VOORKOMEN IS BETER DAN GENEZEN. alleen tot taak er op toe te zien, dat de bepa lingen vervat in de C.A.O. goed worden uitge voerd. Het kernwerk is afhankelijk van de goede trouw der arbeiders. Wil dit nu zeggen, dat wij bij ons kernwerk geen critiek kunnen velen? Geenszins, maar critiek moet niet geleverd wor den om de critiek, want dan is het kankeren en daar is nog geen één organisatie beter van geworden. In deze veel bewogen tijd, nu het gaat om het geluk van ons gezin, om het al of niet zijn, zullen wij allen, welk werk wij ook doen, ver antwoording hebben te dragen en hebben te zorgen een wereld op te bouwen, waarin het waard is te leven. De Kerstdagen gaan wij vieren ieder volgens eigen levensbeschouwing, maar laten wij dit af spreken in 1951 zullen wij er van maken wat ervan te maken is. Namens de gehele kern wens ik allen een ge lukkig Kerstfeest en een voorspoedig Nieuw jaar en ik spreek de hoop uit, dat bij de samen werking tussen Directie en Arbeiderskern het vertrouwen mag toenemen. J. W. WEBER, Voorz. Kern. Nr. 2018 Vuyk heeft gemeend zijn kernlidmaat schap te moeten neerleggen. In zijn plaats is als gekozen verklaard nr. 2076 v. d. Hoek, die na Vuyk bij de verkiezing de meeste stemmen had gekregen. In verband met emigratie van het kernlid J. Broere (7342) is in diens plaats als gekozen verklaard. W. Bo (7358). De laatste tijd komen nogal eens arbeiders bij ons, die wegens verduistering zijn ont slagen. Zij komen dan met het verzoek of wij voor hen bemiddelen willen bij de directie, om weer aan het werk te mogen gaan. Veel suc ces hebben wij daarmee niet, gezien de ernst der feiten. Wij moeten eerlijk zeggen, dat zijn voor ons de beroerdste gevallen. Want hoe men deze zaken ook aanpakt, of uit welke hoek men ze ook bekijkt, diefstal kan moeilijk verdedigd worden, vooral als het koper of andere moeilijk verkrijgbare metalen betreft. Ik doe dan ook een beroep op alle goedwil lende arbeiders ons te steunen om diefstallen waar mogelijk te voorkomen en de zwakkere broeders van het verkeerde van hun hande lingen te overtuigen, liefst voor zij het feit plegen. J. W. WEBER Voorz. Kern. SINTERKLAAS BIJ DE W.F.-KINDEREN. In zeven gedeelten vierden de kinderen van W.F. werknemers het Sinterklaasfeest in Musis Sacrum te Schiedam en wel op 6, 7 en 8 December. Wij hadden het voorrecht om de eerste en laatste voorstelling mee te maken en zullen daarvan iets vertellen. Om half tien 6 December opende de heer C. Keyzer als chef Sociale Zaken (onder deze afdeling ressorteert de organisatie en uitvoe ring van dit feest) met een woord van welkom aan kinderen en moeders het eerste feest. Spreker onthulde de aanwezigen, dat de Sint gaarne bij W. F. kinderen komt, want er zijn daar zoveel vaders en broers van de kinderen, die het mooie speelgoed helpen vervaardigen en dat vindt Sinterklaas geweldig mooi. De heer Keyzer raadde de kinderen aan om het thuis maar eens te vragen aan vader of grote broer, die bij W. F. werkt. Als die soms nog niet hebben geholpen dan een volgend jaar maar! Na de schare een plezierig feest te heb ben toegewenst verliet de heer Keyzer het podium als een gelukkige vader, die al zijn kinderen geluk en vreugde in het leven gunt en toewenst. Onder de kleinen was ook aanwezig Piet Boender uit Vlaardingen, die al een jaar in een gipsverband ziek ligt en door de zieken auto was gebracht. Als alle anderen heeft hij reuze genoten. Rustig liggende zong hij dap per mee en volgde aandachtig de gebeurte nissen op het toneel. Vond je het fijn. Piet? De beurt was na de opening aan Bert Brug- man's Marionettentheater met het spel „de gelaarsde kat", dat getuige het applaus volkomen naar de zin was van de feestende kleinen. Als steeds tevoren is dit poppenspel een voornaam punt van het programma, even als het intermezzo: een lekkere beker cacao met speculaas. De Sint, weer wat ouder, weer iets vermoei der, nog wat moeilijker ter been, maar weer vergevensgezinder ten opzichte van de over tredingen der kleinen, kwam handen te kort om al die gelukkige kinderen te begroeten. En dan dat echt bedroefde van de oude man, toen hij enkelen moest vermanen. Zelfs de ouderen waren onder de indruk. Gelukkig echter, dat Sinterklaas naast oud ook goed is. Hij ver geeft de kleinen en hoopt altijd op beterschap en berouw. Hij is de Sint, de goed-heilig-man, die ons groot en klein -kent, die onze fouten en gebreken begrijpt en altijd opnieuw het beste van ons verwacht. Laten wij hem niet teleurstellen. De korte hiaten tussen de onderdelen van het feest moesten worden aangevuld en wie is daarvoor beter geschikt dan „Keesje?" Grappen en grollen, afgewisseld met Sinter klaasversjes, zorgden, dat de kinderen zich niet verveelden en „Kees" kan er vast op rekenen, dat uit dit kinderkoor straks goede krachten voor W. F.'s Mannenkoor tevoorschijn komen. As slot volgde dan de uitreiking van het speelgoed en de zak „lekkers". Trekwagentjes, zweefmolens, schoolborden, knikkerspelen en heuselijke tafeltennisspelen stonden te wachten op de gretige handjes. En toen „huistoe!" Met Moeder en met een tevreden gemoed! Het sluitingsfeest. Ook hier vreugde en blijdschap en betrouw bare inlichtingen gaven ons zekerheid, dat het 2e, 3e, 4e, 5e en 6e feest goed is verlopen. De heer v. d. Broek heeft in deze bijeenkomsten een kort welkomstwoord gesproken. Over het slotfeest nog het navolgende. Na het traditionele gedeelte, waarbij nog ver meld mag worden, dat jongejuffrouw Klüte (7 jaar) een prachtlid-in-spé is voor onze toneelclub, sloot de heer Keyzer de gehele serie met een toepasselijk woord. De spreker dankte Sint en Zwarte Piet voor hun bezoek en hoopte hen volgend jaar weer te zien. Dan memoreerde hij dankbaar het werk van de W.F. werknemers, die aan de vervaardiging van het speelgoed hun vrije tijd opofferden en gaf uiting aan zijn hoop, dat het getal van zulke vaders of broers groter en groter zal worden, aangezien vele gewillige handen het grote werk licht maken. In de persoon van de heer v. d. Broek huldigde hij allen voor het vele werk. De onvermoeide pianiste, Mej. van Breda, kreeg bloemen en Mevr. Brugman mocht evenmin gaan zonder een bouquetje. De woorden van de spreker werden telkens krachtig onderstreept door een hartelijk ap plaus van kleinen en groten. Dit was dan het slot van een goed geslaagd feest voor 2000 kinderen, waarop medewer kers en organisatoren met grote voldoening mogen terugzien. Een woord van dank aan de R. E. T. voor de medewerking inzake snelle afvoer der feeste lingen en de Gemeente Politie van Schiedam, die bij de drukte aan de zaaluitgang een wa kend oog hield, is hier zeker op zijn plaats. G. Overtuigd zijnde de spreekbuis te zijn van alle vaders en moeders of andere familiebetrekkin gen, wier kinderen (of broertje of zusje) het W. F. feest meemaakten, maakt de redactie van deze gelegenheid gebruik, allen die op een of andere wijze dit feest hielpen slagen, harte lijk te danken. Er kunnen hier geen namen worden genoemd, want zulke feesten vergen toewijding en arbeid van zeer velen en gulle steun en medewerking van anderen. Wij den ken hierbij aan directie, werknemers in werk plaatsen en kantoren en helpsters tijdens de voorstellingen. REDACTIE. AAN DE VROUWEN EN TOEKOMSTIGE VROUWEN VAN ONZE MEDEWER KERS! Nu is het St. Nicolaasfeest weer achter de rug en hebben de respectievelijke vaders en aspi rant vaders hun surprise ontvangen in de ge daante van een paar veiligheidsschoenen. Nee? Waarom hebben deze snoodaards deze niet nummer 1 op hun verlanglijstje gezet? Vrou wen en toekomstige vrouwen van onze mede-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 4