maar zo Officiële mededelingen Sociale rubriek Werf, kantoor en werkplaats Een mooie leuke avond, die alweer bewijst, dat in een groot bedrijf goede krachten schui len voor een zeer gevarieerd program. De avond werd besloten met een tableau met voorstel lingen van arbeid en vlijt. Onder de tonen van het Wilhelmus eindigde dit gedeelte van het programma en een gezellig bal o.l.v. Hakkert's band volgde als slot van de 23e en het begin van de 24e November 1951. Buijs, A. C. Boon, A. de Benner, H. A. Londen, G. J. v. Barendregt, T. Vielvoye, J. Th. R. Vuuren, A. van Stap, M. J. Schiffers, M. Hopman, D. Hoffmann A. Struyk, J. H. Meyburg, H. J. Jong, B. J. de Nus, T. van Klalkhoven, A. Horstman, F. Huisman. A. Lodder, J. Boogers, C. Dingemans, A. C. Blom, D. Bogerd, M. M. Brinkhaus, J. A. Kins. J. A. Hoek, G. van den Letterman. W. Versteeg, A. Meeder, J. Bergh, H. J. van der Giesselbach, D. Riemslag-Baas, W. A. Gaag, C. van der Bruyn, P. G. de Plugge, M. Jong G. de Hoogerwerf, A. Ommering, M. C. Mark. J. v. d. Blenk, J. Zierts, A J. C. Boender, I. Slot, C. van der Immerzeel, W. G. Als voorbeeld van het werk, dat in onze Be- drijfsschool wordt geleerd, vindt men in dit nummer een foto van 't model W.F.-Doxford- motor (schaal 1 10), geheel vervaardigd door de leerlingen o.l.v. de heer v. d. Jagt en diens staf. Dit model is geplaatst in de hal van het hoofdkantoor op de werf te Schiedam. De redactie maakt van de gelegenheid gebruik en wenst de geslaagde leerlingen van harte geluk en veel succes op hun verdere levens weg, waarop de eerste mijlpaal nu is bereikt. REDACTIE. In het loonzakje, hetwelk LI verleden week hebt ontvangen bevond zich de werknemers verklaring van de Loonbelasting voor het jaar 1952. Evenals vorige jaren dient de stand van zaken per 1 December 1951 te worden ingevuld. Mochten zich echter na die datum wijzigingen in Uw voordeel voordoen, dan kunt U bij de afd. Sociale Zaken opnieuw een formulier aanvragen. De inhoud- en dus voor velen Uwer ook de invulling van het formulier is gecompliceerder dan vorige jaren. Mochten er zich dienaan gaande moeilijkheden voordoen, dan kan afd. Sociale Zaken U de behulpzame hand bieden. Men lette er speciaal op, dat ten aanzien van de kinderaftrek deze tot heden in het algemeen werd toegestaan voor kinderen beneden de leeftijd van 21 jaar. Dit is nu, afgezien van enkele uitzonderingen, veranderd in kinderen beneden de leeftijd van 17 jaar. De achterzijde van het biljet geeft nog diverse aanwijzingen. Wanneer U voor vermindering van belasting in aanmerking denkt te komen (zie punt 4) dan dient U zich zo spoedig mo gelijk te wenden tot de Inspecteur der Directe Belastingen in Uw woonplaats. Tenslotte diene dat voor een vlotte gang van zaken het ingevulde en ondertekende biljet uiterlijk 3 December a.s. moet zijn in geleverd bij de Tijdcontröle; U voorkomt hier mede moeilijkheden met Uw loonbetaling. WONINGRUIL. Aangeboden in het Westen van Schiedam benedenhuis, bevattende: 3 kamers, keuken, uitbouw en tuin met loods. Huur 6,75 per week. Gevraagd woning bevattende minstens 5 ka mers en keuken. Huur tot 11,-p. week. Aangeboden te Schiedam (dicht bij W.F.) be nedenhuis, bevattende: 4 kamers, keuken, kelder en plaats. Gevraagd benedenhuis^ te Rotterdam-Z. van ongeveer dezelfde grootte. Aangeboden in het Centrum van Rotterdam 3e étage-woning, bevattende woonkamer, 2 alcoofs, keuken, zolder met kamertje. Huurprijs 4,90 per week. Gevraagd in Schiedam 3 kamerwoning. Huur tot 6,per week. WILLY WILTON-FONDS In de maand October 1951 werd aan 79 leden van ons personeel in tptaal 1622,20 uitge keerd. BEDRIJVIGHEIDJES. Als U dit W.F.-Nieuws onder de ogen krijgt, lezers, is het bijna Sinterklaasfeest. Over het feest zelf en de betekenis voor onze kinderen (en voor onszelf) willen we niets zeggen, maar wel over de voorbereidingen, die overal worden getroffen om het zoveel moge lijk als feest te doen slagen. Daarbij mag toch zeker niet worden vergeten de voorbereiding en het werk, dat aan het W.F.-kinderfeest vooraf gaat. Wij de buitenstaanders -- merken er niet veel van, maar weet U wel, lezers, dat velen van onze werknemers al maandenlang bezig zijn hun arbeid te geven in de werkplaatsen van W.F. om met behulp van het door de directie ter beschikking ge stelde materiaal kinderspeelgoed te maken. En dat geheel vrijwillig en in eigen tijd. Och, we weten dat wel, maar het is al de zesde maal en alles verloopt voor ons buitenstaanders zo echt geruisloos, dat er zelfs geen of weinig aandacht aan wordt besteed. Daarom lijkt het ons juist om deze „geruis loze" gemeenschapsdienst weer eens voor het voetlicht te halen. Een bedankje aan allen, die zich inspannen voor onze kinderen? Och, ze hebben het al zesmaal gehoord, maarze kwamen toch terug! DOEN WE HET VEILIG? Alle Wiltonnezen veilige werkers? Waren we maar zo ver, maar dat is helaas nog niet zo. Zo nu en dan komen we nog voor grote ver rassingen te staan, waarbij je je afvraagt „hoe is dat mogelijk" of „hoe bestaat het"? Maar stel, dat we onze veiligheidsdienst niet hadden, dan zouden al deze onveilige gebeur tenissen in een doofpot terechtkomen en zou niemand er iets uit leren. Nu kunnen we zeg gen „zo nooit meer". Er vallen dan wel eens klappen, maar daaraan valt niet te ontkomen bij het opvoeden tot veilige medewerkers. Als je wat buiten de nachtspiegel doet moet je daarvan de consequenties aanvaarden, zo is het. Nu hebben we al verschillende malen moei lijkheden gehad bij de voedingdraden der kra nen. Soms door nonchalance, soms doordat men achteloos, zonder dat men er erg in had wat men deed, een strop of staaldraad over de sleuf sleepte, met alle beroerde gevolgen van dien. O. die het deden zijn er bovenbest afge komen. Ze mogen zich feliciteren, dat ze niet als een geschroeide biefstuk bij de voeding draden lagen, want er staat zo'n 380 Volt spanning op. Dus gelukkig tot op heden geen doden, alleen maar een hoop materiële schade. Jan Meydam is een van onze eerste sjouwers en lid van de werkveiligheidscommissie. We hebben hem gevraagd om eens even te de monstreren niet zo, maar zo. Als je wat doet moet je je hersens gebruiken denkt Jan na tuurlijk. Veilig denken, veilig doen want dat speelt een grote rol in zijn afdeling, waar da gelijks veel zware machinedelen worden ge changeerd. Er is op ons bedrijf misschien zo'n slordige 1 Yi kilometer van deze kraanvoedingdraad- sleuven en dus is het opletten. Een ongeval ligt nu eenmaal in een klein hoekje. Zelf veilig denken en doen, dat is je ware. Mogen we dat van U verwachten? Immers, denkende mensen letten ook op voedingdraad- sleuven. Sp. ALS DE RODE HAAN KRAAIT Dan is het hommeles en dan verliezen vele mensen hun hoofd. Het is niet te hopen, dat ooit weer ons „timmerpaleis" te Schiedam door deze rode haan wordt bezocht, want dat zou een verlies zijn zo groot, dat we niet zou den weten hoe dit spoedig te herstellen. Alles is gedaan om in dit gebouw brand te voor komen. maar zou er desondanks toch brand komen dan moet U in geen geval gebruik maken van de liften, want bij brand wordt altijd direct alle stroom uitgeschakeld en dan zoudt U als ratten in de val zitten wanneer U per lift zoudt willen vluchten. Iets dergelijks is dezer dagen in den lande ge beurd, vandaar deze waarschuwing! Sp.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 10