Uiteraard hebben we in ons verenigingsleven dit jaar enige „hoogtepunten" gehad. Zo ston den we bijv. op 23 Juni 's avonds 9 uur op het beroemde '„Kopje van Bloemendaa!" in de miezerige regen te turen, maar dat mocht niet hinderen. We hadden een aangenaam bezoek gebracht bij onze schaakvrienden van de Ned. Dok- en Scheepsbouw Mij. te Amsterdam en in een overwinningsroes (we wonnen met 18% 8%) keerden we huiswaarts. Dit uitstapje ter gelegenheid van ons eerste lustrum blijft een aangename herinnering. Op 3 Juli speelden er 8 van onze leden mee in een simultaan-seance van Mevr. Heemskerk, georganiseerd door de S.V. „Het Zwarte Paard". Drie van onze spelers (de heren van Oyen, van Driel en de Bruyn) bereikten remise. Op 24 September was onze nationale dames kampioene onze eigen gast en speelde zij tegen al onze aanwezige leden, totaal 31 borden. Fenny won 18 partijen, verloor er 7 en speelde 6 remise. De winnaars waren van Baardewijk, Bruikman, de Bruyn, van Dijken, Essenbag- gers, van Oyen en Thijssen. Remise: Baart, de Bruin, Tony Haas, van Leeuwen en van Meeu wen. Ook dit was een prachtavond, al werd het wel wat vroeg in de morgen (half twee!). Een ander hoogtepunt was op 17 September, toen we onze nieuwe competitie ingingen met 3 i.p.v. 2 tientallen. Zover hadden we het in ons 5-jarig bestaan nog niet gebracht. Nu is dit echter een feit en we zijn vast besloten deze drie tientallen op zijn minst te handhaven en zo mogelijk nog uit te breiden. Wie weet, kunnen we ook nog eens met een dames-team op de proppen komen. Het eerste „schaap" (vergeef mij deze beeldspraak, Mevr. Klop) is over de dam! Ik geef U de verzekering dat dit vrouwelijk lid op schaakgebied allerminst „schaapachtig" is: zij staat haar mannetje! (hier bedoel ik natuurlijk niet haar wederhelft, eveneens een gewaardeerd lid van onze schaak gemeenschap). Mag ik ook op deze plaats nog maals een beroep doen op het „zwakke" ge slacht, om haar kunnen op schaakterrein te demonstreren? Wie alleen van praten houdt, blijve weg, maar wie een genoeglijk partijtje schaken wil, is welkom. Dit geldt ook voor onze juniores, waarvan verscheidene reeds hebben getoond, in de toekomst degelijke krachten voor ons team te worden. Die jeugd kunnen en willen wij niet missen. Komt, jon gelui, maakt eens kennis met het schone schaak spel (zonder andere plichten te verwaarlozen). Wat de tot op heden behaalde resultaten van onze tientallen betreft: le tiental: 1 gewonnen, 1 verloren: 2e tiental: 1 gewonnen, 1 gelijk en 1 verloren; 3e tiental: 2 verloren wedstrijden. Ook de huishoudelijke competitie draalt op volle toeren. U hoort daar later wel meer van. U leest toch ons WF-Nieuws trouw? Indien dit zo is, danken wij U zeer voor dit symptoon van belangstelling. Wij wensen heel de W.F.-gemeenschap, in al haar onderscheidene afdelingen een bloeiend verenigingsleven in het komende jaar en ons aller devies zij: W.F.! VOLLE KRACHT VOORUIT! J. v. M. AFD. TAFELTENNIS. Het is lang geleden, dat wij iets van ons hebben laten horen, maar nu zal het er dan toch van komen. Wij zullen maar beginnen met U op de hoogte te brengen van de resultaten van de 2 teams, die op het ogenblik in competitie-ver- band uitkomen. Ons le team speelt momenteel in de 3e klasse C van de N.T.T.B. en bestaat uit de heren de Wolff, Bosch en Van Zwieten. Wat zij tot nu toe gepresteerd hebben is lang niet gek, want zij staan op de 3e plaats met nog een klein kansje op het kampioenschap van deze afdeling, maar dan mag er ook geen puntje meer ver loren gaan. Het persoonlijk gemiddelde staat ook tamelijk hoog, de Wolff heeft 14 van de 18 wedstrijden gewonnen, van Zwieten zag kans er 13 van de 18 te winnen en wat Bosch betreft, hij won 10 van de 18 wedstrijden. Dus over het algemeen is er over het le team niets dan goeds te ver tellen. De wil om te winnen en de vechtlust om uit een wedstrijd te halen wat er te halen is, is er en zo iets maakt een kampioensteam. Het 2e team bestaande uit de heren Groene- weg, Maassen, v. d. Brink en Ooijkaas staat er niet zo best voor. Dit team had de strop al in de eerste wedstrijden tegen de sterkste teams van hun afdeling (3e klasse G) te moe ten uitkomen. Maar zij geven de moed niet op, dat zien wij wel aan de laatste uitslagen. Dit team staat nu op de derde plaats van on deren af. Hieronder de ranglijst van onze 2 teams: Milkst. 1 gesp. gew. gel. verl. punt voor teg. 5 5 0 0 10 40—10 Contact 1 6 5 0 1 10 38-22 Wilton 1 6 4 0 2 8 42—18 Energie 2 6 1 3 2 5 25-35 Feyen. 4 5 1 2 2 4 22—28 T.C.K. 3 5 1 2 2 4 22—28 Shell 2 5 1 1 3 3 18-32 Americ. 4 5 1 0 4 2 19-31 Eendr. 5 5 1 0 4 2 14-36 Feyen. 3 6 6 0 0 12 47-13 Stawero 2 5 4 1 0 9 38-12 v. Uden 1 4 1 2 1 4 21-19 I.R.O.4 5 2 0 3 4 21-29 Americ. 3 5 2 0 3 4 22—28 Wilton 2 5 2 0 3 4 18-32 Mahero 1 5 1 1 3 3 26-24 Carbon 4 5 0 0 5 0 24-36 Nu nog iets over het algemeen belang van onze vereniging en dat is: dat wij er altijd nieuwe leden bij kunnen gebruiken, allen zijn welkom. Als U kunt tafeltennissen zijn wij vlug klaar en kunnen wij U wellicht, als er animo genoeg is, in een 3e team plaatsen. Als U niet kunt tafeltennissen, ook niet erg, wij hebben een trainer, die U alles van deze edele sport zal kunnen vertellen en verder op de groene tafel zal onderrichten. U zult zien, dat, als U eenmaal de smaak ervan te pakken hebt, U er niet meer mee kunt ophouden. Onze speelavond is op Donderdag van 8 tot 10.30 uur, in het Verenigingslokaal. Komt eens kennismaken, wij denken wel, dat het U zal bevallen. Voor de goede gang van zaken delen wij U nog mede, dat het secretariaat van de heer Van Rooy overgegaan is op de heer Van Zwieten (afd. Telefooncentrale). v. Zw u OVERZICHT 1951 VAN DE AFDELING TENNIS. Wanneer wij het wel en wee van de afd. Ten nis in 1951 even de revue laten passeren, dan kan er allereerst worden vastgesteld dat er weinig wee geweest is. Het aantal leden is nog steeds in stijgende lijn, zodat wanneer elk lid steeds van de geboden gelegenheid gebruik zou maken de banen overbevolkt zouden zijn. De competitie begon dit seizoen al zeer vroeg, derhalve hadden de teams weinig gelegenheid om zich in te spelen. Niettemin had het 1ste team een goede start en heeft dit vol kunnen houden, totdat het afdelings-kampioenschap was behaald. Jammer genoeg slaagde de promotie naar een hogere klas niet. Een volgend jaar beter! Het pas opgerichte 2de team heeft ook zijn beste beentje voorgezet en hoewel geen kam pioen, kan dit team toch over de behaalde resultaten tevreden zijn. In Juni j.l. werd het eerste lustrum op feeste lijke wijze gevierd. Zoals elk jaar was het najaarstournooi weer een der hoogtepunten van het seizoen. Fel en energiek werd er soms ge streden, maar de wisselbeker-houder (ster) heb ben hun veel begeerde prooi toch met succes verdedigd. De St. Nicolaas-viering in December kan wel als besluit van het seizoen 1951 worden geken merkt. We houden goede moed en met nieuwe plan nen in het hoofd gaan wij 1952 tegemoet. Aan allen wensen wij een zeer voorspoedig 1952. AFD. ZWEMMEN. Jaarverslag. Aan het einde van het jaar zal de afd. Zwemmen precies 7 jaar en 7 mnd. bestaan. Het is een genoegen terug te zien op wat er in dat tijdvak door de Afd. Zwemmen bereikt is. Van een clubje mensen dat zich aaneensloot om gezamenlijk te gaan zwemmen is een be- drijfszwemvereniging ontstaan, die er wezen mag en die alle takken van de zwemsport beoefent. Alvorens tot onze beschouwing over 1951 over te gaan is het goed dit even te realiseren, want de Afd. Zwemmen is niet zomaar vanzelf geworden wat zij is, neen zij is gegroeid door de goede samenwerking tussen de leden en het bestuur. Het afge lopen jaar is voor ons niet een jaar geweest, waarin zich belangrijke gebeurtenissen hebben voorgedaan, wel is hetgeen in de voorgaande jaren was bereikt nog meer geperfectionneerd en verbeterd. Het aantal leden heeft zich nog steeds in een stijgende lijn mogen verheugen. Er is zelfs een moment geweest, dat een van de bestuurs leden het aannemen van nieuwe leden heeft willen stopzetten, daar hij vreesde, dat anders het zwembad overbevolkt zou raken. De cluburen werden over het algemeen goed bezocht. Alleen het club-uur in het Gemeente- bad, kan zich nog steeds niet op de populariteit verheugen, waarop het recht heeft. Het lang niet fraaie zomerweer zal er ook niet vreemd aan geweest zijn. Hieronder volgt dan een opsomming van de evenementen, waarbij onze leden zich hebben doen gelden. 28 April Zwemwedstrijden georganiseerd door de Z.R.O. W.F. is hierbij behoorlijk voor de dag gekomen. Veel prijzen werden be haald en ook onze figuurdrijfsters lieten zich niet onbetuigd. 4 Juni Diplomazwemmen voor diploma 1, waar voor 13 leden slaagden. 21 Juli De tweekamp Dockyard W.F. in het bad aan de Heijplaat, waarbij Dockyard de wisselprijs definitief in z'n bezit kreeg. 1 September De jeugdzwemdag die goed geslaagd is. Enkele leden namen hieraan deel. 27 October De SHELL-vijfkamp ligt ons nog vers in het geheugen, door de felle strijd die ge leverd werd met wisselende kansen. W.F. legt voor de tweede maal beslag op de fraaie wisselbeker, al was het dan ook maar met de hakken over de sloot. 1 December Onderling Zwemfeest. Hiervoor verwijzen wij naar een uitgebreid artikel elders in dit nummer. Bovendien memoreren wij nog even onze feest avond van 9 Juni in Musis Sacrum met een tombola en een bal na, waarbij onze leden blijk gegeven hebben ook te kunnen feest vieren.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 11