1000 Km. per uur, maar deze zinken in het niet bij de geweldige snelheid die O. A. kan ontwik kelen: binnen enkele seconden waren de toehoor ders door Dr. Julien vanuit .Musis Sacrum" in Midden-Afrika overgebrachtalthans in de geest. Het onderwerp Pygmeeën, heeft dan ook voor ons als Westerse mensen, die oerwoud noch Pyg meeën uit eigen ervaring kennen een zeldzame aantrekkingskracht. Van deze dwergvolken heeft de onderzoeker ons een serie wetenswaardigheden en wetenschappe lijke feiten verteld, die o.m. duidelijk maakten, dat het Pymeeën-volk een eigenaardige plaats in neemt tussen alle overige rassen en volken en dat tevens dit volkje bezig is, zo niet uit te sterven, dan toch onder te gaan door vermenging met de numeriek sterkere negervolken. Talloze plaatjes en enkele films deden het door Dr. Julien vlot voorgedragen betoog nog aantrek kelijker worden. Geen droge wetenschapsfeiten, met moeilijk te verwerken en te onthouden formu les, maar een heldere betoogtrant, die het luiste ren tot een genot maakte. Vooral legde de spreker de nadruk op het mens zijn dier volken, al is hun beschavingspeil zodanig laag gelegen, dat van enige cultuur moeilijk sprake kan zijn. Vanzelfsprekend kunnen wij hier niet weergeven de gehele lezing van Dr. Julien, want gedurende meer dan 2% uur heeft deze moderne onderzoeker zijn lust tot vertellen botgevierd en deze sluitings avonden tot mooie en leerzame gemaakt. Van vele zijden mocht het Bestuur van O. A. dan ook een pluim incasseren, die wij hiermede gaarne ook doorgeven aan Dr. Julien. Immers hij heeft tenslotte het onderwerp zo weten te behan delen dat vele O. A. leden van hun tevredenheid blijk geven. De leuke geste om één zijner zelfgeschreven wer ken voorzien met zijn handtekening voor één onzer leden (door loting vastgesteld) beschikbaar te stellen, werd zeer op prijs gesteld. De data van deze lezingen waren: 2, 8 en 22 Mei 1951. AFD. SCHAKEN. 23 Juni 1951. Op deze datum hopen we als schaakvereniging ons eerste lustrum te vieren met een wedstrijd tegen de Nederl. Dok- en Scheepsbouw Mij. te Amster dam. Daarmede lossen wij tevens onze belofte in van vorig jaar, toen de Amsterdammers bij ons te gast waren. Het is de bedoeling om op die Zaterdag middag te 2 uur per autobus te vertrekken, dan van 47 uur te schaken en terug te reizen over Bloemendaal, daar even pootje baden en tenslotte weer op huis aan. Mochten we plaatsen over heb ben in de bus, dan willen we ook voor schakers (niet-leden) de gelegenheid openstellen om deze wedstrijd en dit uitstapje mede te maken; kosten plm. 1,50 per persoon. Eventuele gegadigden kun nen zich uiterlijk tot 10 Juni opgeven bij de secr. J. VAN MEEUWEN. AFDELING TONEEL. Het bestuur van onze afdeling is thans als volgt samengesteld: W. Jansen, Afd. Branders (Zuurstof) Rotterdam, Voorzitter. J. Maggielsen, Afd. Scheepsbouw Rotterdam, Pen ningmeester. W. B. van Vugt, Afd. Bankwerkerij Reparatie Schiedam, Secretaris, adres: Trekkade 19b. Vla ar dingen. Commissaris is de heer J. J. C. Dettmeyer, terwijl de Ballotage-Commissie gevormd wordt door de dames W. Dettmeyer-Jans en J. van Vulpen. Als regisseur treedt op de heer H. C. Tieben. Sedert enkele weken repeteert de afdeling Toneel in het Clubgebouw op de werf te Schiedam en wel op Woensdagavond 8 uur Daar dit speciaal voor Vlaardingers en Schiedammers ..dichter bij huis" is en daardoor een stimulans zich aan te melden als werkend-lid, zij medegedeeld, dat hier toe de gelegenheid open staat. Onze afdeling, die dit jaar haar 25-jarig bestaan herdenkt met het geven van een uitvoering (waar schijnlijk in September a.s.), heeft thans in studie „De kink in de kabel". EERSTE LUSTRUM-VIERING W.F. VOETBAL CLUBS. Zaterdag, 19 Mei 1951: De Blauwe Zaal van het Beursgebouw was om 20.uur geheel gevuld met een enthousiaste schare voetbalminnende W.F.-ers met aanhang. Natuurlijk waren er ook enkele „buitenstaanders", w.o. Dhr. en Mevr. Woltjer, de hoofdbestuursleden Aamoudse, Bergh en Keyzer, een vertegenwoordiger van de K.N.V.B., een grote bus vol voetballers der Mercantile Marine Enginee ring Co. uit Antwerpen en op een goed plaatsje weggedoken zat schrijver dezes, het nieuw bakken 3e lid der redactiecommissie voor het W.F. ver- enigingsnieuws, die U hierbij zijn eerste verslag in deze functie mag aanbieden. Nu, het was een groot genoegen om deze avond bij te wonen. Natuurlijk kan ik geen uitgebreid oor- en ooggetuigeverslag geven, doch zal het we gens de plaatsruimte moeten laten bij het weer geven van enkele persoonlijke indrukken. Daar was allereerst de vlotte openingsspeech van de voorzitter, dhr. Riemeyer, welke een kort his torisch overzicht ten beste gaf; het ging hem even goed af als het behalen der diverse kampioen schappen door de verschillende elftallen. In het verre verschiet droomde hij van een W.F. stadion. En wie weet, met zulk een enthousiaste schare medewerkers en aangevoerd door deze geestdriftige voorzitter is alles te bereiken! Ook de voorzitter van het Hoofdbestuur, dhr. Key zer, roemde de teamgeest welke bij W.F. wordt aangetroffen. Ook de felicitatie van dhr. Janssens uit Antwerpen werd zeer gewaardeerd. Tenslotte sprak onze directeur dhr. Woltjer enige woorden van gelukwens en gaf de verzekering dat er voor de voetbalclubs steeds een goed plaatsje beschik baar zou zijn. Een verrassing was het, toen enige dames een speciaal voor dit doel vervaardigde kampioensvlag aan de voorzitter van deze jubelende en jubile rende vereniging aanbood. Eveneens was het een hoogtepunt, toen de 2e voorzitter met een kern achtige toespraak zowel aan de voorzitter, als secretaris en wedstrijdleider voor hun velerlei diensten aan de vereniging bewezen een ere- insigne op de borst spelde. Niemand zal beweren, dat deze hulde onverdiend was, integendeel! In vlot tempo werd het feestprogramma afgewerkt, muziek, mondharmonica's, een goochelaar met kaarten (fantastisch) en ik geloof wel dat de meeste lof toekomt aan het optreden van „De Notenkrakers". De zaal brulde telkens van het lachen, en de tijd vloog om. Of ik ook nog critiek heb? Nou, laat ik het dan maar zeggen: een dubbelzinnige opmerking van de conferencier kan ik niet onder humor thuisbren gen en het spreken over „onze lieve Heer", zoals dat in één stukje voorkwam, vind ik persoonlijk absoluut fout en behoef ik niet nader uiteen te zetten. Maar overigens: alle lof voor de organisa toren van deze avond en ik wens de voetbalvereni ging van W.F. (en ook de andere clubs van ons personeel) een voorspoedige zegetocht naar de hoogst bereikbare plaatsen. J. v. M. AFD. ZANG. Het lijkt ons van bestuurszijde wel wenselijk, nadat wij in een betrekkelijk lange periode weinig of niets in het W.F-Nieuws van ons hebben doen laten horen, U van het een en ander op de hoogte te stellen. Op 14 April j.l. is onze voormalige Dirigent de Heer B. Verweel die gedurende bijna 6 jaren ons koor heeft geleid, met zijn gezin met het S.S. „Volendam" naar Canada vertrokken om zich aldaar voor goed te vestigen. Dat wij hem met lede ogen zagen vertrekken, behoeft geen betoog, immers niet alleen omdat hij onze Dirigent was, maar ons omgaf met warme vriendschap en ge negenheid: daarom wensen wij hem en zijn gezin veel succes en voorspoed daar in de vreemde wat wtj van hem spoedig hopen te vernemen. Wij hebben echter niet stil gezeten, en wij moch ten ons gelukkig prijzen dat wij de Hr. J. Lucas een veelbelovende jonge Dirigent, bereid hebben gevonden de leiding van ons koor op zich te nemen. Dat deze hiermede een zware taak op zich nam, gezien wij een maand later op 14 Mei (2e Pinksterdag) deel moesten nemen aan een Nationaal Zangconcours te Vught behoeft geen nadere uiteenzetting. Iedere Dirigent heeft zo zijn eigen opvattingen, dus hadden wij nog maar een maand om ons klaar te stomen. Wij hebben dan ook gestudeerd dat de stukken er af vlogen en hoopvol gestemd zouden wij dan ook naar Vught trekken. Echter wat wij vreesden gebeurde en de Zaterdag voor Pinksteren kregen wij bericht van de organiserende vereniging „Vught's Ge mengd Koor" dat op last van de Inspecteur der Volksgezondheidsdienst district Noord-Brabant in verband met de pokken-epidemie het concours moest worden uitgesteld. Wij vonden het verbazend jammer temeer omdat wij er allen op gerekend hadden een prettige dag te zullen hebben. Echter wat in het vat zit verzuurt niet en wij kunnen zowel ons verplicht als ons vrij nummer nog eens be hoorlijk onder de loupe nemen. Wij doen hierbij dan ook een dringend beroep op die leden die naar onze mening om niet belangrijke redenen teveel repetities verzuimen; laten zij zich reali seren als wij straks naar Vught gaan en wij daar niet het verwachte succes boeken, dat zij daar de oorzaak van kunnen zijn; dus heren, bezoekt dus trouw iedere repetitie, opdat U geen enkel ver wijt kan worden gemaakt. Op 16 Juni a.s. neemt ons koor weer deel aan de jaarlijks terugkerende Zangreunie welke door de aangesloten leden van de Federatie van Neder landse Bedrijfskoren om beurt wordt georganiseerd. Dit jaar is het de beurt van het koor „De Delftse Nijverheid" te Delft. Geachte lezer, voelt U er iets voor om bij ons te komen zingen? Komt U gerust, wij zullen U met open armen ontvangen en U zult er geen spijt van hebben, er heerst een prettige sfeer in ons koor en het is voor U een prettige ontspanning de edele zangkunst te beoefenen. Wat zegt U. kimt U niet zingen? Geen bezwaar, dat leren wij U wel. Tot slot doen wij nog een beroep speciaal op le tenoren om zich als lid van ons koor te melden, daar deze over het algemeen dun zijn gezaaid. Komt, Heren, meldt U, wij repeteren iedere Don derdag van 20 tot 22 uur. in het Geheel-Onthou ders-Koffiehuis aan de Lange Haven te Schiedam. F. W. F. AFD. ZWEMMEN Het gemeentebad aan de Havendijk is weer geopend en evenais voorgaande ja ren hebben wij een clubuur in dit bad en wel des Woensdags 's avonds van 30 Mei t|m 29 Aug. van 8 9 uur. Al onze leden kunnen zonder verdere kosten van dit clubuur gebruik maken. Vooral onze waterpoloërs raden wij aan van deze gelegenheid gebruik te maken om de zwemvaardigheid op te voeren. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 8 Juni 1951.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 4