IJE HALVE WERK VERENIGING W.F. GOEDl GEAARD. AFD. O. EN A. AMATEURSAVONDEN FEBRUARI 1951. Al zal in het algemeen over de avonden van O. en A. uiteraard verschillende menin gen bestaan, met de amateursavonden in Febr. j.l. is het iets anders gesteld: daar over heeft het Bestuur van vele zijden grote lof mogen ontvangen, die zij hierbij echter overbrengt op de medewerkers. Was er dan geen critiek, zult U vragen? Natuurlijk en wij mochten ook zeer op bouwende critiek ontvangen, die het moge lijk maakte om daarvan tijdens de drie avonden dankbaar gebruik te maken. Namen noemen van de medewerkers? Och waarom? Men hoort bij het afleveren van een gerepareerd of nieuw gebouwd schip toch niet dat Jansen of Pietersen het beter deden dan anderen of zich extra heb ben gegeven. Laten wij ook het werk van al deze medewerkers zo beschouwen: team work! Ook speelt een rol de geaardheid van de luisteraar. Van de ene mens gaan de ver langens en wensen uit naar een lieflijk en goed gezongen „Ave Maria" (met zeer goede piano-begeleiding); de ander vindt die tenor stem zo mooi en heerlijk, vooral als zijn lievelingsliedjes worden gebracht. Weer een ander houdt van een vlotte conferencier, die daarenboven nog aan elke vinger een muziek instrument schijnt te hebben (kunnen de tenen soms ook mee doen op een volgende avond, fluitist?) en die ten overvloede nog schetsen en een levensliedje goed weet te brengen, soms alleen en dan weer in gezel schap van zijn lieftallige, donkeroogige vrou welijke partner. En wat zoudt U denken van eigengemaakte en getoonzette liedjes bij de guitaar gezon gen door drie frisse jongemannenstemmen? Of zoudt U liever eens verdedigd worden door die vrouwelijke advocaat? Het moet wel een vreselijk misdrijf zijn als deze advo cate U niet weet vrij te pleiten. De andere vlotte en vlot gebrachte schetsjes in ernst en luim waren af en vielen zeer in de smaak van het publiek, dat dikwijls heel gul was met het applaus. De rustige, bezadigde en levenswijze auto wachter bracht zijn liedjes op de goede ma nier. In volkomen berusting leert hij ons de onontkoombaarheid van vele onzer mensen belevenissen ende aanvaarding daarvan. Dan hebben wij nog bewondering voor de mezzo-sopraan die met haar nummer (be heerst, maar met élan voorgedragen) de zaal pakte en voldeed, terwijl de declama- trice haar „Lied van de Zee" op waarlijk sublieme wijze zegde. Vele nummers werden gebracht op een ma nier, die bewees, dat de eerste wankele schreden op het glibberige amateurspad wa ren afgelegd en veranderd in flinke stappen naar het doel: een goed amateur worden. Ook de accordeonist bewees zijn instrument te beheersen en zijn populaire wijsjes wer den al spoedig meegezongen, de aanwezigen waren trouwens reeds in de juiste stemming gebracht door de voorzitter, die alle avon den in stijl wist te openen en iedereen mee liet zingen van „Cheerio" en „Wie zal dat betalen". De cabaretliedjes van de jongedame die (volgens haar liedje althans) een opinie-on derzoek naar de waarde en de betekenis van de kus instelde, vielen bijzonder in de smaak van het publiek. En zo werden alle nummers goed gebracht van begin tot einde en het was jammer dat op de derde avond één der spelers verstek moest laten gaan door een aandoening van de stembanden, waardoor het hem onmoge lijk was enig geluid voort te brengen. Wat zouden echter onze avonden zijn ge weest zonder de muzikale begeleiding op de piano? De solopartij van de pianist bewees wel, dat hij niet alleen een goed begeleider maar als solist niet minder was. Al zal niet de bedoeling hebben voorgezeten, dat het publiek de liedjes zou meezingen, het was niet te verwonderen dat dit gebeurde; het élan van het spel noodde als 't ware uit tot meezingen. Toen op de derde en laatste avond de Heer C. Keyzer als voorzitter van het Hoofdbe stuur der Vereniging „Wilton-Fijenoord" het podium betrad om een kort slotwoord te spreken, bracht hij een verrassing mede voor alle medewerkers en wel een prachtige me daille op naam, als geschenk van het Hoofd bestuur en ter herinnering aan deze avon den. Hij sprak zijn bewondering uit over de prestaties en reikte persoonlijk de medailles uit met enkele goed gekozen woorden. Het bestuur van O. en A. maakt tevens van de gelegenheid gebruik het Hoofdbestuur dank te zeggen voor dit bewijs van harte lijk medeleven en het zal zeer zeker de sug gestie van de heer Keijzer over het geven van meer dergelijke avonden niet vergeten en kan tegelijkertijd nog wel verklappen dat alle medewerkers deze geste van het H.B. op hoge prijs stelt en het als bewijs zien, dat hun pogen succes heeft gehad en dit dus stimulans is om verder te gaan enhet HANDSCHOENEN UIT! Er zijn kraanmachinisten cp ons bedrijf, die op vrij grote hoogte zitten. Die knapen kunnen veel zien daarboven, maar als U beneden staat en hem seinen geeft met een handschoen aan Uw hand, dan kan hij dat niet goed zien. Weest een heer in het verkeer en trekt Uw handschoen uit als gij Uw hand presenteert, ook voor de kraanmachinist. Wanneer gij hem seinen geeft, laat het dan doen door één man, niet door meerderen tege lijk, want dit sticht verwarring. Neemt het ter harte, lui, dan zijn we weer een stapje gena derd tot veiliger werken. DOXFORD-VOERING No. 100. Hier ziet U de 100ste Doxfordvoering die de eerste bewerking heeft ondergaan. Slaan wij een ogenblik terug op nummer 1, dan zijn tussen 1 en 100 al heel wat moeilijkheden overwonnen. Niet dat we er zijn, neen nog lang niet, maar dat wij voldoende critiek kunnen weerstaan is zeker. Allen, die hierbij van hoog tot laag hun bijdrage hebben gegeven, moet No. 100 toch wel een dankbare gedachte geven. Onze gieterij zat met de grootste problemen en ook zij zijn de kinderziekten te boven. Moeiten noch kosten zijn gespaard om dit goede product zover te krijgen. Laten we hopen dat we nog vele opdrachten mogen krijgen van deze voeringen dan kunnen we zeker buitenlandse concurrentie het hoofd bieden en onze binnenlandse industrie versterken A. B.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 7