VERENIGING W.F. aan het W.W.-Fonds en Zr. Bosschaart voor de geboden hulp. A. KOOLMEES en echtgen. aan het Jubileumfonds voor het mooie cadeau ontvangen ter gelegenheid van hun 40-jari- ge echtvereniging. J. GROENEBOOM en echtgen. aan directie chefs, bazen, voorlieden en collega's voor de mooie cadeaux ontvangen ter gelegenheid van zjjn 25-jarig jubi leum. Ook namens vrouw en kinderen. Ph. KAPOEN. voor het mooie geschenk ontvangen van de leden Jubileumfonds afd. Schilders ter gelegenheid van him 1234-jarige echtver eniging. A. M. v. d. LINDEN en echtgen. aan chefs, bazen en collega's voor het cadeau onder couvert ontvangen van „De Kruk as" ter gelegenheid van hun huwelijk. P. A. JONKER Jr, J. JONKER—GIELE. aan alle collega's van „De Vlamboog" voor het mooie cadeau, dat zij bij hun huwelijk mochten ontvangen. E. VISSER en echtgen. voor de morele en financiële hulp tijdens ziekte van zijn vrouw. In het bijzonder Mevr. Jansen hartelijk dank. Ook namens zijn echtgenote. V. F. TROMER aan bazen en leden van het Jubileumfonds afd. Houten Scheepmakers voor het cadeau ontvangen ter gelegenheid van 40-ja- rige echtvereniging. Ook namens zijn echt genote. T. KOOIMAN. aan directie, chef en bazen voor de belang stelling bij zijn 25-jarig jubileum onder vonden. Ook namens zijn echtgenote. J. HOOGENDOORN. aan allen voor de belangstelling en de cadeaux, die hij ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum mocht ontvangen. Ook namens vrouw en kinderen. W. GOEDHART, voor het prachtige cadeau, dat zij ter gele genheid van hun huwelijk mochten ont vangen van het Jubileumfonds afd. Schil ders. A. HAESAKKERS en echtgen. aan chefs, bazen, personeel machinefabriek en collega s mag. 4 voor de cadeaux en bloemen, aangeboden ter gelegenheid van hun 123^-jarige echtvereniging. H. BOELAARTS en echtgen. aan directie, chefs, bazen en personeel afd. Koperslagerij, voor de vele blijken van be langstelling en de cadeaux ontvangen ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. Mede namens zijn echtgenote. J. KAAL. aan directie, chefs, bazen, collega's en per soneel afd. Reparatie voor het cadeau onder couvert, de mooie bloemen en de waarde rende woorden tot hem gesproken bij zijn 25-jarig jubileum. Ook namens zijn echt genote. C. v. TOL. Rectificatie. In het vorige nummer komt een dankbetui ging voor van J. KUITERS, waarin staat vermeld, dat deze de Ver. „De Pijp" dankt ook namens zijn zoon, dit moet zijn: ook namens zijn VROUW. HANDBALSPORT. De afd. Handbal WK. heeft in de enkele jaren van haar bestaan reeds opmerkelijke succes sen weten te behalen. Reeds na 1 jaar spelen in de afd. Rotterdam promoveerde het le herenelftal naar de Districts 2e klasse van het N.H.V., om prompt een jaar later in deze klasse ook weer het kampioenschap te beha len. Dit was een unicum in de handbalsport. Wat velen Uwer echter niet bekend zal zijn, is het feit, dat deze uitzonderlijke prestatie geleverd werd door een elftal, dat bijna uit sluitend bestond uit jongelui van de Leer school. En nu doet zich het opmerkelijke feit voor, dat diezelfde Leerschool de laatste 2 jaar geen enkele handballer heeft opgeleverd. Komt, jongelui, waar blijven jullie? Handbal sport toch is een van de beste sporten voor je lichaam. Laat de Leerschool weer eens een elftal voor de Handbalsport leveren. Wat in Bij voldoende deelname van jongelui in de leef tijd van 14 tot 17 jaar kunnen wij hiermede een speciaal Junior-elftal vormen. Ook tot de oudere werknemers in ons bedrijf richten wij ons ditmaal, nu straks in Sep tember de nieuwe handbalcompetitie weer begint. Laat Uw zoon of dochter van 14 jaar en ouder lid worden van de afd. Handbal. Ten gerieve van hen, die om principiële re denen niet op Zondag spelen hebben wij zo wel een dames- als heren-elftal in de Zater dagmiddagcompetitie van het Nederl. Hand bal Verbond. Aanmelding kan geschieden bij de heer de Gorter, Kantoor Machinefabriek. MdG. AFD. SCHAKEN. Onze eerste overwinningstrophee is binnen! De Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Mjj. te Amsterdam heeft bij gelegenheid van onze vriendschappelijke wedstrijd op 20 Mei j.l. een fraaie plaquette ter beschikking gesteld, waarmede we danig in onze nopjes zijn. Maar natuurlijk kan een schaakvereniging (even min als elke andere) uitsluitend op me dailles floreren, doch hebben we levend ma teriaal nodig. En nu vermoed ik, dat ver schillende adspirant nieuwe leden willen wachten tot in September de wintercompetitie weer begint, doch m.i. is dit onjuist. Ook de zomermaanden zijn nuttig en nodig voor de geoefendheid, dus wacht daarom niet langer, doch meld U onmiddellijk. Zeer binnenkort spelen we tegen een schaak- ploeg uit het Doofstommeninstituut te Rot terdam. En natuurlijk hopen we op een re- tummatch tegen de N.D.S.M. in Amsterdam. U wilt toch zeker ook meedoen? J. v. M. AFD. ZWEMMEN. Verslag ontmoeting Bedrijfszwemverenigingen op Zaterdag 10 Juni j.l. Deze ontmoeting vond plaats als onderdeel van een zwemwedstrijd, georganiseerd door de U.S.V. De deelnemende verenigingen waren: R.E.T., U.S.V., W.E.K. en W.F. Ondanks snelle tegenstanders mochten onze heren weer aardige resultaten boeken. Op de 50 meter schoolslag legde H. Duchenne beslag op de lste prijs door dit nummer te winnen in de fraaie tijd van 38.7 sec. (nieuw clubrecord!) Een spannende race was te zien op de 3 X 25 meter wisselslag estafette Heren. De 4 deelnemende estafette-ploegen gaven elkaar niet veel toe, met een klein verschil op WEK eindigde onze ploeg, bestaande uit B. Noor- dijk, H. Duchenne en G. de Ronde op de tweede plaats (tijd 49.9 sec. en weer een nieuw clubrecord). Uit het feit dat er ver schillende clubrecords sneuvelden, blijkt wel duidelijk dat we steeds vooruitgaan. En nu onze dames-deelnemers. Met veel animo hebben ze gezwommen, maar nog niet snel genoeg om zich onder de sterksten te rang schikken. Prijzen voor de dames bleven dan ook uit. Blijft daarom trainen, dames, om Uw zwemslag steeds te verbeteren. Een teleurstelling en ook enigszins bescha mend voor onze vereniging was het dat en kele van onze ingeschreven deelnemers(sters) erstek lieten gaan. Laten we goed beden ken dat het wegblijven van deelnemers(sters) de goede naam van W.F. ten zeerste schaadt en dat dit ook niet bevorderlijk is voor het moreel van onze zwemploeg. Tweekamp W.F.—W.E.K. Met een flink aantal leden en vergezeld van een grote schare supporters werd Zaterdag 17 Juni j.l. de jaarlijkse tweekamp tussen W.F. en W.E.K. op sportieve wijze uitgevoch ten. Een korte, maar gezellige boottocht van de werf Schiedam naar het knusse bad van W.E.K. in de Gemeente-Haven te Rotterdam ging aan dit zwemfestijn vooraf, terwijl ideaal zwemweer en een opgewekte stem ming het beste voor deze middag deden hopen. Het is ondoenlijk ieder programma nummer onder de loupe te nemen en daarom zullen we volstaan met een kort overzicht van de prestaties der dames en heren afzon derlijk. Allereerst de dames. Evenals in beide voorgaande jaren moesten de "W .F.-dames ook ditmaal het onderspit delven tegen de op bijna alle nummers ster kere W.E K.-zwemsters. Slechts bij de 50 M. rugslag behaalde Mej. B. van Tol een le prijs en vestigde tevens een nieuw clubrecord in de tijd van 47 sec. (oude tijd 48 sec.). Alhoewel de nieuwelingen onder de dames reeds behoorlijk werk leverden, zal in de toekomst door een intensieve training de snelheid moeten worden opgevoerd, zodat er wat meer evenwicht komt tussen de zwem- prestaties van de W.F.- en W.E.K.-dames Volhouden dus!!!! En nu de heren. Bijna allen maakten tijden die boven ver wachting waren en vooral bij de schoolslag nummers toonde W.F. een groot overwicht. Hierbij blonken vooral de heren B. Noor- dijk, H. Duchenne en M. C. Oranje uit. Ook werden enkele clubrecords verbeterd t.w.: B. Noordijk, 50 M. rugslag in 41 sec. (oude tijd 41.4 sec.); C. J. de Ronde, 25 M. vrije slag veteranen in 16.7 sec. (oude tijd 19 9 1 17 2) M' schools,ag est" in 114-6 (oude tijd Het figuurdrijven onder leiding van de Hr Garnaat, mag als uitstekend geslaagd be schouwd worden. Het hartelijke applaus, dat de meisjes na ieder uitgevoerd nummer in ontvangst hadden te nemen, moet een aan- moediging zijn om op deze weg voort te gaan, niet alleen met figuurdrijven, doch ook met figuurzwemmen. Waterpolo W.F.W.E.K. De tot slot gespeelde waterpolo-wedstrijd had een bijzonder levendig karakter en werd met 2—1 door W-F. gewonnen. Beide doel punten voor WKwerden door G. de Ronde gescoord, die hiermede een groot aandeel in de overwinning had. Na afloop volgde de prijsuitreiking door de Voorzitter de Hr. Zondag. Puntentelling: 5ames 53 W.F. Dames 19 Heren 2634 W.F. Heren 51>/2 79Yi 70'/2 Hieruit blijkt, dat W.E.K. voor dit jaar de Aig. Wisselprijs in de wacht sleepte. De Dames-Wisselprijs ging thans definitief naar W.E.K. terwyl WK. voorgoed beslag legde op de Heren-Wisselprijs. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 7 Juli 1950.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 8