m Officiële mededelingen Sociale rubriek Wilton-Fijenoord weer geschiedenis. De Nederlandse vloot is een tankschip rijker geworden, waarop we trots mogen zijn. Te weten, dat zovele mensen uit eigen bedrijf en daarbuiten in goede samenwerking hun beste krachten aan deze bouw hebben gege ven, stemt tot dankbaarheid en tevredenheid. Moge het ook dit schip gegeven zijn, vele jaren in vrede en welvaart te getuigen van de goede naam van onze werf, een naam, welke door moeizame en noeste arbeid is verkregen. De technische bijzonderheden zijn als volgt: Hoofdafmetingen Lengte o.a167 m. Breedte 20,67 m. Holte 11,53 m. Diepgang op zomermerk 9,06 m. Draagvermogen 17.210 ton Bruto registerton 11.602 ton Een 5-cylinder Wilton-Fijenoord/Doxford- motor, die bij 112 omw./min. een vermogen ontwikkelt van 5500 apk, geeft het geheel afgeladen schip een snelheid van 14 kn Het schip is gebouwd onder klasse: Lloyd's Register 100 A 1 carrying petro leum in bulk. De kiellegging vond plaats op 26 September 1949. Tijdens de bouw werd in grote mate gebruik gemaakt van geheel in de werkplaats ge laste secties. Totaal werd ca. 80 °/o van de verbindingen electrisch gelast. De bouw vond plaats in het bouwdok en het schip werd daaruit te water gelaten op 10 Juni 1950. De ladingruimte is verdeeld in 8 midden- en 16 zij tanks met een totale capaciteit van 24000 m3. Voor het lossen der lading zijn in de hoofd- pompkamer 4 Houttuin wormpompen opge steld met een capaciteit van ca. 300 ton/uur elk, die worden aangedreven door Worthing- ton/Moore stoomturbines. Verder is er een aparte drainpomp van het Simplextype. De voor de diverse hulpwerktuigen beno digde stoom wordt geleverd door 2 olie-ge stookte „Capus"-ketels en een afvoergas- senketel van het La Mont-type. De accommodatie voor de opvarenden is uiterst geriefelijk ingericht en omvat onder meer een zeer ruime eetkamer voor de scheepsgezellen, aparte eetkamers voor civie le dienst en onderofficieren benevens een eetsalon en een rooksalon voor de officieren. Alle verblijven zijn uitgerust met kunst matige ventilatie, welke ook verwarmde lucht kan inblazen. De navigatiemiddelen omvatten o.a. radar installatie, gyro-compas, automatische pi loot, echolood, richtingzoeker, koersschrij- ver, enz. C. K. WAT DE KERN BESPRAK. Bespreking directie met kernbestuur op 8 Augustus 1950. Inhalen overwerk tijdens vacantie. De kern is het niet eens met de gang van zaken met betrekking tot het verrekenen van overuren met vacantiedagen. Deze kwestie wordt van alle kanten be keken. Ontslag op staande voet. Verzocht wordt een commissie te benoemen, waarmee kan worden gesproken voordat ontslag op staande voet wordt verleend. Afgesproken wordt dit punt te laten rusten totdat het nieuwe fabrieksreglement is uit gekomen. Douchecellen en kleedlokalen. Naar aanleiding van een vraag van de kem deelt de directie mede dat het thans zo is, dat de ketelmakers op vertoon van een bon Eindelijk de m „motor" zorgen ver geten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 2