JUBILEA 40 en 25 jaar nog beter te doen op een volgende amateurs avond. Een gezellig bal hield driemaal vele bezoe kers vast tot het onafwendbare uur van scheiden. Door de „Music Stars" onder lei ding van Jan de Klerk werd het bal tot een prachtig slot van goede avonden gemaakt. Het kostte deze band niet de minste moeite de danslustigen tot het einde vast te hou den en te vermaken. 2-daagse reis naar Luxemburg. Wegens geringe deelname zal deze tocht geen doorgang kunnen vinden. Traditionele bollcntocht. Gezien de overgrote belangstelling in voor gaande jaren hebben wij gemeend, ook dit jaar weer een bollentocht te moeten organi seren, welke zal plaats vinden op Zaterdag middag 21 April op welke dag tevens het jaarlijkse bloemencorso wordt gehouden. De kosten bedragen 2,70 per persoon. De leden ontvangen hiervoor nog een aanmeldings formulier. De inschrijving sluit op Zaterdag 7 April. HET BESTUUR. DE AFDEUNG SCHAKEN EN HET GEHEIME WAPEN. Neen, natuurlijk is dat niet de atoombom, die met oorverdovend lawaai van haar aan wezigheid doet blijken, maar dat lugubere, verderfelijke wapen, hetwelk momenteel te gen de schaakgemeenschap wordt aange wend, is volmaakt geruisloos. Het is de bacil van het absentisme, die onder onze leden rondwaart en haar slachtoffers bij voorkeur in de hoogste regionen van onze spelerskring kiest. O, het is zo'n gevaarlijke bacil, die van het absentisme. Soms zijn de leden tot 's Maan dagsavonds 5 uur kerngezond en beloven plechtig om 8 uur in het clublokaal te zijn, doch: eilacie, die bacil werkt zó snel! En dan valt het programma van de wedstrijdleider in duigen. En zijn er (terecht) lelijke gezich ten bij die trouwe leden, die vergeefs op hun tegenstander zitten te wachten. Hij had toch beloofd vast en zeker te zullen komen! Of hij had geen bericht van verhindering gegeven, en dan mag je toch op zijn aan wezigheid rekenen! Moet ik namen noemen der slachtoffers van het absentisme? Liever niet, misschien komen ze nog tot inzicht om trent de verderfelijke werking van die ab sentie-bacil; niets is zo besmettelijk als deze kwaal en één patiënt dupeert tegelijk een tweede. Nu ik mijn pen ditmaal toch in gal gedoopt heb, zal ik meteen nog maar enige andere „misstanden" signaleren, en.wien de schoen past, trekke hem aan. Gelukkig heb ik niet slechts één enkel paar (dan zou ik zeker tekort komen) doch een hele partij! Om bij het begin te beginnen: vroeger was onze aanvangstijd half acht. Om evenwel aan de wensen en gebreken van sommige leden tegemoet te komen, hebben we deze gesteld op acht uur, met de bedoeling dat er dan ook op die tijd gespeeld zal worden. Enfin, wie thans om acht uur het clublokaal binnentreedt, is blij wanneer hij niet alleen is; hij knikt dan vriendelijk tegen de lege stoelen, loopt vervolgens naar de materialen- kast en spreekt dan enige kalmerende woor den tot de van ongeduld springende paarden en tikkende klokken. Gelukkig, wanneer er dan nog enige spelers binnenkomen, is hun eerste werk het spel materiaal uit de kast te halen en op te stellen. De penningmeester zit intussen op zijn stoel en wil gaan zingen: wie wil er betalen, wie heeft zoveel geld? doch de eerste lettergreep is nog niet zijn keel ont vlucht, of van alle kanten stromen de leden met hun lidmaatschapskaart en portemon- naie op hem af met het beleefd verzoek of zij hun contributies mogen betalen. Lezer, gelooft U niet dat het zo bij ons toegaat? Langzamerhand keert de rust weer, de meeste spelers hebben hun posities eindelijk ingenomen en nog een enkele maal gaat de deur open om nog een echte telaatkomer binnen te laten. Ondertussen is er thee gezet door iemand, die daar zeker een mooie bijverdienste van heeft (waarom doet hij het anders meestal zelf?) en worden de heren spelers keurig bediend. De meesten zijn zo in hun spel ver diept, dat ze amper bemerken wie hen be dient, en die natuurlijk geen „dank U" ver dient. Ik zal nu maar een paar uur overslaan, want dan gaat alles goed en heb je aan die grote kerels geen kind. Na tienen komt er weer beweging in de gelederen. Successievelijk komen meerdere partijen tot hun gelukkig of ongelukkig slot. Is een speler klaar, dan bergt hij netjes de stukken in de daarvoor bestemde doos en deponeert klok, bord en spel op hun plaats in de kast. Zo hoort het toch? En zouden schakers dat niet weten? Dat bestaat niet. Daarna komt het theeservies aan de beurt. Sommige leden menen, dat onze kopjes zó eenkennig zijn, dat ze alleen maar door de zelfde personen willen worden gewassen. Maar dat is heus niet waar, hoor! Die ge dachte kunt u gerust uit uw hoofd zetten. Integendeel, ons servies stelt het juist op hoge prijs, wanneer alle leden in haar rein heid belang stellen en die helpen bevorderen. Vele handen maken licht werk. We vormen toch één club, zonder verschil van rang of stand, met gelijke rechten, zeker, maar ook met gelijke plichten; ik herhaal: met gelijke plichten! Zo is het en zo zal het ook door ons allen in practijk moeten worden ge bracht. Strijdt tegen de absenten-bacil en tegen alle hierboven gesignaleerde wanver houdingen in de schaakgemeenschap. Was er misschien ook voor U, lezer, een passen de schoen bij? Voorzie U dan vlug van betere! Met dank voor Uw aandacht. Uw gallige secretaris-penningm.,, J. VAN MEEUWEN. Naschrift: Nog een enkele minder belangrijke mede deling: Ons le tiental heeft door haar wedstrijd tegen S.C.S. te verliezen haar kans op het kampioenschap verspeeld, doch het 2e tien tal heeft nog steeds haar kans op degradatie behouden. Dit is precies bedoeld zoals het hier staat! AFD. TENNIS. Na onze vorige oproep hebben zich reeds enkele nieuwe leden gemeld. Komr, Dames en Heren, draalt niet langer. Indien U in het a.s. seizoen wilt gaan tennissen, dan is het nu de tijd om U als lid aan te melden. Met de aanschaffing van de diverse beno digdheden kruinen wij U wellicht nog en kele tips geven. Speciaal volontairs maken wij er opmerk zaam op, dat gedurende de tijd dat zij bij W.F. werkzaam zijn, onze club ook voor hen openstaat. De contributie wordt dan verhou dingsgewijs geregeld. Voor inlichtingen of aanmeldingen kunt U zich melden tot Mej. Verburg, Hoofdboek houding. AFD. ZANG. Het Mannenkoor „Wilton-Fijenoord" repe teert elke Donderdagavond van 8 tot 10 uur in het repetitielokaal van het Geheelont houders Koffiehuis, Lange Haven 33, Schie dam. Tevens is het Secretariaat overgegaan van de Heer Gabrieels, Alb. Cuypstraat 9, Schiedam, naar de Heer B. Molendijk, Ab- benbroeksestraat 29b, Schiedam. Namens Bestuur Mannenkoor „Wilton-Fijenoord", B. MOLENDIJK, le Secretaris. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 30 Maart 1951. C. v. Vliet Boorder W. Don Kraanrijder L.Grotneveld,Baas Smederij A. Vermeulen Koker j. de Wit Brander

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 8