in het verenigingsgebouw en op 2 Mei gaf zij haar jubileumuitvoering voor donateurs en genodigden in de Rivièrahal te Rotterdam. Op deze avond had zij het voorrecht van de Directie een bezetting nieuwe instrumenten in lage stemming te mogen ontvangen. Onze Harmonie handhaafde dit jaar ook weer de traditie door alle tewaterlatingen of over drachten van schepen, welke aan onze werf werden gebouwd, met muziek op te luisteren. Ook bij de ingebruikneming van ons grootste dok en de inbedrijfstelling van de nieuwe timmerwinkel liet zij zich horen, evenals bij verschillende jubilea van donateurs of leden. Onze Harmonie gaf dit jaar concerten in de Plantage alhier en een concert in Krimpen a.d. Lek, bracht een bezoek aan de haven tentoonstelling Rotterdam Ahoy' en werkte mee bij de festiviteiten hier ter stede ter gelegenheid van het 675-jarig bestaan van Schiedam als stad en in de vacantieweek 1950. Op haar jaarvergadering van 25 November j.l. kwam er een kleine wijziging in haar bestuur en dit ziet er thans als volgt uit: Voorzitter: L. C. Elich. Secretaris: D. den Besten. Penningmeester: L. Boer. 2e Voorzitter: A. P. Langestraat. 2e Secr.-Penningmeester: C. v. Kapel. Muziek-Commissaris: A. Grevenbroek. Bibliotheek: W. Rissema. Van deze gelegenheid wordt gaarne gebruik gemaakt om te vermelden, dat er nog een paar clarinettisten en marstamboers aan het Corps kunnen worden toegevoegd. Voor koperblazers zijn geen instrumenten meer disponibel. Tot slot brengt onze Harmonie gaarne dank aan Directie, Hoofdbestuur en Donateurs voor de steun en medewerking, welke zij in het afgelopen jaar van hen mocht ontvangen. Zij wenst bij de jaarwisseling allen een voorspoedig 1951 toe. D. DEN BESTEN. KLAVERJASNIEUWS. Nu 1950 ten einde spoedt even een kort overzicht. Op 1 April van dit jaar werd in een ver gadering, die onder leiding stond van de heer Bagchus, besloten tot het oprichten van onze vereniging, die toen 16 leden telde. Als clublokaal kregen wij de garage-cantine, maar deze was ongeschikt voor het houden van wedstrijden. In Juli veranderden wij van clublokaal. Wij verhuisden naar de kleine zaal van Alhena bij het Marconiplein in Rot terdam. Deze verandering deed ons ledenaan tal toenemen tot ruim 30. Van de tot nu toe gespeelde wedstrijden hebben wij er 1 verloren en vijf gewonnen, wat niet slecht is voor een beginnende ver eniging. Aan de bedrijfscompetitie konden wij nog niet meedoen. Daarvoor ontbrak ons teveel wedstrijdervaring. In het komende jaar zal dit beter gaan meent het bestuur, zodat in de volgende competitie W.F. ook gaat mee tellen. Rest mij nog het hoofdbestuur te bedan ken voor de medewerking, verleend bij de diverse moeilijkheden, die zich voordeden. Verder wens ik allen prettige feestdagen toe en een goed 1951. H. BOGERD. AFD. MANNENZANG. Nu het jaar 1950 weer ten einde spoedt willen wij even terugzien op de verrichtingen van ons Koor. We begonnen op Zaterdag 4 Februari met een concert in het Ziekenhuis te Vlaardingen. Op Maandag 13 Maart togen we naar de Lier, waar we onze medewerking verleenden aan een gezamenlijk concert in de N.H. Kerk. Inmiddels werd er alweer gesproken over de Zangreünie, die dit jaar verzorgd zou worden door de Ver. TAVENU te Gorinchem van de Vries Robbé Co. N.V. Wij hebben ook aan deze reünie deelgenomen en weten allen nog wel hoe dat was. Voor Zaterdag, 26 September stond er een concert op het programma, dat gegeven zou worden in het Tehuis v. Ouden van Dagen, Burg. Knappertlaan, Schiedam. Dit was een goed concert, waarvoor de ouden van dagen ons zeer dankbaar waren. Op 14 December gaven wij een Kerstconcert in de Nieuwe Kerk aan de Oude Maasstraat te Schiedam en op Zaterdag, 23 December, hopen wij een concert in de Boezembarakken te Rotterdam te geven. Wij wensen Directie, leden en allen, die in nauw verband met ons koor staan, een vrolijk Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar toe Namens Bestuur Mannenkoor W.F. B. M. AFD. O. en A. Het bestuur van de afdeling O. en A. ziet met voldoening terug op het jaar 1950. Immers het ledental, hetwelk in December 1949 de record-hoogte bereikte van 504, maar door het bedanken van verschillende leden op 1 Januari 1950 426 bedroeg, steeg in de, loop van het jaar weer tot 496 leden per 1 December 1950, waarbij komt dat thans slechts een gering aantal leden per 31 Dec. a.s. heeft bedankt. Voor alle avonden was steeds grote belang stelling uitgezonderd voor de jaarlijkse leden vergadering, waaruit het bestuur echter maar de gevolgtrekking heeft gemaakt, dat alles naar de wens der leden verloopt. Een terugblik op 1950 geeft het volgende beeld: Jan. Met Lode van Gent naar Donker Afrika. Jan. Bezoek tentoonstelling in Museum Boymans. Febr. Lezing met film over Rubber. Maart Filmavond, hoofdfilm „Jamaica Inn". April Lezing door Jan P. Strijbos over: „Met tent en camera naar de Shetlands" en „Vogelleven van Nederland". April Bollentocht. Mei Voordrachtavond door Willem van Cappellen, Kommer Kleyn en Eva Jansen. Juli en Aug. Tochten naar Arnhem en omge ving. Sept. en Oct. Toneelvoorstelling „Schippers- dochter". Nov. Lezing met film door Mr. Regout over Onbekende Sahara. De jaarlijkse ledenvergadering werd 7 Sept. 1950 gehouden, voor de aftredende bestuurs leden werden geen andere candidaten gesteld, zodat het bestuur ongewijzigd bleef. De kascontrole-commissie heeft tweemaal boeken en bescheiden van de penningmeester gecontroleerd en in goede orde bevonden. De jaarlijkse cabaretavond zal bij het ver schijnen van dit W.F.-Nieuws ook inmiddels hebben plaats gevonden. In verband met de vele klachten die ons in voorgaande jaren bereikten hebben wij ge meend deze avond dit jaar in het Luxor- theater te moeten houden, waardoor echter het gezellige bal-na tot veler teleurstelling moest vervallen. Wij zullen echter trachten om tot slot van de avonden in Februari a.s., waarop onze amateurs hun beste beentje voor zullen zetten (waar blijft de accordeonspeler?) een gezellig bal te organiseren. Wij zouden het hierbij willen laten en wen sen alle leden van O. en A. en alle werkers van W.F. prettige feestdagen toe en een ge zegend 1951. HET BESTUUR. AFD. SCHAKEN 1950. Allereerst dank, waarde lezer, dat ge bij Uw oudejaarsoverpeinzingen ook een plaatsje wilt inruimen aan de belevenissen van de afd. Schaken gedurende 1950. Wellicht hebt ge trouw het W.F. Nieuws gelezen, doch uiteraard niet alles kunnen onthouden. En zonder dit aan Uw gebrekkig geheugen te wijten, zult U het toch niet erg vinden, wanneer ik hierbij in het kort een wande ling met U maak door onze schaak-arena, zoals deze er dit jaar uitzag. Stel U gerust, deze arena gaf geen wilde tonelen te zien; er werden geen veten uit gevochten of veto's uitgesproken. Schakers zijn de meest kalme mensen ter wereld. Al wordt er nog zo fèl gestreden aan het be ruchte bord, de buitenstaander bemerkt daar niet veel van. Innerlijk vaak fel ge spannen, blijven de spelers uiterlijk rustig en gaan elkaar alleen in figuurlijke zin met de stukken te lijf. Mag ik U even vertellen wat we dit jaar zo al beleefd hebben? Daar gaat 'ie dan, in chronologische volgorde. We startten per Januari '50 met 23 leden en namen met twee tientallen deel aan de com petitie van de R.S.B. Ons le tiental streed in de 3e en het 2e tiental in de 4e klasse. Toen op 27 Februari 1950 ons le tiental Te- diro 2 wist te verslaan, werd het daarmede ongeslagen kampioen in haar afdeling. Het won alle 6 wedstrijden met 3822 bord- punten en promoveerde daardoor automa tisch naar de 2e klasse van de R.S.B. Dit was wel HET hoogtepunt in ons verenigings leven en van sportieve vreugde dreigden wij een moment onze kalmte te verliezen. We waren kampioen, hoera! Ons 2e tiental bracht het er minder goed af. Van de 7 wedstrijden werden er 3 ge wonnen, 1 gelijk en 3 verloren. En toch hadden we nog geluk, want bij een nieuwe klasse-indeling verhuisde ons 2e tiental toch nog van de 4e naar de 3e klasse R.S.B. 15 Maart 1950: In verband met het 675-jarig bestaan van onze goede stad Schiedam was een simultaanwedstrijd georganiseerd tus sen Donner en Henneberke enerzijds en een aantal Schiedamse schakers anderzijds. Van de 8 deelnemende Wiltonnezen wisten de heren den Uyl en van Meeuwen remise te spelen tegen Henneberke. Op 27 Maart 1950 leed onze vereniging een ernstig verlies door het vertrek van het echtpaar Leemans. Ze waren goede krach ten en zeer sportieve leden. Zaterdag 20 Mei 1950 was voor ons ook een onvergetelijke dag. We kregen bezoek van 28 spelers van de Ned. Dok en Scheeps bouw Maatschappij uit Amsterdam. Met een paar kopjes thee en een 162111$ neder laag konden ze weer huiswaarts keren. Toch hadden ze het blijkbaar nog prettig gevonden, want ze deden ons een mooie herinnerings-plaquette cadeau, waarmee we zeer ingenomen waren en waarvoor we van daag nog dankbaar zijn. Helaas hebben we aan de uitnodiging tot een tegenbezoek om fi- nancieele redenen geen gevolg kunnen ge ven. Mocht dit in 1951 mogelijk zijn, dan zullen we gaarne onze Mokumse vrienden op eigen terrein gelegenheid tot revanche geven. Verder verliepen de zomermaanden zonder schokkende gebeurtenissen. Dank zij aan houdende propaganda, slaagden we er in om in October met een versterkt le tiental voor de dag te komen in de nieuwe wintercom petitie van de R.S.B. Beide tot nu toe ge speelde wedstrijden werden gewonnen en ook in de 3e wedstrijd staan we zeer gunstig. Verbeeld je dat ons le tiental dit seizoen weer promoveert! Maar zo hoog durven we nog niet grijpen, al zullen we ons best doen. Ons 2e tiental heeft in de 3e klasse een zware dobber. Van de 3 gespeelde wed strijden werden er 2 verloren en slechts 1 gewonnen. Enfin, we zijn voorlopig tevre den als we ons in deze klasse kunnen hand haven. Ook 18 December wordt voor ons onvergete lijk. Dar komt onze nationale dameskampi- oen-candidate Mevr. Roodzant simultaan spelen. Terwijl ik dit schrijf (11/12) kan ik over de uitslag natuurlijk geen voorspelling doen, maar hoe deze ook moge uitvallen,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 14