't is te laat! voor ACROBAAT; Officiële mededelingen Sociale rubriek SPEEL NIET ÉÉN MISSTAP EN Ie Pinksterdag op het W.F.-voetbaJterrein. Stond dus de Zaterdagmiddag min of meer in het vredelievend Benelux-teken, de Zondag middag echter bracht strijd en het bleek al spoedig, dat de heer Keyzer met zijn voor spelling gelijk zou krijgen. Na een sportieve, enthousiaste strijd met „de onschuldige kogel" had W.F. het genoegen een 54 overwinning te boeken. Voor de wedstrijd werd de Brabangonne (die door de een of andere oorzaak wat minder krachtig klonk) gespeeld en direct daarna het Wilhelmus. Onmiddellijk daarop volgde de wedstrijd, die o.m. werd bijgewoond door de heer C. J A v. Daalen en Ir. E. J. Woltjer als directieleden. Voor het hoofdbestuur zagen wij de heer C. Keyzer. Over het verloop van de strijd kunnen we kort zijn: een vlotte partij met in de eerste helft verrassende W.F. aanvallen, die voor de rust een 30 voorsprong brachten. In de tweede helft waren onze Zuiderburen zo gelukkig om de achterstand geleidelijk weg te werken, maar het einde bracht hun toch een 45 nederlaag, die volgens uitspraak van de heer v d. Lee (trainer van W.F.) wel in over eenstemming was met de krachtsverhoudin gen en W.F. smaakte het genoegen om dan voor de eerste maal de Belgen te verslaan in een mooie en sportieve wedstrijd. Ie Pinksterdag: in de „Seinpost". Het was om 8 uur werkelijk al gezellig in de „Seinpost", gezellig en vol en toen de heer Riemeyer als voorzitter der afd. Voet bal W.F. de aanwezigen met een korte toe spraak verwelkomde en verklaarde, dat de feestavond was geopend, steeg van minuut tot minuut de feestvreugde in het lokaal, waarbij uiteraard het non-stop programma de grote gangmaker is geweest. Ook hier, in een personeelsvereniging - even als in een werkgemeenschap bij het betrach ten van veiligheid - geldt: „Doe het samen", maak er teamwork van en wij willen dus in dit verslag niet in de eerste plaats de nadruk leggen op de afzonderlijke nummers. Onweerlegbaar echter bleek, dat onder di - lettanten prima krachten schuilen. Men zou van sommigen mogen veronderstellen, dat zij hun roeping hebben gemist. De chef van een bepaalde afdeling zij gewaarschuwd: er is onder zijn personeel een aantal toneelspe lers, waaronder een zeer goede ende Vos verliest wel zijn haren, maar nooit zijn streken. Wij worden nu haast verleid om namen te noemen, maar willen dit nalaten, want ieder van de medewerkers heeft zijn beste beentje voorgezet en och, de artist kent toch „het Publiek"? De één vindt dit mooi en de ander wil dat graag zien. Daarom is Uw verslag gever - ook tot het publiek behorende - enthousiast over U allen! Al klinkt voor een goed gespeelde clown, een „echt" gebracht levensliedje, een beschaafd solo-sopraan nummer een wat harder applaus en al kwa men allen onder de bekoring van de leuke jongensstem van de jongste medewerker (14 jaar), ook de andere stukjes brachten op eigen wijze humor en vrolijkheid en er zijn nu eenmaal van die leuke niemendalletjes, die bij zo n avond behoren en onmisbaar zijn voor de goede stemming. Wij hadden het genoegen om de heren Keyzer van W.F. en Dé Meersman van „Mercantile te spreken, die deze avond hebben bijgewoond en beiden waren vol lof. Door dit te verklappen dilettanten-mede werkers, kunt U zich dus een beeld vormen van wat Uw toehoorders hebben gedacht. Een avond met eigen krachten kan heel goed zijn! Met een gezellig bal werd deze feest avond besloten. 2e Pinksterdag: Er is een tijd van komen en van gaan. De tweede Pinksterdag hebben de gasten in volle vrijheid bij en met gastvrouwen en -heren doorgebracht en velen zijn een gezel lig tochtje wezen maken. Toen den ook om 7 uur 's avonds het gehele gezelschap in het verenigingsgebouw was samengekomen om nog enkele uren samen te zijn, was het weldra één groot huisgezin. In een kort maar krachtig afscheidswoord liet de heer Riemeyer nog eens de verschil lende gebeurtenissen de revue passeren en stelde vast, dat de broederschap tussen deze Belgen en deze Hollanders (Nederlanders is aardrijkskundig juister!) is uitgegroeid tot ware vriendschap en de spreker deed een beroep op de Belgische vrienden om het le W.F. lustrum in 1951 in nog groter getale te komen meemaken. Voorts dankte de heer Riemeyer het hoofdbestuur der W.F.-perso- neelsvereniging voor de prettige wijze van medewerking voor en tijdens deze sportuit- wisseling, stak een pluim op de hoed van de gastvrouwen en -heren, zegde alle leden der voetbalgroep W.F. en Mercantile dank voor hun prestaties op het groene veld en wenste tenslotte de gasten een goede thuisreis en een tot weerziens. Daarna kwam de heer Janssens, voorzitter der Personeelsvereniging „Mercantile" aan het woord en hij zei, als het ware geen woorden te kunnen vinden, die ook maar enigszins zijn gevoelens konden vertolken, voor de wijze, waarop de Belgen zijn ont vangen. De gastvrijheid en de spontaneïteit hadden hem overweldigd. „Uw voetbalgroep is in techniek met minstens 50 vooruitge gaan en het zal nodig zijn, dat België in een volgende wedstrijd met een veel sterker elf tal zal moeten komen, willen wij winnen" was de mening van de spreker. Tenslotte bracht hij ook dank aan het hoofd bestuur der Personeelsvereniging W.F. en verzocht dit bestuur de welgemende dank aan de directie van W.F. te willen overbren gen van de Belgische gasten. Hij memoreerde de goede zorgen van gastvrouwen en -heren en beloofde de uitnodiging voor 1951 goed in gedachte te houden. Als voorzitter der feestcommissie sprak daarna de heer v. d. Have nog enkele woor den en hij wees erop, dat de gezellige Paas dagen, die de W.F.-voetballers in België heb ben doorgebracht, deze revanche-maatregelen nodig hebben gemaakt. De Belgen moeten deze Pinksterdagen zien als een antwoord op de genoemde fijne dagen in België en hij hoopt, dat het een goed antwoord is geweest. Tenslotte hoopte ook hij, dat de uitwisseling in 1951 ook andere terreinen dan voetbal zal bestrijken. Nadat nog enkele kunstenaars - Belgische en Nederlandse - enkele liedjes ten gehore had den gebracht, waarbij „Papa's foto" door de reeds genoemde jongste medewerker bijzon der in de smaak viel, was de tijd van schei den nabij en kwam de heer C. Keyzer aan het woord. „Er is een tijd van komen en van gaan en daaraan zijn we nu gekomen", zei de spre ker. Hij dankte allen die hun steentje hadden bijgedragen om dit feest te doen slagen en stelde vast, dat het goed geweest is. Hij wenste de gasten een goede reis en thuis komst toe en een tot weerziens. Het verenigingsgebouw stroomde leeg en het afscheid begon, waarbij wij spontane afscheids- manieren zagen, die bewezen, dat werke lijke vriendschap was ontstaan tussen mensen van de twee kleine landen. En mogen deze gevoelens blijven voortduren tot heil van beide volkenen als voor beeld voor andere. G. VACANTIE 1950. Vóór 1 April 1950 moest worden opgegeven, wanneer men met vacantie wilde gaan. Inmiddels zijn diverse opgaven ontvangen en voor zover mogelijk, zal aan het verlangen yan betrokkenen worden voldaan. Voor hen, die geen voorkeur voor een spe ciale periode hebben uitgesproken, is de vacantie als volgt vastgesteld: a. alle arbeiders, die op de werf Rotterdam werkzaam zijn en niet hebben opgegeven, wanneer zij met vacantie willen, van 29 Juli t./m. 7 Augustus 1950; b. alle arbeiders, die op de werf Schiedam of op het Etablissement Fijenoord werk zaam zijn en niet hebben opgegeven, wanneer zij met vacantie willen. van 5 t./m. 14 Augustus 1950. Schiedam, Mei 1950. DE DIRECTIE. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: 784.60 v. Centraal Magazijn opbrengst verkoop klein materiaal. 111 88 v. Machinefabriek opbrengst verkoop klein materiaal. HET BEDRIJF TE DELFSHAVEN. Nee, voor pias spelen doen we niet, zoals op bijgaand plaatje is voorgesteld, maar veel arbeiders hebben toch de gewoonte om, wan neer er een schip op of van de dwarshelling gaat en de kettingen gespannen staan, juist od deze kectinqen te gaan staan of er op te stappen. Dat moet U nooit doen op dingen waarop spanning staat. U moet juist daar overheen stappen. Dat is veiliger weet U. Dus veilig denken, maar ook veilig doen. Ik hoor U al zeggen lezer: „Als je al deze voorzorgen, die een mens worden voorge houden, in acht moet nemen heb je geen leven meer". En toch heeft de wetenschap de laatste tientallen jaren de gemiddelde

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 2