OFFICIËLE MEDEDELINGEN. SOCIALE RUBRIEK. De heren Teeuw, Stok, de Ruiter, de Haan en Ritstier In de Beschikking van het College van Rijksbemiddelaars d.d. 7 September j.l. is o.a. bepaald, dat aan a. Mannelijke en vrouwelijke werknemers van 23 jaar en ouder, b. Mannelijke en vrouwelijke gehuwde werk nemers, beneden de leeftijd van 23 jaar, c. Mannelijke en vrouwelijke kostwinners beneden de leeftijd van 23 jaar, wier nor male inkomsten tenminste 2/3 deel vor men van de totale inkomsten, waaronder begrepen uitkeringen ingevolge sociale voorzieningen, van het gezin, waartoe zij behoren, wier loon is geregeld in een collectieve ar beidsovereenkomst of bindend vaste loon regeling, door de werkgever boven het rech- tensgeldende, in geld genoten inkomen, een bijslag wordt uitgekeerd ten bedrage van 5 ®/o daarvan. Voor de mannelijke werkne mers van 23 jaar en ouder zal deze bijslag tenminste 4 cent per uur bedragen en een bedrag van 3,36 per week of 7 cent per uur niet overschrijden. De bijslag is voor de eer ste maal verschuldigd over de eerste volle loonweek van September 1950. Voor de mannelijke en vrouwelijke werk nemers beneden de leeftijd van 23 jaar, is het geoorloofd een bijslag te verlenen van: voor werknemers van 15 en 16 jaar 2 "/o voor werknemers van 17 en 18 jaar 3 °/o voor werknemers van 19 en 20 jaar 4 °/o voor werknemers van 21 en 22 jaar 5 welke bijslag ook door ons zal worden ge geven. In verband met het bovenstaande wordt medegedeeld, dat bij de loonbetaling van Vrijdag 15 Sept. deze bijslag voor het eerst werd uitbetaald. Het bedrag van de bijslag is op de loon- specificatie vermeld. WAT DE KERN BESPRAK. Vergadering Directie met Kernbestuur op 5/9 1950: 1. Sleepbootpersoneel. Over dit punt had een langdurige bespre king plaats, waarbij alle kanten van deze zaak naar voren kwamen. Na verloop van enkele maanden zal bekeken worden of er aanleiding bestaat verandering in de thans bestaande toestand aan te brengen. 2. Tariefgeschillen. Er is een aantal klachten naar voren geko men over tarieven, welke niet goed gecal culeerd zouden zijn en over tarieven, welke door enkele omgeschoolden worden verdiend. Deze punten hebben de aandacht en het is de bedoeling om t.z.t de tariefcommissies eens gezamenlijk bijeen te laten komen om van gedachten te wisselen. 3. Kleedkamer Centraalmagazijn. Aan de inrichting van deze kleedkamer wordt gewerkt. 4. Overdekte boot. Gehoopt wordt, dat deze spoedig in bedrijf kan worden gesteld voor het vervoer naar karweien in de haven. In de vergadering van de gehele fabriekskern van 2 September j.l. kwam het navolgende aan de orde: Grieven sleepbootpersoneel. Verschillende kernleden waren van mening, dat de machinisten er bij de loonwijziging bekaaid zijn afgekomen. Dit is inmiddels door het bestuur der kern met de directie besproken, die van oordeel is, dat de gang van zaken voorlopig 6 maanden eens aange keken moet worden, waarna de directie deze kwestie nogmaals zal bezien. Tarieven. Ten aanzien van de tarieven is er volgens de kern een tendenz waar te nemen, dat de tariefbonnen steeds scherper worden bere kend, wat tot gevolg heeft, dat er de laatste tijd nog al eens bonnen „in de soep" raken. Ook dit is door de kern met de directie be sproken. Deze zegde toe, binnenkort met alle tariefcommissies te zullen vergaderen en alle klachten onder de loupe te zullen nemen. Tijdinhalen tijdens vacantie en snipperdagen. De kern is van mening, dat dit in strijd is met de C.A.O. en het bestuur der kern werd opgedragen, deze klacht aan de directie over te brengen, hetgeen inmiddels is geschied. Hierna werd de rondvraag gehouden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voor zitter de vergadering. J. W. WEBER, Voorzitter Kern. KINDERBIJSLAGWET. Het lijkt ons goed reeds thans een toelich ting te geven op de wijziging welke met in gang van 1 Januari 1951 van kracht wordt: Wie kan aanspraak op kinderbijslag maken? Elke mannelijke en vrouwelijke werknemer, die onder de Kinderbijslagwet valt en a. in Nederland woont; b. in België woont en in Nederland werkt; c. in Duitsland woont, in Nederland werkt als grensarbeider en de Nederlandse nationaliteit heeft. Voor welke kinderen kan kinderbijslag aan gevraagd worden? a. voor alle wettige of gewettigde kinde ren beneden de leeftijd van 16 jaar van de werknemer of zijn/haar echtgenoot (note). b. Voor alle andere kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar, als de werknemer die kinderen uitsluitend of in belangrijke mate onderhoudt. c. Voor kinderen van 16 t./m. 20 jaar als zij onderwijs volgen, ziek of gebrekkig zijn en aan de daarvoor gestelde voor waarden voldoen. Hoe komt men in het bezit van kinderbij- slaglijsten? a. De werknemer, die meent over één of meer kwartalen van 1951 kinderbijslag te kunnen ontvangen, en op de eerste werk dag na 1 October 1950 in loondienst is, vraagt zijn werkgever om een aanvraag formulier om kinderbijslaglijsten voor 1951. b. Is hij op de eerste werkdag na 1 October 1950 niet in loondienst, dan vraagt hij dit formulier, 1. als hij ziekengeld ontvangt, bij de be drijfsvereniging of Raad van Arbeid die de uitkering verzorgt, 2. als hij ongevalsuitkering ontvangt, bij de Raad van Arbeid, 3. als hij geen ziekengeld- of ongevalsuit kering ontvangt en later in loondienst treedt, bij de werkgever bij wie hij het eerst na 1 October 1950 gaat werken. c. De werknemer, die op de eerste werkdag na 1 October 1950 geen kinderbijslag kan aanvragen, omdat hij dan geen kinderen heeft of onderhoudt, vraagt die lijsten aan zodra hij wel een kind heeft of on derhoudt. Ook in dat geval moet hij het aanvraag formulier vragen aan zijn werkgever, bij wie hij op de eerste werkdag na 1 October 1950 in dienst was. Wat gebeurt er als er voor één kind meer dan eenmaal aanspraak op kinderbijslag kan worden gemaakt. Dit kan gebeuren als b.v. vader en moeder werken, of voor een kind al kinderbijslag wordt ontvangen op grond van een wezen rente enz. In al die gevallen wordt in totaal voor dat kind niet meer uitgekeerd dan voor dit kind aan kinderbijslag krachtens de Kinderbijslagwet zou kunnen worden gege ven. De aanvraagformulieren om kinderbijslag- lijsten zullen t.z.t. (dit wordt nog nader be kend gemaakt) verkrijgbaar zijn bij de Af deling Sociale Zaken en de Tijdcontróle te Schiedam, Rotterdam en Fijenoord. Beant woordt alle daarop gestelde vragen, ook al mocht U menen dat die op U geen betrek king hebben. Alleen op die manier kunt U bereiken, dat de kinderbijslag t.z.t. vlot zal kunnen werden uitbetaald. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen van: Hr. de Vos f 25.— (uit dank voor belangstelling tijdens ziekte) Machinefabriek f 124.90 (opbrengst verkoop klein materiaal). Centraal Magazijn 486.55 (opbrengst verkoop klein materiaal). Gedurende de maanden Juli en Augustus 1950 werd aan 115 leden van ons personeel in totaal 3650,66 uitgekeerd. TARIEFCOMMISSIE. Na gehouden stemming werd de Tariefcom missie voor de Afdeling Plaatwerkerij als volgt samengesteld: 1519 BERKHOUT, C. 5473 BREEDVELD. S. J. Als reservelid zal fungeren: 1514 KOK, P.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 6