo sante aanblik. Omringd van zijn getrouwen, die natuurlijk allen present waren, stond de nu griep- en grietloze voorzitter, wiens goede naam immuun is voor alle drukfouten, gereed om de gelukwensen van alle W.F.-corporaties in ontvangst te nemen. Allereerst schreed een deputatie van het Hoofd bestuur de zaal binnen, presenteerde zich aan onze voorzitter en deed de ontroerende medede ling dat alle leden van de kampioensclub in aan merking kwamen voor een week extra vacantie met een toelage van het Hoofdbestuur van 25, per persoon. U begrijpt dat dit bericht een sip gezicht bij de niet-leden veroorzaakte. De redactie van het W.F.-Nieuws deed, dit ter compensatie van de diverse drukfouten, de toezegging dat alle vrij gezellen onder de schaakkampioenen gratis een „griet" mochten medenemen. Dit veroorzaakte weer schele ogen van de niet in deze uitzonde^ ringspositie verkerende schakers, behalve bij de voorzitter, die plechtig beloofde zijn eigen dame trouw te zullen blijven en zo nodig met hand en tand (of kunstgebit) te verdedigen. Enfin, daarna kwam (o, ongelofelijk gezicht) de voorzitter van de biljartvereniging met twee reuze queues van zuiver marsepein, waarvan elk schaker bij beurt een beet mocht nemen. Het viel slechts te betreuren dat er niet een geheel marsepeinen biljart aanwezig was. Het zou mij te ver voeren U alle blijken van belangstelling te vermelden, welke door de ove rige afdelingen, zoals zwemmen, voetbal, hand bal, duivensport, O. en A (afkorting van „och en ach") werden aangeboden. Het werd alles evenzeer op prijs gesteld. Maar de clou van deze onvergetelijke avond was toch wel, dat 44 nieuwe leden zich bout portant lieten inschrijven. Als secretaris raakte ik bijna de kluts kwijt. Juist wilde ik beginnen met het noteren van het 45e lid, toen een ruwe duw van mijn geachte wederhelft mij wekte: jö, het is al kwart voor acht, en in plaats van het sein voor aanvang van het schaakfestijn, moest dit de tijd van opstaan zijn, want Wilton-Fijenoord wachtte! En nu de werkelijkheid van Maandagavond, 13 Maart j.l. Aanwezig tien leden. Waren de overi gen allen door griep of griet verhinderd? Het resultaat blijft voor ons in elk geval hetzelfde, al ben je van het een gauwer genezen dan van het ander. Enfin, als secretaris zou ik gaarne mijn droom verwerkelijkt zien, al was het alleen maar voor wat betreft het slot, die nieuwe leden! P.S. Bij de op Woensdag, 15 dezer, gespeelde simultaanwedstrijd (ter gelegenheid van het 675- jarig bestaan der stad Schiedam) met medewer king van de heren Donner en Henneberke, slaag den van de 8 deelnemende Wiltonnezen de heer den Uyl en ondergetekende er in remise te be reiken tegen de heer Henn eberke, hetgeen ons natuurlijk zeer tevreden stemde. 16.3.1950. J. v. M. AFDELING TENNIS. Op Dinsdag 14 Maart j.l. hield onze afdeling haar jaarlijkse algemene vergadering. Na het goedkeu ren van de notulen der vorige vergadering ea het financië el overzicht over 1949, kwam de be stuurswijziging aan de orde. In de plaats van Hr. de Ronde die zich niet meer beschikbaar stelde als vice-penningmeester, werd Mej. Oomes gekozen. Mej. Verburg werd herkozen als secretaresse, terwijl tevens een vijfde besturslid, n.l. Hr. Baris, werd benoemd. Voorzitter resp. penningmeester bleven de heren J. Toonen en J. Hoogendoom. Verder werden enkele mededelingen en vragen besproken betreffende training, competitie- en on derlinge wedstrijden. De kwestie of de tennisbaan met de aanvang van het normale speelseizoen gereed zal zijn, deed veel stof opwaaien. Het be stuur kon hierop alleen mededelen, dat van be voegde zijde de verzekering was gegeven, dat op 1 April a.s. de baan speelklaar zal zijn. Het is jammer dat de heg om de banen, welke als be schutting moest gaan dienen, weggehaald moest worden. Nadat nog enkele vragen van de leden beantwoord waren, sloot de voorzitter de verga dering. Voor de tennisliefhebbers, die zich nog niet als lid van onze afdeling hebben gemeld, nog het volgende Het verschil tussen het aantal dames- en heren leden is nagenoeg opgeheven. Welke heer maakt de stand nu gelijk? Inlichtingen verschaffen U: W. v. d. Ende, Westkousdijk, Rotterdam. J. Hoogendoorn, Koperslagerij„Fitterij, Schiedam. E. Smit, Tekenkamer-Machinefabriek, Schiedam. Mej. T. Verburg, Hoofdboekhouding, Schiedam. AFD. TONEEL. Tot ons genoegen kunnen wij thans mededelen, dat de Toneelgroep van de Personeelsvereniging „De Merwede" te Hardinxveld, „Het Merwede- Toneelgezelschap", op Zaterdag, 1 April 1950, een toneelavond voor onze Vereniging zal verzor gen in Gebouw Zuid, Doklaan, Rotterdam-Z. Op gevoerd zal worden de tragi-comedie „MUGGEN OM DE KAARS". Na afloop bal. De toegangsprijs is, als vanouds, 1,terwijl na afloop voor vervoer in Rotterdam en naar Schie dam wordt gezorgd. Voorziet U spoedig van kaarten, welke aan de bekende adressen verkrijgbaar zijn. Voor bovenstaande toneeluitvoering wordt een aantal kaarten gratis beschikbaar gesteld voor oud-werknemers en gedemobiliseerden van Wil ton-Fijenoord. Gegadigden worden verzocht, zich in verbinding te stellen met de afd. Sociale Zaken, Schiedam. Onze toneelafdeling zal op Woensdag, 26 April a.s. optreden voor de Merwede Personeelsvereni ging, ter gelegenheid van het 4-jarig bestaan dezer Vereniging. HET BESTUUR. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 7 April 1950

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 8