VERENIGING W.F. Een papier He ïs-goecj landen wasscnen is beter KLEINE OORZAKEN GROOTE GEVOLGEN Werf, kantoor en werkplaats leeftijd van de mens bijna weten te verdub belen. Dit is mede bereikt doordat de men sen nu veel hygiënischer leven. Een papiertje is dus wel goed. maar handen wassen voor het eten is beter. iOEKT HET VHUGKE1DSMUSEUM flJBSTEflD&M. H0B8EMAST1UAT 22 W4l»n rijn vw'kitjgbur bi] O» Rivco-Bank «n olW Radon ran Arb«Kl Kleine oorzaken hebben niet alleen bij brand soms grote gevolgen, doch bij vele dingen, die wij doen in het leven. Bij brand echter hebben de kleine oorzaken meestal bijzonder ernstige gevolgen. In het jaar 1949 werd bijv. een directe schade geraamd van 19.000.000 in ons nog arme landje. Er gaan dagen genoeg voorbij, dat U en ik dat bedrag niet in onze geldbuidel hebben. Deskundigen beweren, dat om aan het juiste bedrag te komen men deze directe schade rustig kan verdrievoudigen. Het is heus niet altijd zo als men pleegt te zeggen: „In de brand, uit de brand", want als er een ernstige brand aan boord van een schip uit breekt, wil dit zeggen: later opleveren, scha de voor de cliënt, bedrijfsschade, deviezen- problemen, vervanging e.d. Wees dus voorzichtig met vuur en licht. S. PROFICIAT! In de moderne techniek is voor de hoofd arbeiders in het algemeen een belangrijke taak weggelegd. Dit gaat des te meer spreken nu de industrialisatie in verband met het handhaven van ons huidige levenspeil een gebiedende eis is geworden. Hiermede is niet gezegd, dat de handarbeid nu van minder belang wordt maar ook de hoofdarbeiders vormen een onmisbare scha kel in het arbeidsproces, omdat bij de mo derne productie-methoden problemen naar voren komen, die slechts langs theoretische weg opgelost kunnen worden. Hier ligt een taak voor de ingenieur, maar tussen hem en de practijk. ligt een ruim ar beidsveld, waar M T.S.-ers een belangrijke rol spelen. Hierbij denken we aan het vele voorbereidende werk, dat verricht moet wor den om de productie zo efficient mogelijk te doen verlopen. Vele van deze M.T.S.-ers zijn uit de practijk voortgekomen en hebben na jarenlange stu die zich die kennis eigen gemaakt, welke voor hun functie vereist is. Dat dit de nodige opofferingen met zich mee brengt moge ieder duidelijk zijn. Hierbij denken wij in de eerste plaats aan de Avond-M.T.S.-ers die na het volbrengen van de dagtaak hun avonduren in de (harde) schoolbanken moeten doorbrengen. Ook vrije Zater- en Zondagen zijn voor hen taboe, zo dat van een aangename vrije tijds-besteding, van enige ontspanning hij hen nauwelijks gesproken kan worden. Men behoeft waarlijk niet over een overmatige dosis fantasie te beschikken om zich voor te kunnen stellen wat het betekent, 5 a 6 jaar lang bijna elke vorm van normale ontspanning op te geven. Hoewel deze studie bij de Directie en be drijfsleiding grote waardering ondervindt, kunnen wij ons toch niet aan de indruk ont trekken, dat men zich niet voldoende reali seert hoe groot de opofferingen zijn, die men zich daarvoor moet getroosten en wat deze mensen voor het bedrijf kunnen betekenen, die toch ondubbelzinnig blijk hebben gege ven over een enorme dosis energie en door zettingsvermogen te beschikken. Wij doen hierbij onze hartelijke gelukwensen toekomen aan degenen die dit jaar het be geerde diploma hebben veroverd en wensen hun vanaf deze plaats veel succes in hun verdere loopbaan toe, in de hoop, dat zij nog vele jaren hun krachten aan ons bedrijf zullen kunnen geven. Hun namen, voorzover bekend, vindt U in het onderstaande ERELIJSTJE: Hr. Biesheuvel. Lith. Metaal. Plooij. van der Ruit 25 Mei 1950 INSIDER. DANKBETUIGINGEN. Onderstaande personen betuigen hun dank: aan directie, bazen, onderbazen, branders en verder personeel van Wilton-Fijenoord voor de deelneming bij het overlijden van haar man. Wed. J. DE MAN-IN 'T HOL. aan het personeel der reparatieploeg en afd. houten scheepsbouw voor de vele goede gaven en bewijzen van medeleven tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en bij zijn thuiskomst. Een bijzonder woord van dank aan Zr, Bosschaert, afd. Sociale Zaken, voor het vele goede werk, dat zij voor hem gedaan heeft. Het doet je steeds weer goed te weten, dat ondanks alles niemand je vergeet. Hij hoopt nu hij weer thuis is nog veel belangstelling van de zijde van het perso neel van W.F. te mogen ontvangen. Ook namens vrouw en kinderen D. v. d. Lugt. voor de financiële hulp van het Willy-Wilton- Fonds en de medewerking van afd. Sociale Zaken. Ook Mevr. Jansen voor de belang stelling tijdens de besmettelijke ziekte in zijn gezin. J. v. d. AREND, aan de leden van het Jubileumfonds „De Vlamboog" voor het cadeau ontvangen ter gelegenheid van hun huwelijk. H. BUTTER en echtgen. aan directie, bazen en collega's voor het on dervonden medeleven tijdens zijn verblijf in het Ziekenhuis. In het bijzonder dank aan de sociale werksters voor haar bezoe ken en het ontvangen fruit. J. BENNE en echtgen. aan chef, bazen en kantoorpersoneel Gieterij, personeel Modelmakerij Bouwbedrijf en electriciens afd. Fijenoord voor de prachtige bloemen en eadeaux, geschonken ter gele genheid van hun 25-jarige echtvereniging. J. STERKMAN en echtgen. aan het Willy Wilton-Fonds voor de finan ciële steun, die hij tijdens de ziekte van zijn vrouw heeft mogen ontvangen. W. SCHOUTEN en echtgen. aan directie, „De Vlamboog" en afd.bs. Kie- boom voor de blijken van belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum. Ook namens zijn echtgenote. N. v. d. SPEK. voor het couvert ontvangen van chefs, bazen en collega's ter gelegenheid van ons hu welijk. Wij kopen voor het geld een blij vend aandenken. H. LAGENDIJK. M. LAGENDIJK—v. Kapel. aan directie, chefs, bazenvereniging, bazen, onderbazen, voorlieden en arbeiders voor het cadeau onder couvert, de eadeaux en bloemen aangeboden ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. Ook namens vrouw en kinderen. B. MOLENDIJK. aan bazen, onderbazen, personeel en jubi leumfonds afd. Schilders voor het mooie cadeau ontvangen bij hun 25-jarige echt vereniging. H. BRAAD. E. M. BRAAD—Kok. aan directie, chef, bazen en collega's voor de mooie bloemen en eadeaux, ontvangen ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. Ook namens zijn vrouw J. F. BITTER. voor de aardige Pinksterverrassing hem door de Ver. „De Pijp" aangeboden. Ook namens zijn vrouw M. KOOIJ. aan directie, chefs, bazen en collega's voor de bloemen en eadeaux die hij ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum mocht ontvangen. A. VLASBLOM. aan directie, afd. Sociale Zaken en niet te vergeten Mevr. Jansen voor de steun, zowel moreel als financiëel, die haar gegeven is na het overlijden van haar man. Wed. D. A. BOLv. d. Starre. aan de Ver. „De Pijp" voor de goede gaven, die hij tijdens zijn ziek-zijn mocht ontvan gen. Ook namens zijn zoon J. KUITERS. Verenigingsnieuws onder redactie van P. Bergh, T. Koster en W. Speksnijder. Biljart: Secretaris: Th. A, Heymink, Tekenkamer. Club-uren: Dinsdags en Vrijdags 19.30—23-30 uur. Clubgebouw Werf Schiedam. Bridge: Secretaris: A. M. Visser, Kantoor Reparatie, Club uren: Woensdags 19.3023 uur, Clubgebouw Werf Schiedam. Di 'vensport: S "retaris: J. D. H. van As, Afd. Scheepmakers. Handb Secre »ris: p.a. M. W. H. de Gorter. Ontwikkel en Amusement: Secretaris. J. van den Broek, afd. Sociale Zaken- Harmonie: Secretaris: D. den Besten, Machinefabriek Reparatie- Repetitie: Zaterdags 1618 uur, Clubgebouw. Werf Schiedam. Schaken: Secretaris: J. v. Meeuwen, afd. Rekeningen. Club-uren: Maandags 19.3022.30 uur. Clubgebouw, Werf Schiedam.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 3