Officiële mededelingen Sociale rubriek ONZE BEDRIJFSSCHOOL. Het is nu eenmaal een feit, dat ouders hun kinderen gaarne op een hogere sport van de maatschappelijke ladder zien belanden dan die zij zelf hebben weten te bereiken. Principieel is dit natuurlijk een loffelijk stre ven, maar de middelen, die zij te baat menen te moeten nemen, hebben vaak een volkomen averechts resultaat. Heel scherp gesteld geldt het de keus tussen het witte boordje en de overall: kantoorheer of werkman. Een evolutie voltrekt zich in de regel heel langzaam, maar wie de tekenen des tijds weet te verstaan zal het met ons eens zijn, dat in figuurlijke zin het witte boordje en de overall hard op weg naar elkaar toe zijn. Anders gezegd: de kansen op een redelijk bestaan aan de ene kant nemen af en die aan de andere kant nemen snel toe. Immers de kantoorwereld raakt langzamerhand vol geboekt en het zijn derhalve de uitblinkers, die de beste kansen hebben. Met alle ge weld wil men de kinderen sturen naar M.U.L.O. of H.B.S. 70 #/o van deze leer lingen zijn tot mislukken gedoemd. Men beseft niet, dat de intelligente jongen met technische aanleg veel gelukkiger is in de fabriek, waar hij meer verdient en meer promotiekansen heeft. Voor de uitvoering van een project zijn bekwame vaklieden nodig. Veel afbreuk aan de kwaliteit van onze vaklieden wordt gedaan, doordat men in onderwijskringen aan jongens met een goed verstand adviseert naar een M.U.L.O. tegaan. Men beseft niet, dat een vakman naast handvaardigheid ook een behoorlijke intelligentie moet hebben. Nu kan men iet wat schouderophalend staan tegenover de Ambachtsschool en zeggen: Mijn kind naai de Ambachtsschool? Neen, dat is al te gek. Het peil van enkele dezer scholen is inder daad niet al te hoog, maar er zijn ook goede scholen. De ambachtsschool-leerlingen kun nen hun opleiding voltooien in de Bedrijfs- school, mits deze leerlingen een rapport met goede cijfers kunnen tonen, dus geen vijfjes of zesjes. Ook leerlingen, die met goede resultaten het lager onderwijs hebben ge volgd en 14 jaar oud zijn, kunnen op de Bedrijfsschool een plaats vinden. En ten slotte is er ook plaatsingsmogelijkheid voor Mulo-jongens, die wegens onvoldoende ta- lenaanleg mislukten, mits zij niet ouder zijn dan 16 jaar. Voor bovengenoemde jon gelui bestaat plaatsingsmogelijkheid voor de opleiding volgens titel II van de Nijverheids onderwijswet. De exameneisen zijn zwaar, vandaar, dat alleen jongens met goede cijfers van bovengenoemde onderwijsinrichtingen een plaats kunnen krijgen. De beroepen, welke onderwezen worden zijn: bankwerken plaatwerken draaien vormen koperslaan modelmaken fraisen scheepsbeschieten electrisch lassen v. d. J. SOCIALE ZAKEN. SPREEKUUR: Voor hen die te werk zijn: Maandag t./m. Vrijdag van 12 u.—12 u. 30. Zaterdag na 11 u. 45. Voor hen die niet te werk zijn: Maandag t./m. Vrijdag van 12 u—12 u. 30. Zaterdag na 11 u. 45 en bovendien op Vrijdag van 15 u.17 u. LOONRECLAMES: Voor hen die te werk zijn: Vrijdag en Zaterdag na werktijd. Alléén voor hen die tot de Nachtploeg be horen, gebruik maken van de Personeelsboot, Gereserveerde Tram of Gereserveerde Auto bus bovendien op Maandag van 12 u. 12.u. 30. Voor hen die niet te werk zijn: Uitsluitend Vrijdag van 15 u.17 u. LOONBETALING: Voor hen die te werk zijn: Uitsluitend op de daartoe aangewezen dag, dus op Vrijdag (de Nachtploeg na einde werktijd op Zaterdag v.m.). Zij, die op Karwei zijn dienen bijtijds hun baas te waarschuwen, zodat deze eventueel in overleg met andere bazen met Betaal meester maatregelen kan treffen dat -indien nodig het loon te bestemder plaatse wordt bezorgd. Vrij regelmatig gaan werklieden ingaande Vrijdag tijd-inhalen. In het algemeen zal het wel mogelijk zijn dat men dan Don derdag na 17 uur het loon in ontvangst neemt. Men diene dit echter vóór 16 u. aan Betaalmeester op te geven. Zij, die met vacantie zijn geweest of tijd hebben ingehaald, maar hun loon nog niet in ontvangst hebben genomen, kunnen dat de eerstvolgende werkdag doen direct om 12 uur. Voor hen die niet te werk zijn: Uitsluitend op Vrijdag van 15 uur17 uur (dit geldt ook voor „zieken", „ongevallen", „tijd-inhalers", „vacantie-gangers", enz.). VOLMACHT. Zij die niet te werk zijn en hun loon, ziekengeld enz. door een ander in ontvangst laten nemen, dienen een behoorlijk inge vulde en ondertekende volmacht mede te geven. Het plaatsen van valse handtekeningen is strafbaar. Gedrukte volmachtformulieren zijn verkrijgbaar bij de tijdcontróle. maar het gebruik hiervan is niet verplichtend, men kan zelf ook een volmacht schrijven. VERVOERSNARIGHE1D. De ligging van het Wilton-Fijenoord-ter- rein te Schiedam is excentrisch. Het ligt landelijk tussen de bebouwde kom van Schiedam en Vlaardingen in. Voor velen is de werf dan ook wat moeilijk te bereiken. Een tramlijn grote vervoerscapaciteit is nooit tot stand gekomen. Er zijn maar weinig dingen in de wereld, die tegenwoor dig tot de absolute onmogelijkheden be horen, maar het totstandbrengen van een behoorlijke verbinding, d.w.z. van voldoende capaciteit, van de werf van W.F. met de binnenstad en verkeers-centra behoort blijk baar tot die onmogelijkheden, 's Morgens is het al moeilijk en moet men op de Koe markt soms vrij lang in de rij staan wat bij slagregens minder aangenaam is maar er komt dan tenminste bij het beginpunt een lege bus voorgereden, wat meer kans om weg te komen biedt. 's Avonds doet zich het grote bezwaar voelen, dat de Vlaardinger- dijk, waaraan de werf ligt, geen beginpunt is. W.F. is een gemeenschap van meer dan 5000 personen en deze, voor zover transport per openbaar vervoersmiddel in aanmerking komt, moeten maar zien in de meer of min der reeds gevulde bussen, die de werf pas seren, te komen. Vooral bij minder gunstig weder gebeurt het vaak, dat de ene bus na de andere geheel vol voorbij rijdt. Zo kon het dan gebeuren, dat men een half uur of drie kwartier op de Vlaardingerdijk, bloot gesteld aan storm en regen, wachtte tot er een bus kwam, die voldoende ruimte bood om de geheel verkilden en doorweekten op te nemen. Het is nu iets beter geworden, doordat er thans een kleinere bus tussen het W.F.-terrein en de Koemarkt is ingelegd. Toch is dit lang niet voldoende. Die ene bus is al direct afgestampt, met mensen, die het hardst kunnen lopen, en grote massa's scharen zich in de rij der dikwijls tevergeefs wachtenden voor de bussen P en V of wachten een half uur tot de extra bus van de Koemarkt terugkomt om een tweede lading mensen weg te bren gen. Vaak gaat men ontmoedigd lopen, hoe wel men een weekkaart in de zak heeft; men laat de rit dan maar verlopen. Natuur lijk biedt het verwerken van het vervoer op de spitsuren moeilijkheden vooral bij slecht weder wanneer de toevloed naar de bus bij zonder groot is. Maar is het nu niet moge lijk, dat er iets grotere aanpassing plaats vindt? Zouden particuliere autobusdiensten hun klanten niet heel wat beter bedienen, al moesten zij bussen of touring-cars, waarvoor in de winter toch weinig emplooi is, huren? Niet alleen wanneer het guur, slecht weder is, zijn meerdere bussen zeer zeker te vul len, het is toch ook niet nodig, dat de bussen zo afgeladen worden als thans het geval is. Bovendien lopen er nu mensen, die van de bussen-misère genoeg hebben gekregen, doch bij een geordende toestand gaarne van de bus gebruik maken. Er is nu weer een nieu we lijn geopend. Had men nu niet beter eerst wat meer aandacht kunnen schenken aan de verwaarloosde reeds bestaande klan ten dan dat men nieuwe klanten, waarvoor reeds vervoergelegenheid bestond, ten koste der oude gaat bedienen. Dan nog iets. Rotterdammers vertelden mij, dat er op de Koemarkt soms ware veld slagen woeden om in de tram te komen. Is hier wellicht ook iets aan te doen? Misschien komt dit stukje onder ogen van hen, die aan bovenbedoelde narigheid iets kunnen en willen verbeteren. Moge dit zo z(jn. Go. WILLY WILTON-FONDS. 25.van N.N. 46.60 van Machinefabriek Schiedam (opbrengst verkoop klein materiaal) 403.van Centraal Magazijn, Schiedam (opbrengst verkoop klein materiaal) GEVONDEN VOORWERPEN. 1 Sigarettenkoker. 1 Dasspeld. 1 paar Handschoenen. 1 houten Duimstok. 1 stalen Duimstok. 1 Stopmes. 1 Doorslag. 1 Schroevendraaier. 1 wollen Shawl. 1 Fluit. Diverse Shagdozen. 1 bes Sleutels. 1 Boorkrukje 1 bos Sleutels. 1 Boorkrukje. 1 Portemonnaie. 1 Uno bril (stofbril). 1 Vulpenhouder. Te bevragen bij de afd. Politie. Ondergetekenden verklaren hierbij, dat bij de jaarlijkse kascontrole van „De Vlam- boog" op 13 Januari 1951 alles in orde is bevonden: 6909 P. F. Koppenhagen. 7031 P. Wetsteijn. 7051 C. Clausing. Wegens het bereiken van de 65-jarige leef tijd heeft E. F. DAHM - bankwerker op 26 Februari 1951 na een dienstverband van 32 jaar het werk neergelegd. Moge hij nog vele jaren van zijn welver diende rust genieten. PERSONALIA. Met ingang van 1 Januari 1951 is bevorderd tot hoofdbaas afd. Scheepsbouw N. v. d. SPEK; tot baas afd. Bankwerkers-Reparatie A. P. VERWEIJ; tot baas afd. Scheepsbouw-Reparatie A. VAN BERKEL; per 2 Februari 1951 is bevorderd: tot onderbaas Reparatie afd. Kokers A. SCHIPPERS; tot onderbaas afd. Koperslagers-Fitters C. DE VRIES; tot controleur (onderbaas) Machinefabriek H. J. BRÖKLING.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 6