DE NIEUWE WERKVEILIGHEIDS- COMMISSIES. Voor de tweede maal wisselden wij van veilig- hcidscommissies. ,,De tijd gaat snel, gebruikt hem wel zegt een spreekwoord. En deze tijd is wel gebruikt door de afgetreden commissies. Er zijn nu dus twee groepen van medewerkers, die een jaar hebben mogen meedoen om elkaar zo goed mogelijk de veiligheidsgedachten bij te brengen. Wij hebben toch wel de overtuiging, dat wij als werknemers grote waardering kunnen heb ben voor hetgeen nu in ons bedrijf gebeurt om de veiligheid te betrachten. Er zijn heus nog maar weinig bedrijven in Nederland, die het zo doen. Wij vonden het van groot belang om U een verslag te geven van de bijzondere bijeenkomst, welke op 30 November 1951 werd gehouden ter gelegenheid van dc wisseling der commis sies. De heer Woltjer heette allen, mede namens zijn collega's van harte welkom en begroette in het bijzonder de heer Ir. Spaan en de heer Arends van het 3e District der Arbeidsinspectie. Spr. richtte zich eerst tot de aftredende leden der commissies. Uit de verslagen, die door de directie altijd met veel belangstelling worden gelezen, blijkt volgens spr. dat betrokkenen al tijd met veel interesse hun werk voor de veilig heid van hun medewerkers en ons bedrijf in zijn geheel hebben gedaan. De verslagen van de commissies geven ons, aldus spr., een in zicht van wat leeft en nodig is in iedere afde ling. Het is de directie bekend, dat de daarin gevraagde verbeteringen dikwijls zo langzaam worden uitgevoerd. Telkens wordt er door de directie op attent gemaakt en dit geldt ook voor de nieuwe commissies, dat deze onveilige plek ken in ons bedrijf, indien zij de veiligheid voor onze mensen zeer ernstig schaden, onmiddellijk hersteld of verbeterd moeten worden en niet gewacht moet worden totdat de notulen bij directie en staf zijn gekomen of een bon ge tekend is. Daarnaast zijn natuurlijk altijd veel kleine verbeteringen en spr. wees erop, dat de afd. Onderhoud en Bouwbedrijf, die deze ver beteringen dikwijls moeten uitvoeren, weieens moeilijk onmiddellijk tijd daarvoor kunnen vin den. De verslagen worden thans echter regel matig met de heer Sparreboom doorgenomen, opdat ook de achterstallige gevallen de aan dacht hebben. Indien men onveilige dingen ziet, laat men dan de heer Sparreboom waarschu wen wanneer deze langs komt of de baas erop wijzen. Spr. zegde de aftredende commissie leden van harte dank voor alles wat zij in dit jaar voor het bedrijf en in het bijzonder voor de veiligheid van hun medewerkers hebben ge daan. Spr. wees erop, dat betrokkenen nu wel commissielid zijn, doch dat niet betekent, dat zij nu geen aandacht meer voor de veiligheid behoeven te hebben. Door ieder jaar een nieu we commissie te hebben, hopen wij, aldus spr., tenslotte in ons bedrijf een kern van mensen te krijgen, die het bedrijf de zo nodige veilig heid kunnen geven. Ook de ex-commissieleden zullen indien zij onveilig zien werken betrok kenen op het verkeerde kunnen wijzen. Tot de nieuwe commissie zei spr. dat, waar geen enkele organisatie volmaakt is, (ook deze niet), alleen een maximum rendement hiervan verkregen kan worden indien een ieder doet wat zijn plicht is en men dit gezamen lijk doet. Uit de statistieken, welke de heer Sparreboom regelmatig in de commissiever gaderingen bespreekt, blijkt, dat het aantal ongevallen in dalende lijn gaat. Er zullen in het bedrijf altijd mensen gevonden worden met weinig oog voor alles wat bij het bedrijf hoort en voor de veiligheid. Laat U dit niet teleurstellen, maar blijft doorgaan! Spr. wenste, namens de gehele directie de nieuwe leden veel plezier toe in het komende jaar bij het verrichten van hun taak als commissielid. U zult, aldus spr., in de directie en in de gehele bedrijfsleiding altijd steun vinden, wanneer U moeilijkheden ondervindt, die het gevolg zijn van Uw taak als commissielid. Hiermede had spr. afscheid genomen van de oude commissieleden en de nieuwe geïnstalleerd. Hierna nam de heer Sparreboom het woord, die zei grote waardering te hebben voor het feit, dat wij deze vergadering mochten hebben. Het is aldus spr. gebleken, dat van alle kan ten in ons bedrijf veel aandacht wordt besteed aan de veiligheid in het algemeen. Spr. wil hiervoor ook de directie dankzeggen. Vervolgens geeft spr. een korte toelichting op de te geven veiligheidsfilm. Op deze film zag men hoe diverse ongelukken werden veroor zaakt en voorkomen hadden kunnen worden. Er waren b.v. kisten verkeerd geplaatst, die aar, het glijden gingen, iemand troffen met het gevolg: een gebroken arm. Iemand trok een geladen wagen, inplaats van deze te duwen, gleed uit, kwam met zijn been onder het wiel, gevolg: een gebroken been. Men verzuimde de overbruggingsplaat vast te zetten. Toen iemand daar op stapte wipte de plaat, betrok kene viel naar beneden en was dood. Iemand kreeg een plaat op zijn teen, droeg geen veiligheidsschoenen en liep zodoende een ern stige voetverwonding op. Na deze film werd een tekenfilmpje ver toond over de Marshallhulp. Door deze hulp kreeg men in een fabriek weer het ontbrekende radertje, waardoor de fabriek weer op volle toeren kon draaien, men in staat werd gesteld de nodige herstelwerkzaamheden te verrichten en men weer tot export en import kon komen. De laatste film nam ons mee naar Bali en gaf ons een indruk van de schone natuur van dit eiland. werkers, let op! Het doel heiligt de middelen. Ik ga stoken ih al of niet goede huwelijken en toekomstige huwelijken. Als ik in Uw plaats stond zou ik niet rusten aleer manlief of ver loofde een paar veiligheidsschoenen op het bedrijf droeg. Daarmee worden Uw „betere helften" gespaard voor pijn, smart of narig heid wat hun tenen betreft en voor de porte- monnaie geeft dit profijt. Moet Uw wederhelft vandaag of morgen er ook zo bij zitten als de tobberd op bovenafgedrukt plaatje, z'n hele „straathand in de „smartingDaarom vragen wij U, die gedacht zijt te zijn van het zwakke geslacht, maak U sterk en dwing hem, die aan Uw rechterzijde door het leven pleegt te gaan, tot het kopen van een paar veiligheidsschoenen. Het heeft zin voor het gezin. HOUTEN LADDERS. Let op, stellingmakers, scheepmakers en schilders! In de Veiligheidswet staat dit te lezen over bovengenoemd gereedschap: „Een ladder moet in goede staat van onderhoud verkeren, tegen uitglijden, omvallen of te sterk doorbuigen zijn verzekerd, en tenminste 1 M. uitsteken boven de plaats, waartoe zij toegang geeft, voor zover niet op andere wijze voldoende zekerheid bij het op- en afstappen wordt ge boden. Sporten moeten in het hout der bomen rusten; zij mogen niet uitsluitend door opspij- keren of aanschroeven zijn bevestigd. Houten ladders mogen niet geverfd, wel ge olied of blank gevernist zijn." Sp. .jcbadwerferj

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 5