Derde prijs: de heer Stam met 16 prijzen. De tweede africhting raakt bijna op haar eind. De n leden word t verzocht na afloop zo spoedig mogelijk hun gewonnen prijzen op te geven aan het bestuur. En nu allen je best gedaan met de jonge duiven. Hiervoor staan vijf prijzen dus pro beer er één te bemachtigen, daar de kansen voor een ieder ongeveer gelijk zijn 'met jon ge vogels.) Met sportgroeten, D. VAN AS, Secretaris. Met deze bedankt ondergetekende namens bestuur en leden het Hoofdbestuur van W.F. voor de geschonken prijzen. D. VAN AS. KLAVERJAS-NIEUWS. Nu de Klaverjasvereniging Wilton-Fijenoord ongeveer 3 maanden bestaat, wordt het tijd eens iets van ons te laten horen! Tot enige weken geleden hadden wij nog niet anders gedaan dan op Maandagavond in het Schaftlokaal van de Garage oefen wedstrijden onder elkaar te spelen, maar toen onze collega's klaverjassers van de Nieuwe Waterweg de lucht kregen van het feit dat wij bestonden, duurde het niet lang of wij kregen een uitdaging. 26 Juni j.l. werd de eerste wedstrijd door ons gespeeld én verloren, maar de tweede, de zogenaamde „thuiswedstrijd" (die door gebrek aan speelruimte echter ook in het clubgebouw van de Nieuwe Waterweg ge speeld moest worden) liep beter af. Die wonnen wij met een verschil van ruim 800 punten, en kwamen zodoende in het bezit van de beschikbaar gestelde beker. Onze eerste! Hoogstwaarschijnlijk zullen in de nabije toe komst nog meer wedstrijden volgen, waar bij we het plan hebben niet alleen de thuis- maar ook de uitwedstrijden te winnen. Misschien kan tegen die tijd de thuiswed strijd werkelijk op eigen terrein gespeeld worden. Natuurlijk bestaat hier grotere kans op, wan neer ons ledental (momenteel ong. 24 man) uitgroeit tot, nu ja, laten we voorlopig zeg gen honderd! Klaverjassers van Wilton-Fijenoord, schaart U in onze rijen! H.B. AFD. SCHAKEN. S.O.S. (schrijven over schaken), daar staak ik mee, subiet en direct. U leest het immers toch niet! Daarom vertel ik U het geheim ook niet. Het geheim, dat onze leden de laatste tijd 's Maandagsavonds geheimzinnig wegblijven, op enkele trouwe getrouwden na, die natuurlijk door hun vrouwen naar de schaakclub gestuurd worden. Die komen al leen, omdat ze 's avonds bij hun ega's rap port moeten uitbrengen of ze gewonnen of verloren hebben. Maar de rest laat stilletjes verstek gaan. Och, waarom zou je ook de goede manieren in acht nemen, als het ook ongemanierd kan! Wij zijn immers toch maar onder ons, zo denken velen. Mijne heren, deze gedachtengang is radicaal fout! Helemaal mis! Gij zijt immers bij Wil ton-Fijenoord. Daar doet ieder alles, zoals het behoort, dit geldt ook voor U, dit is mijn laatste woord. J. v. M. ZANGERS-REUNIE TE GORINCHEM. Op Zaterdag 17 Juni 1950 heeft in de tuin van het Verenigingsgebouw „De Kolfbaan," te Gorinchem een culturele Reünie van zang verenigingen van Nederlandse bedrijven plaats gehad. Naast het Mannenkoor „TA.V.E.N.U", Gorinchem, „De Merwe- zangers", Hardinxveld, Mannenkoor der Delfts che Nijverheid, Delft, Mannenkoor Personeelsver. Gemeentewerken, Schiedam, Mannenkoor „De Metaalzangers", Rotterdam, Gem. Zangvereniging „Penn en Bauduin", Dordrecht, Van Nelle's Mannenkoor „Cres cendo", Rotterdam, Boele's Mannenkoor, Bolnes, Etna's Mannenkoor, Breda, Mannen koor ..De Porceleyne Fles", Delft, „Beton- daks Mannenkoor", Arkel en R.O.V. „Shell" Mannenkoor. Rotterdam heeft ook ons Man nenkoor aan deze Reünie deelgenomen. Alle reünisten werden des middags in het bedrijf van De Vries Robbé welkom geheten en het bedrijf rondgeleid. Om 17 uur had de afmars van de diverse verenigingen naar de Kolfbaan plaats, waar eerst onder leiding van de heer F. H. Appel door alle koren het „Soldatenkoor" uit de Opera „Faust" van Ch. Gounod werd gezongen. De organisatie was perfect en diverse koren kunnen met voldoening terugzien op dit con cert. Wij geloven dat ook ons koor een goede indruk in Gorinchem heeft achtergelaten. C. K. Begunstigd door prachtig zomerweer werd op Zaterdag 17 Juni om 13.45 uur gestart met 2 autobussen van het Rubensplein. Tot grote voldoening van het Bestuur waren de leden met hun dames op tijd aanwezig, waaronder ook 2 leden van het Hoofdbestuur de heren Keyzer en Uyterlinde. Zonder stoornis werd de reis volbracht en waren we op de vast gestelde tijd aanwezig bij de „Vries Robbé" waarvan het Mannenkoor „TAVENU" voor dit jaar de Reünie zou organiseren. Na ontvangen te zijn door het bestuur van „Tavenu" gingen we met begeleiders een excursie maken over de terreinen en werk plaatsen van dit grote constructie-bedrijf met haar verschillende afdelingen. Wanneer we dan om 16.30 uur terug komen, wordt na eerst wat gebruikt te hebben in het schaft lokaal een aanvang gemaakt met de generale repetitie van het „Soldatenkoor" uit de opera „Faust' van Ch. Gounod met bege leiding van de Vries Robbé Fanfare, onder leiding van de bejaarde dirigent de Heer F. H. Appel. Om ongeveer 17.00 uur werd een aanvang gemaakt met het opstellen van de verenigingen waarvoor nummerborden waren opgesteld, zodat elke vereniging aan de hand van het programma op haar plaats kon gaan staan, waarna circa 17.15 uur kon worden afgemarcheerd, voorafgegaan door Tamboers van het Fanfare Corps de „Vries Robbé" naar de tuin van de Kolfbaan alwaar de Reünie zou plaats hebben. Van alle zijden stroomde het publiek toe om de zangers met hun vele supporters voorbij te zien gaan. Na op het feestterrein aangekomen te zijn en ieder een plaats gevonden had en de zangers alsmede de fanfare waren opgesteld voor de uitvoering van de samenzang, kwam de heer van Geffen naar voren om allen een woord van welkom toe te spreken. Hij memoreerde de grote opkomst der deelne mende verenigingen en gaf vervolgens het woord aan de beschermheer Mr. C. T. de Vries Robbé die deze Reünie opende. Hier na werd een begin gemaakt met het optre den van de verschillende afdelingen. Ons koor heeft als laatste voor de pauze gezon gen en de ten gehore gebrachte nummers werden goed uitgevoerd, waarvoor dan ook spontaan geapplaudiseerd werd. Over het algemeen genomen is er door de verschillende koren goed gezongen, al wa ren niet altijd de juiste nummers hiervoor gekozen. Ook hebben we op deze middag weer gezien en gehoord wat er met ijverig studeren te bereiken is. Na afloop van de zangprestatie welke om 22.00 uur geëindigd was, nam de heer van Meijeren het woord om de deelnemende verenigingen toe te spreken en de medaille uit te reiken, be doeld als aandenken aan de Reünie. Laten we hopen dat we het volgend jaar allen weer bij elkander zijn wanneer de „Delftse Nijverheid" als gastvrouw zal op treden. Tenslotte wenste spreker de aanwe zigen nog enkele uren van gezellig samen zijn bij muziek van de Bietenbouwers. Ook sprak de heer van Toor, voorzitter van de federatie woorden van dank aan alle deel nemende verenigingen. Na afloop van deze rede was het inmiddels tijd geworden voor ons om de terugtocht te aanvaarden. Spoedig waren we in Rotterdam aangekomen, na nog even vertoefd te hebben in de gezellige sfeer van accordeonmuziek werd de thuisreis vervolgd. Al met al hebben we een echt gezellige middag gehad en hopen we het volgend jaar allen weer bij elkander te zien. Namens Bestuur Mannenzangvereniging W.F. B M. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 28 Juli 1950. Afgeven bij de afd. Sociale Zaken AANMELDING TOT DEELNEMING AAN DE NYLON-SPAARKOUS-REGELING Ondergetekende (naam) Fabr. no Voornamen Geboortedatum Beroep Adres machtigt de afd. Sociale Zaken van Wilton-Fijenoord op zijn loon een bedrag van fl- per weekjmaand in te houden en aan onderstaande spaarbank af te dragen. Hij heeft reeds een spaarbankboekje NoSchiedam Hij wenst een spaarbankboekje van Spaarbank te .19 IJ Doorhalen wat niet van toepassing ia. Handtekening; Z) rlaats voor eventuele vermelding van Rotterdam. Vlaardingen. Maassluis.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 4