JUBILEA 40 en 25 jaar VERENIGING W.F. C. M. W. Boers J. A. v. Driel C. Stam F. Sparreboom Etablissement Fijenoord: de Heren: A. Cappon D. Timmers T. Bode W. P. v. Alten T. den Heldt G. P. Mastenbroek A. W. de Bliek A. P. Kooyman F. Sparreboom fitter. gereedschapdraaier, baas Scheepmakers, veiligheidsinspecteur. bedrijfsleider (voorzitter) ass. bedrijfsleider, baas Gieterij, vormer. onderbaas Terreinsj kraandrijver-sjouwer. kraandrijver. modelmaker. veiligheidsinspecteur. Afd. Bedrijfsschool: de Heren: P. C. v. d. Jagt P. v. Tol J. Brands J. Koenderman L. H. Collenberg J. A. Kins G. v. d. Hoek L. Torenvliet A. C. Dingemans J. T. R. Vielvoye B. J. de Jong F. Sparreboom chef Bedrijfsschool voorz. ass. Bedrijfsschool. ass. Bedrijfsschool. leermeester, leermeester. leerl. scheepsbeschieter. leerl. scheepsbeschieter. leerl. koperslager, leerl. koperslager, leerl. mach. bankwerk. leerl. metaaldraaier, veiligheidsinspecteur DUIVENSPORT. De Postduivenvereniging W.F. is voornemens op 26 November a.s. een trip naar Amsterdam te maken voor het bezoeken van de Ned. Int. Kam pioenendag voor Postduiven. Voor de leden is deze reis geheel gratis. Voor niet-leden bestaat gelegen heid om mee te gaan tegen de prijs van 3,60 per persoon. Opgave kan geschieden tot uiterlijk 12 November a.s.; het door niet-leden verschul digde bedrag moet bij opgave gelijktijdig worden voldaan. Men kan zich opgeven bij onderstaande heren: P. Kreuk, B. v. d. Velden, G. Breur en ondergetekende. De ereprijzen van de tweede africhting zijn ge wonnen door de heren: v. Eijk 24 prijzen. W. v. Houwelingen 24 prijzen. A. Stam 20 prijzen. G. Breur 19 prijzen. J. v. d. Linden 17 prijzen, en van de derde africhting jonge duiven door de heren: J. Breur 18 prijzen. J. v. d. Linden 18 prijzen, v. Eijk 17 prijzen. W. v. Houwelingen 16 prijzen. A. Stam 16 prijzen. Namens het bestuur, D. v. AS, Secr. AFDELING O. A. TONEELAVOND OP 27 SEPTEMBER en 5 OCTOBER. Al mogen avonden gevuld door korte schetsen ook een eigen bekoring hebben voor bezoekers, toch kan een toneelstuk van langere tijdsduur zeker een volle zaal boeien van begin tot eind, mits het stuk goed is en de spelers eveneens. En zo was het op bovengenoemde avonden: Het hartelijk langdurig applaus aan het eind, demon streerde voldoende de voldaanheid van het publiek. Een heel gewoon gegeven rs in het floor ^.Jan Leraaire Jr. geschreven toneelstuk de Schippersdochter verwerkt tot een fijn geheel, waarin vooral de bezadigde ernst van de schipper schitterend werd vertolkt. De zo hoognodige levenswijsheid van zijn knecht Arie (Maarten Kapteyn) en voor zijn doch ter (Jetty Cantor) gaf hij „schipper" achtig, dus nooit professoraal of schoolmeesterachig. Ten slotte droeg Arie zijn lichaamsgebrek manhaftig, na een tijdelijke inzinking weet de dochter haar droefheid, medelijden en blijheid op zuivere wijze voor te dragen, terwijl Barend haar verloofde een zeeman is in al zijn doen en laten. Een goed, sterk toneelstuk onder goede regie van Maarten Kapteyn, gebracht door Jetty Cantor, Jan Lemaire Sr., Jan Lemaire Jr. en Maarten Kapteyn. Voor de verrassing zorgde Jetty Cantor met een pracht nabootsing op de viool van doedelzakken- muziek. Ten slotte deed een vrolijk, kort blijspel (Jetty Cantor, Jan Lemaire en Maarten Kapteyn) de bezoekers vrolijk en voldaan naar huis terug gaan. FILMVOORDRACHT OP 1 EN 7 NOVEMBER 1950. Mr. Dr. Th. Regout zal op bovenstaande data een filmvoordracht houden over „Onbekende Sahara". Wij maken de leden er op attent dat niet kan worden toegestaan meer dan één plaats te reser veren. CABARET-AVOND 15 DECEMBER 1950. Onze jaarlijkse cabaret-avond zal ditmaal worden gehouden in het Luxor-theater te Rotterdam. Programma's, tevens bewijzen van toegang kun nen worden afgehaald voor aanvang der film avonden op 1 en 7 November a.s. en daarna op Afd. Sociale Zaken bij Hr. v. d. Broek in schaft tijd of na einden werktijd. Men gelieve dan tergelijker tijd op te geven of men gebruik wenst te maken van de gereserveerde tram naar Schiedam of de gereserveerde bus naar Vlaardingen. Zij die woonachtig zijn in Rotterdam kunnen vermoedelijk nog »an de gewone dienstregeling ge bruik maken. AMATEURS LATEN ZICH HOREN. Door meerdere leden is ons gevraagd of het mo gelijk zou zijn een avond te doen verzorgen door onze leden zelf. Wij stellen ons voor, indien vol doende animo bestaat, daarvoor de aovnden in Februari 1951 te reserveren en verzoeken allen, die een bijdrage kunnen geven, hetzij muziek, zang, voordracht of anderszins dit voor 1 Novem ber a.s. bij één der bestuursleden te willen op geven. AFD. SCHAKEN Ons 2e tiental is het eerst in de strijd gegaan en wel tegen het sterke Gusto I. Het voorlopig resultaat is 3%2*£ voor Gusto. De heren van Leeuwen en van Meeuwen zorgden voor een winst punt, van Tol maakte remise en Dirks, van Oyen en Groeneveld moesten de overwinning aan Gusto laten. Gezien de stand der afgebroken partijen blijft de definitieve uitslag nog onzeker. Ons le tiental zal Maandag 16 dezer de vuurdoop onder gaan tegen het Vlaardings Schaakgenootschap. In de huishoudelijke competitie gaat het ook ge zellig toe. Fijn dat er wat nieuw bloed bijgekomen is. Er zijn echter nog wel enige stoelen vrij. Wie zorgt er voor dat deze niet langer „in de kou blijven staan"? Dat hij (of zij) zich spoedig melde! J. v. M. AFD. ZWEMMEN. Eén dezer dagen zullen wij een verheugend feit beleven, waarschijnlijk heeft het bij het verschij nen van dit W.F.-Nieuws reeds plaats gehad, n.l. de aanmelding van ons 300ste lid. Verheugend te meer, daar dit aantal voorheen niet werd bereikt. Een onthaal zoals de millioenste bezoeker van „Ahoy" gehad heeft zullen wij hem of haar niet kunnen bereiden, maar onze vreugde zal daarom niet minder zijn. De verwachtingen van ons meest optimistische bestuurslid zijn hiermede verreweg overtroffen. HET ZWEMFEEST. Het zwemfeest, waaraan behalve de afd. Zwem men ook de Bedrijfsschool zal deelnemen, zal worden gehouden op Zaterdagavond. g D-cember a.s. in het Sportfondsenbad. Dit zwemfeest is het jaarlijkse hoogtepunt in ons W.F. zwemwereldje en de bedoeling is onze prestaties op zwemgebied te tonen en tevens propaganda te maken voor de zwemsport in al haar schakeringen bij W.F. men sen en aanhang. Vanzelfsprekend rekenen wij op de deelname van al onze wedstrijdzwemmers en -sters. Voor de mindere goden onder onze leden, zij die nog nooit een wedstrijd gezwommen hebben, is dit een unieke gelegenheid hun prc.'tat es te meten, want het programma is zo gevarieerd, dat er voor ieder wel een numn.er bij is, dat hem of haar past. Het programma bestaat buiten de normale wed- strijdnummers o.m. uit: Familieëstafette: Hieraan kunnen per familie 4 personen (familieleden tot in de 3e graad) deel nemen. De winnende familie zal de traditionele taart ontvangen. Bedrijfsestafette: Hiervoor is door de directie een wisselprijs uitgeloofd die reeds is gewonnen door: 1946 Bedrijfsschool, tijd 1.25.2 min. 1947 Bedrijfsschool. tijd 1.22.9 min. 1948 Hoofdkantoor, tijd 1.23 min. 1949 Bedrijfsschool, tijd 1.16.4 min. Figuurdrijven: Uit te voeren door onze dames. Waterpolo wedstrijd. Een comisch nummer: Wat het precies zal zijn weten we nog niet. Er wordt wel iets gefluisterd van wastobben met boegsprieten, zeilen en touwen. Kennelijk wordt dit een variatie op een zeepkisten race. Bovendien zal dit nummer gecostumeerd zijn. Ieder lid kan aan het zwemfeest meedoen, hetzij als toeschouwer, hetzij als deelnemer voor de prijs van 0.15. Voor introducé's, familieleden, etc. zul len kaarten beschikbaar worden gesteld tegen 0,60 per stuk. Alle leden zullen binnenkort een circulaire ont vangen, waarin nadere bijzonderheden vermeld zul len staan. K. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 27 Oct. 1950. N. v. d. Spek, BaasScheepsb. A. de Jager Klinker E. P. Jilleba Aanhouder H, J. Teunissen. Aut. lasser L. J. Varewijck, Bankw.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 8