«ff VERENIGING WJF, Four hands are better than two When the load's too heavy for you sie in het bedrijf zelf. Er zou dan bijv. aan de poort gecollecteerd kunnen worden, zodat ieder zonder verplichting offeren kan. Zou men hiervoor in het bedrijf zelf gaan collec teren dan heeft men ook het recht dit voor de bestrijding van T.B.C. enz. te doen, naar de mening van de kern. Verwarming plaatwerkerij. Verzocht wordt de verwarming van de plaat werkerij voor de volgende winter in orde te maken. Men had verwacht daar centrale verwarming te krijgen, als in de Machine fabriek. Afdelingsziekenkas. Met het oog op grieven en klachten inzake de Afdelingsziekenkas wordt erop gewezen, dat in het bestuur daarvan 3 arbeiders zit ting hebben, t.w.: W. v. Arkel, L. van Kra lingen en H. J. Corpeleyn, aan wie men zijn wensen en klachten kenbaar maken kan. VERMIJDING BRANDGEVAAR. Velen van U zullen getroffen zijn door de noodlottige wijze, waarop de ramp te Vlaar- dingen wederom heeft aangetoond, dat met olie en met afval van brandbare stoffen verontreinigd water groot brandgevaar voor mens en goed oplevert. Vijf doden, enkele gewonden, het leed voor nabestaanden en een belangrijke materiële schade. Met niet genoeg nadruk kunnen wij er op wijzen, dat een ieder zich diene te onthou den van het overboord pompen van olie, het werpen van hout, kurk en afval of het op enige andere wijze verontreinigen van de havens. Behalve dat een overtreder zich aan ge rechtelijke vervolging bloot stelt kan hij ook weten, dat Art. 1639 p van het B.W. als dringende reden tot ontslag noemt: „wanneer hij opzettelijk, of ondanks waar- „schuwing roekeloos, des werkgevers eigen dom beschadigt of dit aan ernstig gevaar „bloot stelt" „wanneer hij opzettelijk, of ondanks waar schuwing, zich zelf of anderen aan ernstig „gevaar bloot stelt." In het belang van aller veiligheid willen wij de ernstige waarschuwing niet achterwege laten, dat wie zich aan dergelijke vergrijpen schuldig maakt een volstrekte toepassing van de maatregelen, die jegens hem getrof fen kunnen worden, te wachten staat. Onze Beveiligingsdienst en toezichthoudende organen hebben instructie hierop ten scherp ste te letten. Het personeel van onder-aannemers wordt wegens dergelijke misdragingen in gelijke mate verantwoordelijk gesteld. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen van Machinefabriek Schiedam (opbrengst verkoop klein materiaal) 34,05. In de maand Januari 1951 werd aan 93 per sonen een uitkering verstrekt, in totaal 1896,93. IN MEMORIAM. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: A. JONGEJAN, oud-werknemer, die gedurende 21 jaar de onderneming heeft gediend als baas Metselaars (overleden 8.2.'51); G. v. d. WULP, oud-werknemer, die gedurende 25 jaar als ijzerwerker Reparatie zijn krachten aan de onderneming heeft gegeven (overleden 15.2 51) J. J. v. ZWIETEN, portier, die sedert 1937 bij ons werkzaam was (overleden 16.2.'51). Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. FERSONALIA. Per 12 Februari 1951 is aangesteld als onder baas afd. Scheepsbeschieters J. L. DE JONG. Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd hebben op 10.3.51 S. SPOORMAKER, onderbaas bankw. (in dienst van 1911) en op 3.3.51 J. v. d. SCHOOR, plaatwerker (in dienst van 1905) het werk neergelegd. Mogen zij nog vele jaren van hun welver diende rust genieten. GEBED 1940—1945. Waarom, o Vader, heeft mijn kind Op aard geen plaatsje meer? Ik zelf ik heb geleefd, bemind, En kan wel gaan, o Heer! Maar deze kleine?al vervolgd Vanaf haar wiegetij d Ach, Vader, haar fluwelen oog Heeft al zoveel geschreid En van mijn zus, mijn broer, mijn neef: Uit allen, die ik min, Vormt zich een eindeloze rij 'k Zie eind, noch een begin Tweeduizend jaar, al eeuwenlang Ach Heer, komt nog die tijd Dat Gij ons in 't Beloofde Land Een vrijplaats weer bereidt? Nu ga ik heen en ook mijn kind. O Heer, het weegt zo zwaar Als ik de onschuld in haar oog En Israels leed ontwaar. «oua FÊET 0 DOffTMAVC ■evtsB Vraag liever hulp! Zo zouden wij het zeggen: „Licht je niet uit de scharnieren, van Ep- scheuten! Vraag er liever een mannetje bij." Ziet U wat een lelijke postzegel die knaap trekt op dit plaatje. Hij heeft het te pakken: veertien dagen onder de wol met lendespit. Zo niet jongens, doe het veilig, vraag even hulp! Sp. KIJK WAAR JE LOOPT! Je voeten hebben geen ogen. Dit staat op bovenstaand plaatje. Er zijn overal nog van die knullen, waartegen je weieens moet zeggen: „Hé, suffert, loop niet te slapen, doe je patrijspoorten open". Je hebt er, die 's Maandags half kapot zijn, omdat hun voet balclub verloren heeft en die dan met hun gedachten nog bij dat spel zijn. Anderen denken nog aan de gelukzalige uren, die zij avonds doorbrachten bij hun langharige vriendin. Maar dat gaat niet lui. Op het bedrijf moet je die weke substantie, welke onder je dakpan zit, laten werken en dus uitkijken waar je loopt. We krijgen dan min der ongevallen door het struikelen over in de weg liggende voorwerpen. AFSCHEID. Ik was nog maar een kind van 12 jaar, Nog nauwelijks de lagere school verlaten, Het klinkt misschien een beetje raar, Daar wil ik even verder over praten. Toen ging ik ijv'rig aan de slag, Om nagels wellend heet te maken. Van 's morgens 6 tot 's avonds 7 was de dag, Dat waren toen gewone zaken. Die toestand is thans uit de mode, Mijn loon? vraagt gij misschien, Dat mocht geen daglicht zien. Maar moeder had het zo van node. Wij waren met z'n tienen thuis. Daar kwam heel wat voor kijken. Om alle plooien weg te strijken, Ging ik op stap in blauwe buis. Dat is nu meer dan 50 jaar geleden. Veel is er in die tijd gebeurd. Er is een grote strijd gestreden, De aarde is door bloed gekleurd. De broedermoord van Kain op Abel, Is uitgegroeid tot massamoord, De vrede wordt opnieuw gestoord Als bij de torenbouw van Babel. Toch is er vrede hier op aarde Voor allen die volharden in 't geloof. Maar hiervoor zijn de meesten doof. In Hem die ons de Schrift verklaarde Ik ga nu van U scheiden vrienden. Van jong en oud, van hoog en laag. Ik dank U voor de eer die 'k niet verdiende En toch ontdekte, in 't verleden en vandaag. Het gaat U allen wel op de fabriek, Van sjouwer tot directie-leden. Ik ben een leek, dus oefen geen critiek Dan ben ik weer tevreden. Het jubileumfonds in '45 opgericht, Heeft nadien heel wat goeds gesticht, 't Gaf menigeen een blij gezicht, Ere aan 't bestuur! Hier eindigt dit gedicht. (w.g.) J. v. d. SCHOOR, Plw. AFD. O. EN A. Amateursavonden 14, 22 en 28 Febr. Wegens enorm succes moest een derde voor stelling gegeven worden. In het volgende W.F.-Nieuws leest U een uitvoerig verslag. Verloren op de avond van 22 Februari: Rood wollen damesvest, na afloop in de zaal blijven liggen. Terug te bezorgen op Afd. Sociale Zaken. Stel ons niet te leur.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 3