LOONBELASTING. Aan de achterzijde van de Werknemers-ver klaring voor de Loonbelasting staat onder num mer 4 van de Aanwijzingen vermeld, dat ver mindering van belasting kan worden verleend onder meer voor beroepskosten, waaronder ook begrepen contributie voor vakvereniging. Verschillende van onze werknemers hebben zich daarom schriftelijk tot de Inspectie van de Belastingen gewend en gevraagd hun Bonds- contributie alsnog in mindering te willen doen brengen. Ook op verzoek van deze Inspectie delen wij U mede dat deze aanvragen in- het algemeen niet voor inwilliging vatbaar zijn, omdat bij de vaststelling van de belasting-tarieven reeds voor iedereen rekening is gehouden met der gelijke kosten en wel tot een bedraq van 100.-. December 1951. Afdeling Sociale Zaken. Hiermede brengen wij onze hartelijke dank aan de toneelleiding der Bedr. School W.F. voor de prachtige feestavond ons aangeboden ter gelegenheid van de diploma-uitreiking. Namens de gediplomeerde leerlingen. EERVOL ONTSLAG. In verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd is eervol ontslag verleend aan M. C. Burgers, onderbaas Scheepsbouw, per 1-12-51. C. H. Sudmeier, electromonteur (2073), per 15-12-*51 J. J. Goldhagen, schipper (3689), per 29-12-'51 DE IDEEËNBUS. Verschillende inzenders wachten nog een ant woord op door hen ingezonden ideeën. In het W.F.-Nieuws van 2 November j.l. konden wij tot ons genoegen een 12-tal antwoorden be kend maken, inmiddels werden nog de hier onder vermelde ideeën afgehandeld. Wij roepen de clementie in van degenen, die nog geen be richt hebben ontvangen en wij vertrouwen, dat men zal begrijpen, dat het niet altijd zo een voudig is een idee onmiddellijk op zijn juiste waarde te schatten. Meermalen moet een der gelijk idee eerst aan de practijk getoetst wor den. DE COMMISSIE. Idee 13. Betere wijze van slijpen van frais- beitels van de Modelmakerij. Het idee is in de practijk beproefd en geeft goede resultaten. De afwerking van de modellen is beter dan voorheen. Voor de getoonde in teresse in de problemen, die zo nauw samen hangen met het verrichten van inzenders dage lijkse arbeid en voor de wijze waarop hij heeft gemeend, deze problemen te kunnen oplossen, wordt een premie toegekend van 100, Idee 40. Verbeterde methode voor het slijpen van 57 mm. mitrailleurlopen. De tekening, waarin de wijziging wordt aan gegeven komt niet geheel met de werkelijk heid overeen. Een proefneming met het voor stel zou bovendien zo kostbaar zijn, dat geen redenen aanwezig geacht konden worden hier toe over te gaan. Het idee komt niet voor een premie in aanmerking. Idee 47. Zandvulinrichting voor pijpen. Inzender wijst er zeer terecht op, dat de thans gevolgde werkwijze voor het vullen en het bekloppen van de pijpen verre van modern is. In zijn tekeningen zijn verschillende elementen van de moderne installaties terug te vinden en als zodanig biedt zijn voorstel niets nieuws: bovendien is de wijze, waarop de voorgestelde uitvoering is aangegeven zó zeer schematisch gehouden, dat deze geen bepaalde gezichtspun ten biedt, waarvan voordeel kan worden ver wacht. Het idee komt niet voor toekenning van een premie in aanmerking doch een woord van appreciatie is op zijn plaats aangezien uit het idee blijkt, dat inzender oog heeft voor ver ouderde methoden en zijnerzijds tracht mede te werken deze te doen vervangen door moderne oplossingen. Idee 92. Inwerking van zeewater op stilstaan de lummels. Verschillende constructies werden in de loop der jaren reeds beproefd. Er is echter slechts één oplossing en dat is het behoorlijk ingevet hou den van de lummel. Dit is echter te taak van de scheepsleiding en onze werf kan hierop geen invloed uitoefenen. De belangstelling van in zender voor de betreffende materie wordt ge waardeerd doch er kan niet tot het toekennen van een premie worden overgegaan. ADRESVERANDERING. Reeds vele malen is er op aangedrongen adres veranderingen direct op te geven bij de Tijd- contröle. Een en ander is ook in Uw eigen belang, denkt U maar eens aan waarschuwing thuis bij ongeval. Toch zijn er nog die hieraan geen aandacht besteden, want de juist ingeleverde werknemers verklaringen voor de Loonbelasting 1952 gaven als resultaat dat ruim 100 onzer hun adres wijziging niet hebben gerapporteerd. Een en ander spreekt voor zichzelf! B. WONINGRUIL. AANGEBODEN: door echtpaar z.k. vrije bovenwoning te Vlaardingen-Oost, bevat tende woonkamer, keukenkamer, 3 slaap kamers. Huur 5,75 per week. GEVRAAGD: kleinere benedenwoning, in Vlaardingen-Oost of Vlaardingen. Ongeveer dezelfde huurprijs. AANGEBODEN: benedenhuis te Rotterdam- West, bevattende: voor-, tussen-, achterkamer en keuken. Tuin met loods. Huurprijs 7,15. GEVRAAGD: le étage, mag iets groter zijn, maar met veranda. Liefst in Rotterdam-W. of -Centrum. ST. NICOLAASFEEST. Gevonden voorwerpen: 1 grijs plastic kindertasje met zakdoekje en odeurflesje. 1 huissleutel aan ring, merk Börkex. 1 blauwe haarstrik met speld. 1 ceintuur regenmantel. 1 ceintuur blauw jurkje. 1 speldje Eiffeltoren. VERSLAG 1951 BEAMBTEN-KERN. De in Mei 1950 van kracht geworden Collec- tieve-Arbeids-Overeenkomst voor de Beambten in de Metaalindustrie schrijft o.m. voor dat in de betrokken bedrijven, evenals zulks voor de werklieden reeds het geval was, een Kern zal zijn als vertegenwoordiging van het administra tieve-, technische- en opzichthoudend personeel. In ons bedrijf werden de belangen van de beide eerste groepen sedert de oorlog behartigd door de Contact-Commissie-Ambtenaren en die van de laatste groep sedert lang door het bestuur van de Bazenvereniging. Er vonden dus verkiezingen plaats voor een kern-bestuur en na uitslag hiervan werden op 5 Juni 1951 de Contact-commissie en bestuur Bazenvereniging door de Directie ontvangen en dank gezegd voor de samenwerking die aan weerszijden prettig was. De Contact-Commissie werd hiermede ontbonden. De nieuwe Kern werd hierna geïnstalleerd en de hoop uitgesproken dat ook onder de nieuwe omstandigheden, de verhouding in alle opzich ten dezelfde zou zijn. Het doel van de Kern beoogt: morele en mate riële belangen van de werknemers te bevorde ren, zulks met inachtneming van de belangen der onderneming. Om enkele andere punten van het Reglement even aan te stippen, de Kern: a. behandelt personeels-aangelegenheden, voor zover deze niet liggen op het terrein dat is voorbehouden aan de werkgevers- en werk nemers-vakverenigingen; b. is een orgaan binnen de onderneming, het welk derhalve niet als een zelfstandig lichaam naar buiten op kan treden; c. bevordert goede samenwerking tussen Di rectie en werknemers en tussen de werk nemers onderling; d. neemt voorts alleen die zaken in behande ling, die niet door de werknemers met an dere in de onderneming daarvoor aange wezen instanties kunnen worden afgehan deld: e. heeft een adviserende bevoegdheid; f. leden zijn verplicht zaken, ten aanzien waarvan geheimhouding is verzocht of op gelegd of ten aanzien waarvan zij redelijker wijze kunnen vermoeden dat geheimhouding is vereist, dienovereenkomstig te handelen. Gezien het bovenstaande werden diverse ver gaderingen gehouden o.m.: 15 Juni 1951: door dagelijks bestuur met Di rectie. 23 Juni 1951: kern. 15 September 1951: kern. 9 October 1951: dagelijks bestuur met Di rectie. 23 October 1951: kern. 17 November 1951: sub-kern Opzichthoudend personeel. 14 December 1951: kern met Directie, diverse data: dagelijks bestuur kern. En om nu enige onderwerpen te noemen, welke met min of meer succes in bespreking zijn ge weest: Tewerkstelling calculators. Tewerkstelling tekenaars. Tewerkstelling uurloners. Koffiekamer. Vacantie. Verlet. Proeftochten. Groepsindeling. Salarissen. Winstaandeel. Pensioenfonds. Herhalingsoefeningen, enz., enz. De besprekingen ook die met diverse chefs geschiedden immer in goede harmonie en we derzijds begrijpen. Wij hopen dan ook dat deze in het nieuwe jaar bestendigd zullen worden. De Kern is in zee gegaan met het begrip dat een goede onderneming en dit „goede" dan in de meest uitgebreide zin van het woord een belang van de eerste orde is voor alle wer kers in die onderneming en dit in velerlei op zicht dient uit te komen, wanneer althans die werkers op hun heurt ten minste doordrongen zijn van de verantwoording, aan hun rechten verbonden. Al valt er nog wel het „een en ander" te wen sen, toch is onze kern van mening dat wij bij Wilton-Fijenoord de goede koers volgen, U kent toch allen het gezegde van „Keulen en Aken"? Voor 1952 onze beste wensen aan allen. Namens de Beambten-Kern: Het dagelijks bestuur: P. BERGH, Voorzitter. C. M. v. d. BOOGERT, Secretaris. A. F. v. d. GAAG, Lid. JAAROVERZICHT VAN DE WERK ZAAMHEDEN DER FABRIEKSKERN. De kern heeft dit jaar drie vergaderingen gehad met de directie, terwijl het bestuur der kern zestien maal met de directie vergaderde. Er zijn elf bestuursvergaderingen geweest en 7 vergaderingen van de grote kern. Het kernwerk is dit jaar o.i. wel vruchtdragend geweest, al waren er ook wel dagen, die nu niet bepaald rustig waren. Het kernwerk wordt gelukkig door vele arbei ders gewaardeerd. Er zijn echter nog te veel arbeiders, die de kern beschouwen als de orga nisatie die wat de C.A.O. betreft de bepalin gen te regelen heeft. Dit is echter niet zo. De C.A.O. is afgesloten tussen de arbeidersorgani saties en de Werkgeversmetaalbond en de kern als verlengstuk der arbeidersorganisaties heeft

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 3