Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van P. ZOETEMAN, die 31 jaar als electrisch lasser bij de onderneming is werkzaam geweest (overleden 27 Januari 1951). Zijn nagedachteiis zal door ons in ere gehouden worden. DOEN WE HET VEILIG? Jan Kok is op deze foto bezig zijn beitel te slijpen. Nu is de kwestie maar: hoe je slijpt. De slijpsteen is „moorddadig" bevei ligd, want boven de steen is een ruit aan gebracht en achter de ruit zit een perspex laagje, zodat de slijpkorrel zich niet in het glas kan vasthechten en de ruit steeds gaaf blijft. In het raampje zijn twee lampjes be vestigd, waardoor U een prachtige indirecte verlichting op Uw te slijpen werk heeft. De verlichting is op de motor geschakeld, zodat niet onnodig licht blijft branden en ook is deze verlichting een middel om U te verplichten de oogbescherming te gebruiken. Als U slijpen moet, doe dan net als Jan Kok en plaats je aangezicht zo dicht mogelijk bij de ruit. Doen we het veilig? Dat ligt dan verder aan U. Sp. IN MEMORIAM. DOEN WE HET VEILIG? Op onderstaande foto ziet U één van onze grootste machines, een Schiess carousselbank. De grootste horizontale draaidiameter is 5 m, de grootste verticale draaihoogte is 4 m. Deze bank heeft zo juist een verjongingskuur on dergaan, d.w.z. het mechanisch gedeelte is geheel gereviseerd. Kees Zwaard en Wim van Wijngaarden zijn hier bezig met het uit draaien van een grote scheepsschroef voor het m.s. „Ootmarsum". Zij overleggen even hoe ze het varkentje verder zullen wassen, want de onderlinge samenwerking moet hier prima zijn, anders komen er brokken van en brokken wil in de meeste gevallen zeggen: ongevallen. Dit is hetgeen waarop wij in het bijzonder willen wijzen. Ook hier geldt: het vertrouwd raken met de machine doet het gevaar weieens uit het oog verliezen. De naam van de bank zal wel zijn afgeleid van de draaimolen op de kermissen. Mallemolen zeiden wij op het platteland, maar dit is „om de dooie dood" geen malle molen. Het is opletten en nog eens opletten als deze vijf meter-schijf in de rondte slingert. Doch onze medewerkers Kees en Wim kennen het klappen van de zweep. Doen ze het veilig? Daar zullen wij allen tezamen voor blijven waken! Sp. Bij wijze van uitzondering willen wij onder staande dankbetuiging opnemen: „Aan Directie en Personeel van „Wilton-Fijenoord". „Hiermede dank ik U ten zeerste voor Uw „hartelijk meegevoel met mij, hetgeen weer „heel goed is gebleken door het sturen van „het buitengewoon mooie pakket, dat ik nu „weer mocht ontvangen door middel van „het Willy-Wiltcn-Fonds. „Hoewel nog steeds ziek, kan ik U verze keren, dat ik met het bedrijf blijf mee geven. „Hopende spoedig weer in Uw bedrijf te „mogen werken, J. H. C. Niquet."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 7