JUBILEA 25 jaar UIT ONS ONVOLTOOIDE DAGBOEK. Zeker, het gaat steeds in de goede richting met veilig werken. Er zijn heel wat arbeiders, die hun beste beentje voorzetten, ook als het om de veiligheid gaat. Maar je hebt er ook nog, die het wel geloven, ja er zijn zelfs enkelen, die er helemaal lak aan hebben. Dit zijn eigenlijk individuen, die niet in een normale mensengemeenschap thuis horen. Toch zullen we gezamenlijk al deze zondaren in onze rijen van veilige werkers moeten brengen. Dat kan, als de goeden maar steeds een voorbeeld zijn voor deze mensen, die zich nog niet tot hoger plan konden op werken. Er zijn van die afdelingen, waar nog steeds tegen de oogbescherming wordt ge zondigd bijv. de hoorders. Als we ons dag boek (dagelijkse rapporten verbandkamer) bekijken, dan kom je steeds weer dit tegen: „bij het boren vreemd voorwerp in het oog gekregen." Al behoort men niet tot de on gelovige Thomassen, toch wil het er bij ons niet in, dat deze mensen een bril voor hun ogen hebben gehad. Draag steeds een beschermingsbril zoals het [behoort, Dan worden je ogen niet vermoord. Dan zijn er de kokers. Daar zijn er ook nogal veel onder, die niet schijnen te beseffen, hoe zij hun ogen bederven. Begrijpt goed mensen, „vreemd voorwerp" in uw oog wil meestal zeggen, dat er een verwonding is ontstaan en een verwonding wil zeggen een litteken en een litteken wil zeggen minder gezichtsveld. Werkbrillen zijn er om te worden gebruikt. Ook met electrische lassers hebben we nog een heel grote appel te schillen. Die lui doen om zo te zeggen de deur dicht. Oei, wat zitten daar nog een ogenbedervers on der. Die knapen moeten toch al zuiniger op hun ogen zijn dan mensen met een ander beroep, maar niks hoor, zij doen net of ze nog een stelletje in reserve hebben. Zo is het niet. Een glazen oog kan mooi bijpassend zijn, maar je kunt er niets mee zien. Ge lukkig zijn er onder de electrische lassers al velen, die het nut inzien van het gebruik van een goede beschermingsbril bij het las- afbikken. Aan hen vragen we: Helpt ook gij mee de anderen in het rechte spoor te brengen. Gebruik een bril voor veiligheid, 't Bespaart je heel vaak narigheid. S. IN MEMORIAM. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: A. MEERHOF, kraandrijver, die bijna 25 jaar bij on ze onderneming in dienst is geweest. (Overleden 19-8—'50) J. VRIJVOGEL, bikker, die 4 jaar bij ons gewerkt heeft. (Overleden 12-8-'50). Hun nagedachtenis zal door ons in ere ge houden worden. PERSONALIA. Op 12 Augustus 1950 is in verband met zijn leeftijd aan J. C. OOSTERBAAN (ijzerwerker-aftekenaar) eervol ontslag uit onze dienst verleend. VACANTIEWINST. Wij wisten den tijd ons eigendom En plukten den dag dan zonder gegrom En gedreun der machines, die jagen. Wij zagen het land, het water, het graan En wilden den tijd wel stille doen staan, Genietend alleen, dat wij zagen. De lucht was een koepel van kleurig fluweel De vogels vertelden met zingende keel: „Geniet van de Schepping.... in Vrede!' Toen leerden wij beter en schooner verstaan, Dat vreugde uit simpele dingen bestaan. Dit winstpunt namen wij mede. Augusus 1950. G. C. Huysmans Aanhouder G. Tindal Sjouwer A. P. v. Veen Chauffeur T. A. Visser Onderbaas Electr. lassers A. Wennekes, Voorman stoker

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 4