het hoofdbestuur PRAAT DAAR MAAR EENS TEGEN. Aan alle bestuursleden en leden der Vereniging Wilton-Fijenoord prettige feestdagen en een voorspoedig 1952. Figuur drijven. Onze figuurdrijfploeg is geen onbekende in de kring Rotterdam. In het afgelopen jaar werd n.l. meerdere malen om medewerking verzocht op demonstraties en wedstrijden. Op ons laatst gehouden Zwemfeest gaf zij op schitterende wijze blijk van haar kunnen. Het ledental liep in 1951 iets achteruit. Dit vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak in het feit, dat de oefenstof steeds moeilijker wordt. Verder is in het afgelopen jaar een bescheiden begin gemaakt met het kunstzwemmen. Volhouden, dames!!!! Waterpolo. Deze groep van de Afd. Zwemmen heeft in het afgelopen jaar met grote moeilijkheden te kam pen gehad. Niet alleen verlieten vele spelers de vereniging door verandering van werkkring, emigratie en militaire dienst, ook onze trainer Aart Mout, deed aan deze ware volksverhui zing mee en voer het zeegat uit. Op de nieuwe trainer Piet Goederen rustte toen de zware taak om uit het overgebleven spelersmateriaal een nieuwe ploeg te vormen. In de nog aan de gang zijnde wintercompetitie werden tot nu toe drie wedstrijden gespeeld en hierbij bleek wel, dat de nieuwe ploeg veel aan snelheid had in geboet. Dit is geen wonder, want verschil lende spelers lopen al aardig tegen de 30 en dit betekent bij waterpolo plaats maken voor jon geren. Jonge zwemmers, die de crawlslag enigs zins machtig zijn, zijn dan ook altijd van harte welkom. Cluburen: Zaterdagmiddag van 1213.50 uur, waarvan de laatste 20 min. speciaal zijn inge ruimd voor polo-training en Maandagavond van 17.30 uur tot 18.30 uur speciaal wedstrijd training. Spontane reactie. Gewoonlijk krijgen wij op onze artikeltjes in het W.F.-Nieuws geen commentaar van de leden, omdat deze zich blijkbaar met de inhoud kunnen verenigen. Enerzijds verheugt ons dat ongeuite medeleven van de leden, anderzijds houden wij ons steeds voor gezonde critiek aanbevolen om hiermede ons voordeel te kun nen doen. Dat wij met het aanhalen van de K.N.Z.B. leuze: „ZWEMMEN IS ZALIG, NIET ZWEMMEN IS ZIELIG", een reactie zouden krijgen van een van onze leden, hadden wij niet kunnen bevroeden. „Zo dus ik ben zielig, hé?" zei dat bedoelde lid tot één van de bestuursleden. Deze, die zich door het nog al uit de kluiten gewassen voorkomen met zijn uitdagende houding ietwat bedreigt begon te voelen, probeerde hem er op te wijzen, dat de K.N.Z.B. de dader was. „Niks met die K.N.Z.B. flauwekul te maken", was z'n antwoord. „Al ken ik niet zwemmen, daarom ben ik nog niet zielig." „Ja maar," probeerde het bestuurslid, „wij heb ben niet bedoeld, dat jij zielig bent. „Ken allemaal waar weze," was zijn antwoord, „ik ken niks van zwemmen en als ik in het water 1(val), dan verz(verdrink) ik niet om dat ik toch blijf drijven." K. leden eerst na half één in het Sportfondsenbad aanwezig zijn. Om een te grote toeloop van leden op dit clubuur te voorkomen verzoe ken wij de leden, die normaal reeds na half één in het zwembad kwamen, gedurende Januari i.p.v. op dit Zaterdag-clubuur Don derdagsavonds van 5.306.10 te willen komen. Het Zaterdag-clubuur duurt dan ook weer tot half twee. Wij rekenen op Uw medewerking. Het Maandag-clubuur blijft ongewijzigd. HET BESTUUR. Onze Cluburen in Januari, In verband met de wijziging van de werk tijden in Januari kunnen de meeste van onze Onderling Zwemfeest. Op 1 December 1951 hield de Zwemclub W.F. haar reeds traditioneel geworden jaarfeest in het Sportfondsenbad te Schiedam. In zijn openingstoespraak heette de voorzitter, de heer C. Zondag, allen hartelijk welkom, in het bijzonder directeur Ir. B. Wilton en de hoofdbestuursleden H.H. C. Keyzer en J. D. Uyterlinden met hun dames. De spreker wees terloops nog op het Bieren- broodspotfonds, dat zich o.m. tendoel stelt de eventuele uitzending van prominente nationale zwemmers(sters) naar buitenlandse sportfestij nen mogelijk te maken. Na de opening volgden direct de wedstrijden, beginnende met de jongste deelnemers(sters) 610 en 1114 jaar. De nummers waren zeer gevariëerd samengesteld en konden daardoor het publiek van begin tot eind boeien. Het was voor W.F.'s Zwemclub weer een beste avond, want er is sportief en enthousiast gewerkt in alle nummers. De lijfspreuk van zwemmers: Zwemmen is zalig Niet zwemmen is zielig blijkt voor de twee groepen der aanwezigen (zwemmers en toeschouwers) een belangrijke waarheid te bevatten. Dat op de juiste volg orde a.u.b. Niettemin hebben de langs „het lijntje" zittende „zielige" niet-zwemmers „zalig" genoten van het feest. Dankbaar werden de „zeetjes" die af en toe over de muur kwamen, aanvaard. Ook niet-zwemmers kunnen blijk baar water verdragen! De 15 nummers werden op de bekende manier van sportmensen be- en afgehandeld, vlot en met zo min mogelijk hiaten. Geheel aangepast aan deze methode was nr. 16: de prijsuitreiking, waarover straks meer. Vergeleken met vorige feesten werd door de deelnemers (vrl. en m.) behoorlijk stilte betracht tijdens het starten. Des te harder klonken de aanmoedigingen tijdens de strijd. Bij de nummers figuurdrijven (dames W.F.) kunstzwemmen en de bloemenfantasie (met waterballet dames O.D.Z. o.l.v. Mevr. Vuyk) heerste er doodse stilte, die erop wees, dat deze sportmanifestaties intens werden genoten door de toeschouwers. Telkens mochten de dames een hartelijk applaus ontvangen. Deze beloning was dan ook ten volle verdiend, want foutloos werden deze moeilijke nummers gebracht en als men de [toepassing van het woord „team work" in de praktijk wil zien, dan moet men figuurdrijven gaan bekijken! Een zwakke plek in de keten, één die tegenwerkt gewild of ongewild en het geheel valt in duigen. Wij kunnen er uit leren, dat waar samenwerking is geboden geen der deelnemers zich mag of kan onttrekken. De gehele ploeg draagt stuk voor stuk dezelfde verantwoordelijkheid en... dezelfde schade en schande bij mislukking. Daarom zijn deze nummers van bijzondere waarde voor deelnemers en toeschouwers. Hulde aan de trainers (ster) die deze ploegen het nodige bijbrachten en aan de zwemsters zelf. Over de andere nummers valt weinig meer te zeggen en voor de uitslagen wordt verwezen naar onderstaande opgave. Het geheel stond onder goede leiding en orde en regelmaat - de peilers van goede sport- feesten werden strak gehandhaafd, wat ook bleek bij het laatste nummer, de polo wedstrijd tussen W.F. :en R.W.V.Z. Deze wedstrijd gaf enkele fraaie en verschillende minder fraaie handelingen te zien. De scheids rechter was er dan ook niet voor 0,0. De uit slag was 32 voor W.F. Toen ca. half elf de heer Keyzer als voor zitter van het hoofdbestuur het podium betrad om de prijzen uit te reiken, kon deze zijn taak met genoegen vervullen. Geheel in vorm van het sportfeest reikte de heer Keyzer medailles, bekers e.a. prijzen, vlot uit met een korte, goed passende toespraak, die volmaakt paste bij de persoon van de winnaar. W.F.'s zwemclub heeft een goede avond ge bracht en zal, naar wij hopen, op deze weg kunnen en blijven voortgaan. G. Prijswinnaars Onderling Zwemfeest. 25 m. schoolslag jongens tot 14 jaar: nr. 1 Jan Nieuwenhuizen 25.6 sec. 25 m. schoolslag meisjes 610 jaar: nr. 1 G. W. Sinke 25 sec. 25 m. schoolslag meisjes 1113 jaar: nr. 1 Fien Vendeloo 24.8 sec. 50 m. schoolslag heren: nr. 1 T. v. d. Heijden 38.5 sec. nr. 2 B. Noordijk 39.5 sec. 3 X 25 m. persoonl. wisselslag dames: nr. 1 E. van Tol 1 min. 15.9 sec. nr. 2 L. Bakx 1 min. 16 sec. Bedrijfsschoolestafette: nr. 1 Koperslagers 3 min. 6.5 sec. 50 m. rugslag heren: nr. 1 D. R. v. d. Windt 41 sec. nr. 2 R. Bijloo 42 sec. 25 m. vrije slag heren-veteranen: nr. 1 D. A. de Wit 15.9 sec. 50 m, hinderniszwemmen voor dames: nr.l J. v. Leeuwen 1 min. 14.8 sec. 50 m. crawlslag heren: nr. 1 B. Noordijk 32.3 sec. nr. 2 R. Bijloo 34.6 sec. Bedrijfsestafette: nr. 1 Hoofdkantoor 1 min. 20.4 sec. Eeuwige wisselprijs: B. Noordijk 1 min. 55.2 sec. Van een jeugdig toeschouwer bij het Zwem feest ontvingen wij het volgende stukje: Ik was met Vader en Moeder op 1 Decern- ber in het Sportfondsenbad bij het zwemfeest, het was alles even prachtig. Het figuurdrijven en ook die drie dames konden het keurig. Die ene dame wat kon die ontzettend lang onder water blijven. En bij de waterpolo konden die keepers het goed. Als ik een jaar of 10 wacht dan kan ik misschien ook wel met waterpolo, meedoen. Ik eindig. Dit is geschreven door Marius J. Giphart, oud 9 jaar, Vlaardingen. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 4 Jan. 1952.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 12