wijk aan Zee en te Hilversum. In beide her stellingsoorden werd een korte mars en een klein concert gegeven, dat door verpleegden en verplegend personeel ten zeerste gewaar deerd werd. Bovendien werd nog een bezoek gebracht aan Schiphol, terwijl deze genoeg lijke dag besloten werd met een gezellig diner in Apeldoorn. Een nieuwe figuur in ons openbaar optreden toonden wij op 29 September, toen een aantal leden onder de vrolijke tonen van onze Har monie, als collectanten fungeerden bij een straatcollecte ten behoeve van de uitzending van T.B.C. patiënten naar Davos. Op 24 November j.l. hielden wij onze jaar vergadering, die zeer druk bezocht was en waarin diverse punten voor het komende jaar werden vastgelegd. De aftredende bestuurs leden zijn allen herkozen. Op 17 Januari 1952 hoopt onze Harmonie haar jaarlijkse uitvoering te geven, ditmaal in het Passage-Theater alhier. Het programma, dat thans zeer zorgvuldig wordt voorbereid, zal na de pauze worden be sloten met de film Rigoletto van Verdi. Op 19 Januari organiseert onze Harmonie een contactavond voor haar leden in ons Ver enigingsgebouw en op 1 Maart een onderlinge solistenwedstrijd voor de leden van die ver enigingen, waarvan de heer Pala dirigent is. Tal van andere dingen staan nog op ons pro gramma, dus ziet U, dat onze Harmonie nog drukke werkzaamheden te wachten staan. Wij tellen thans 52 leden en 10 leerlingen. Voor jongelieden uit ons bedrijf bestaat thans gelegenheid zich aan te melden als mars tamboer. De tamboers oefenen elke Don derdagavond van 810 uur. Een paar clarinettisten zijn ook nog van harte welkom. Aanmelding hiervoor bij het bestuur of op de repetitie Zaterdags van 4—6 uur in het Verenigingsgebouw. Hiermede besluiten wij dit korte jaarverslag en danken onze donateurs voor hun financiële steun en eveneens en zeker niet in mindere mate onze directie en het hoofdbestuur der Vereniging W. F. voor de medewerking, welke wij ook van hen in dit afgelopen jaar weer mochten genieten. D. DEN BESTEN, Secretaris. AFD. MANNENKOOR. Het Jubileum-concert van Van Stolk's Man nenkoor gehouden in de zaal van „Lommer rijk'' is een groot succes geworden voor de or ganiserende vereniging en voor hen die hieraan hun medewerking verleenden. Een woord van hulde is hier wel op zijn plaats: het was af. Ik zal niet het gehele programma opdissen, maar zal mij enkel bepalen tot de werken die ons koor ten gehore bracht. „O bone Jesu", van M. A. Ingegneri. „Beati Mortui", van F. Mendelssohn Bartholdi. „Am Graben", van A. Bruckner. „Daar boven uit 't vensterke", van J. Kort. Wij zijn met deze werken in de lijn gebleven van de overige nummers die op het programma stonden. Wanneer er prijzen uitgereikt zouden zijn dan zouden het Dameskoor „Concordia" (S.H.V.) en Mannenkoor Wilton-Fijenoord de gegadigden zijn geweest. Dit volgens de recen sie der Rotterdamsche Courant. Dit resultaat is hoopvol als men bedenkt, dat we zware concur renten hadden, t.w.: Van Nelle's Mannenkoor „Crescendo", Dir. C. M. Limburg: Van Stolk's Mannenkoor, Dir. H. C. v. d. Hoog; Dameskoor „Concordia" (S.H. V.), Dir. J. Hendrix; Heinekens Brouwerij Mannenkoor, Dir. Chr. van Beek. Na afloop van het concert kreeg iedere mede werkende vereniging een plaquette aangeboden door de Directie van Van Stolk. Een zeer gewaardeerde geste. De Heer Friedel bedankte voor onze Ver eniging en sprak de hoop uit nog vele jaren met deze Verenigingen te kunnen werken. Op 2e Kerstdag geeft ons Mannenkoor een uitvoering in de Boezembarakken. Dit geeft ons zangers nog meer voldoening dan een le Prijs op een Concours, want dan zingen wij voor de lijdende mensen en trachten wij een klein zonnestraaltje te brengen in het huis der smarten. Het bestuur en leden van het Mannenkoor wensen de Directie en employé s plezierige Kerstdagen toe. Met Zangersgroeten, J. S. AFD. ONTWIKKELING EN AMUSEMENT Terugblik 1951. Het jaar 1951 was, gezien de stijging van het ledental, zeer gunstig. De ledenwinst bedroeg n.l. bijna 100 leden, waardoor het ledental van 496 per 1 Januari 1951 steeg tot 590 per 1 December 1951. Een veertigtal leden heeft de wens te kennen gegeven het lidmaatschap aan het einde van dit jaar te beëindigen, maar het bestuur vertrouwt er op, dat vóór Januari 1952 ten einde is, een gelijk aantal nieuwe leden zal zijn ingeschreven. Het steeds groeiende ledental maakte het nood zakelijk in plaats van twee, voortaan drie avon den te geven. Deze derde avond werdt ten ge rieve van de leden woonachtig in Rotterdam, gehouden in „Odeon". Een terugblik op 1951 geeft het volgende beeld: Januari: Filmavond, hoofdfilm „Een vrouw uit Tschunking".. Februari: Amateursavonden. Maart: Filmavond, hoofdfilm „Slave Girl April/Mei: Dr. Paul Julien, filmlezing over de „Pygmeeën van Midden-Afrika". Sept./Oct.: Marionettentheater „Bert Brugman". November: Filmavond Hoofdfilm „Ceasar en Cleopatra". De jaarlijkse ledenvergadering werd op 5 Sept. 1951 gehouden en in de samenstelling van het bestuur kwam geen wijziging. De kascontrole-commissie was weer zeer tevre den over het werk van onze penningmeester. De jaarlijkse cabaretavond vond nu een nieuwe geluidsinstallatie in gebruik genomen is weer plaats in de Rivièra-hal te Rotterdam, waardoor ook het gebruikelijke bal na kon wor den gegeven. Op 5 Mei werd met 8 autobussen gestart voor de bollentocht, jammer dat hier de regen en de verkeersdrukte enigermate als spelbreker optraden. Op 4 en 10 Juli werd met resp. 4 en 5 auto bussen een tocht gemaakt door de Betuwe en over de Veluwe, alle deelnemers gingen des avonds tevreden naar huis, het waren prachtige dagen geweest. Wij hebben in het kort een overzicht gegeven van het gebeuren in 1951 en zouden willen be sluiten met een opwekking aan alle leden om als Nieuwjaarsgroet een nieuw lid aan te bren gen, waardoor wij het doel van het bestuur zouden benaderen, n.l.: één avond in Vlaardingen: twee avonden in Schiedam; één avond in Rotterdam-West; één avond in Rotterdam-Zuid. Wij wensen alle leden van O. en A. en alle werkers van W.F. prettige feestdagen toe en een gezegend 1952. HET BESTUUR. 9, 10 en 16 Januari 1952. Toneelvoorstelling met medewerking van Maar ten Kapteyn, Jan Lemaire, Jetty Cantor, Janny van Oogen en anderen. Dit beloven prachtige avonden te worden en een goede start voor 1952. Zij die wilden bedanken als lid, bedenk wel wat U gaat missen en zij, die nog geen lid zijn, geeft U direct op als lid, dan kunt U deze avond nog meemaken. 14, 20 en 21 Februari 1952. Filmlezing door de heer de Wijs van de Rub berstichting. Amateursavonden. Daar de amateursavonden in het voorjaar 1951 door onze leden zeer werden geapprecieerd, heeft het bestuur gemeend wederom een beroep te moeten doen op onze leden-amateurs, die be reid en in staat zijn aan zulke avonden mee te werken. Dames en Heren, geeft U dus op met vermel ding van een korte aanduiding van het nummer dat U wenst te brengen. T.z.t. krijgt U dan een uitnodiging voor een korte vóórbespreking; waarbij het bestuur een beeld kan krijgen van het aantal medewerkers en te brengen num mers en een voorlopig schema kan worden samengesteld. Daarna is dan de taak aan U, amateurs, en gezien de prettige samenwerking in het voor jaar zal het nu zeer zeker niet moeilijk zijn tot resultaten te komen. CABARET-AVOND O. EN A. Het hoogtepunt van het O. en A. werk is de jaarlijkse cabaret-avond, welke ditmaal Zater dag 8 December j.l. werd gehouden in de Rivièra-hal te Rotterdam. Het programma vermelde bekende en onbeken de artisten, maar er was voor „elck wat wils": Cees de Lange als conferencier en Mr. Doodle met hun praatjes en liedjes; Cas Rus met z'n vleugel en accordeon; de Movers en de Wiltons met acrobatiek; het duo Lunow-Dankaart met operette-melodieën en ten laatste maar daar om niet de minste de Spectrum-silhouettes. De ruim 1200 aanwezigen uit alle „gelederen" van ons W.F.-bedrijf, hebben een prettige avond gehad, want het geheel was goed ver zorgd. Ook de samenstellers van het program ma maakten een „goede beurt", omdat er dit maal „wat anders dan anders" werd gebracht, denken we maar aan de operette-zang, de clavioline en het „brillen-spel". De balvloer in de Rivièra-hal is voor een groot gezelschap als het onze nog altijd wat te klein en om het kind bij de naam te noemen de dans-band hebben we wel eens beter gehad! B. NOGMAALS DE CABARET-AVOND. Waarom naast de vele lofredenen niet eens een klein stukje critiek? Dit is o.i. zeer gezond. Welnu, tijdens de sublieme weergave met de clavioline van de Serenata (Tosselli) werkte het zeer storend (ook voor de vertolker aan de vleugel), dat er op het toneel met het grote scherm werd gechangeerd. Was het werkelijk onmogelijk daarmede even te wachten? G. AFD. SCHAKEN Die Euwe toch! Hij gebruikte helemaal geen clementie met zijn 40 tegenstanders, doch veeg de de een na de ander van het bord weg, al ging dit niet bij allen even vlug. Ondergeteken de heeft op die mooie avond van 28 November j.l. een record behaald. Op de 13ezet ver loor hij zijn dame, waarop hij onmiddellijk zijn koning met de Schiedamse vlag bedekte en als eerste capituleerde. Het was een aardig valletje van Dr. Euwe en een flinke blunder van mij. Enfin, van de 7 W.F.-spelers wist alleen Bruik- man remise te bereiken; een prachtig en wel verdiend resultaat. De overigen hebben wel aar dig partij gegeven, maar Euwe is toch altijd nog iets sterker dan de W.F.-ers. Ons le tiental heeft zijn eerste nederlaag te pakken, door van H.V.O. I te verliezen (4—6). Maar we gaan weer verder, onversaagd. Ook het gewone leven is vaak vol tegenslagen, doch ons devies blijft: moedig voorwaarts! U doet toch ook mee? 1951. De afdeling Schaken kan terugzien op een ook voor haar gunstig jaar. Weliswaar zijn we er niet in geslaagd als No. 1 uit de competitie 1950/51 tevoorschijn te komen, doch over de behaalde resultaten behoeven we ons niet te zeer te schamen. En waar we ons bijzonder over verheugen is, dat ons ledental dit jaar een recordhoogte heeft bereikt. Met onze juniores mee tellen we mo menteel juist 40 leden. Op een werknemers getal van plm. 6000 zouden dit toch zeker wel 100 leden kunnen zijn, vindt U niet? Enfin, misschien worden er nog wel eens zovelen ver standig.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 10