VERENIGING W.F. opmerking willen maken, dat ik de manier van bestrijding der personeelsverenigingen (dus de vrije tijdsbesteding) niet altijd kan waarderen. Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken, dat men hier eerst die personeels-formaties of, als men dit liever heeft, die werkgevers hun gang heeft laten gaan. omdat diezelfde critici van thans toen geen kans zagen er iets van te maken of geen vat op de mensen hadden. Men schijnt ineens de goede zijden te willen vergeten en met alle mogelijke moeite wordt nu dikwijls getracht de mensen ervan te weerhouden in hun vrije tijd ontspanning te zoeken met andersdenkende collega's. De schotjesgeest, welke wij in de oorlog dachten te zijn kwijtgeraakt, viert hoogtij in een tijd, dat juist de verdraagzaamheid zou moeten worden gepropageerd. Waarom toch altijd die vermeende nadelen naar voren gebracht? Wil men dan niet inzien, dat er grote voor delen aan verbonden zijn, indien leden van één personeel goed met elkander omgaan. Het kan toch niet anders of deze goede omgang in de vrije tijd heeft zijn terugslag op de om gang met elkander in het dagelijks leven en werken. Is het eigenlijk niet naïef te denken, dat deze soort vrije tijdsbesteding het geestelijk leven aantast of de mensen weerhoudt van andere AFD. SCHAKEN. Op 29 Mei j.l. hadden we een vriendschap pelijke ontmoeting met „Het Zwarte Paard". Het was een aardige krachtm eting, waar bij W.F. met 10'/27'/2 de sterkere bleek te zijn. Niettemin wensen wij „Het Zwarte Paard" een voorspoedige groei en we hopen het nog weieens bij de teugels te kunnen grijpen. 23 Juni komt ook reeds in zicht. Amsterdam trekt ons! De deelname is bevredigend. De N.D.S.M. beschikt over een sterke ploeg doch we zullen ons best doen de eer van W.F. hoog te houden! J. v. M. AFD. VOETBAL. Op Zaterdag 2 Juni besloot de voetbalver eniging haar lustrum en kampioensviering met een veteranen-wedstrijd en een wed strijd van het eerste elftal tegen een andere kampioen van de 2e Klasse, nl. „L.M.O." uit Rotterdam. Om 5 uur traden de veteranen aan tegen die van E.D.S. Onder de onzen zagen wij vele bekende gezichten en het was een genot om deze vaders van huis gezinnen nog eens zo fier het veld op te zien stappen. Al spoedig na het begin bleek, dat verschillende spelers het nog lang niet verleerd waren. Maar ook kwam spoedig het betere teamverband van E.D.S. naar voren. Langzaam werden de onzen, die tegen de wind in speelden, in de verdedi ging gedrukt, maar ons backstel goed ge steund door de halflinie gaf voorlopig niet thuis. Steeds trok W.F. er tussen uit om te genaanvallen te doen, maar ook deze wer den door de E.D.S. verdediging afgeslagen. De druk op het W.F. doel werd steeds he- taken? Ik geloof stellig, dat juist een groot deel van hen, die tegenwoordig hun vrije tijd besteden in samenwerking met hun collega's, vroeger niet wisten wat eigenlijk vrije tijds besteding was. Dit op zichzelf is een groot positief voordeel. Indien we het over de vrije tijdsbesteding hebben, dan komt uit de aard der zaak ook de vacantie ter sprake. Ook hier zien we eigenlijk hetzelfde beeld na de oorlog. Daar komt nog bij, dat deze vacanties voor het grootste deel van het Nederlandse volk vergeleken bij vóór de oorlog verdubbeld zijn, terwijl de financiële mogelijkheden van diezelfde categorie er zeker niet op vooruit gegaan zijn. Daarbij komt de drang, welke zich de laatste jaren heeft gemanifesteerd om inderdaad eens' met vacantie te gaan en niet zoals vroeger, om het huiselijk te zeggen, bij de deur te blijven hangen. Wat was het gevolg van deze drang? Door de grcte geldschaarste en de hoge prijzen voor pension of het huren van een vacantiehuisje, (het laatste veroorzaakt door het geringe aanbod), bleek het voor velen onmogelijk hun vrije tijd elders door te bren gen en zo kwam ook hier de vraag naar voren, hoe aan het verlangen kon worden tegemoetgekomen. Het was toch ook hier logisch, dat men uitkeek naar de werkgever. viger, doelpunten konden niet uitblijven en kort voor half-time moest onze keeper zwichten voor twee treffers. Na de thee speelde W.F. met de wind in de rug en de aanvallen werden veel talrijker. Maar het uithoudingsvermogen van het E.D.S. elftal was groter dan het onze en dit was de ge nadeslag voor onze ploeg. Regelmatig ver hoogde E.D.S. de score tot 60. Alle pogin gen van de W.F. voorhoede om althans de eer te redden waren te vergeefs. Na afloop van de wedstrijd bleven de spe lers van beide partijen nog even gezellig bijeen in het clubgebouw, terwijl het eerste elftal de strijd aanbond tegen L.M.O. Het bleek al spoedig, dat L.M.O. naar Schiedam gekomen was met de uitdrukkelijke wil om te winnen, in tegenstelling met de W.F. ploeg die maar een matig spelletje vertoon de. De L.M.O.-voorhoede voerde de stand op tot 20 in haar voordeel, waarmee de rust kwam. Na de rust pakte W.F. de zaken wat energieker aan en spoedig was de stand gelijk. Lange tijd golfde het spel op en neer en in de stand was waarschijnlijk geen ver andering meer gekomen als de L.M.O. mid denvoor niet door een blunder van scheids- en grensrechter op zeer gemakkelijke wijze nog een doelpunt had kunnen maken. W.F. begon in de laatste minuten nog een wan hoopsoffensief, maar ook dit was tevergeefs. Na afloop bleven ook deze spelers nog even bijeen om de wedstrijd te bespreken en ge zellig met elkaar te babbelen S. VETERANEN! Als paarden gewerkt en dan nog verliezen, Men zou zo zeggen: Pakt dan maar je biezen En laat je niet zien op een voetbalterrein Of 't moet dan alleen voor een zonnebad zjjn! Vele grote bedrijven hadden reeds vóór de oorlog vacantieverblijven voor hun personeel gesticht en andere gingen naar de mogelijk heid voor deelneming in bestaande of nieuw te stichten centra uitzien. Wederom dus een bemoeiing met de vrije tijdsbesteding, welke toch uitsluitend aan het personeel ten goede komt en waartegen men m.i. toch moeilijk bezwaar kan maken. Het gebruik maken van een dergelijk vacantieverblijf is geheel vrij willig en de ervaring heeft wel aangetoond, dat niettegenstaande het feit, dat de kosten nog vrij hoog zijn velen dankbaar zijn voor de geboden gelegenheid. Hoewel het probleem van de vrije tijdsbeste ding nog van vele kanten zou kunnen worden bekeken, meen ik met het bovenstaande te moeten volstaan. Ik ben zoveel mogelijk aan de oppervlakte van het probleem gebleven om de gelegenheid tot discussie zo ruim mogelijk te houden. Indien ik mijn eigen zienswijze in een conclusie zou mogen vastleggen, dan zou deze als volgt luiden: Zolang de vrije tijdsbesteding geschiedt naar eigen wil van de mens, dus zonder dwang of door de werkgever aangegeven richting, zie ik er geen enkel bezwaar in, dat die werkgever in beperkte mate de middelen verschaft om deze vrije tijdsbesteding van zijn personeel onderling mogelijk te maken. C. K. Maar neen! Zo spreken geen veteranen, Al gaat het een weg van bloed en van tranen, Wij doen het straks over en beter dan toen. We oefenen wat met de bal en de schoen. En komt, waarde vrienden, dan maar eens kijken, Dan zal U de kracht van die „oudjes" wel blijken. En komen we straks in het veld weer te staan, We zeggen dan moedig: 't Zal waarachtig wel gaan. G. VOETBAL-VETERANEN W.F.—E.D.S. Vrouw met kroost zat langs den kant en ook nog wat „critiek" Dit al tezamen op een bank, zij vormden het publiek. Geleende schoenen waren soms een mijl of wat te groot. Geleende broekjes pasten niet, je schrok je half dood. Zij kraakten soms geweldig en baadden in him zweet Toch vormden zij een team, zoals zo iets thans heet. Er waren vlugge vaders bij en opa's dik gebuikt Maar E.D.S. was sterker en W.F. werd gefnuikt. Nul-zes was er het einde, ten lange-lange- lest Maar hoe ook d' uitslag luidde, ze deden het nog best. En lijkt U dit gerijmel tenslotte ietwat mal Bedenkt: de allerbeste stuurlui staan nog immer aan den wal! B. Copy voor het eerstvolgende^nummrr inzenden vóór 22 Juni 1951.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 8