VERENIGING WJF. Van een deelneemstertje aan het St. Nicolaas- feest ontvingen wij een briefje van de volgende inhoud: „Ik ben gisteren naar het Sint-Nicolaasfeestje geweest. En ik vond het erg leuk. Ik ben er al een heleboel keertjes geweest en ik heb steeds van die mooie cadeautjes gekregen. Nu heb ik weer zo'n mooi knikkerspel gekre gen. Ik ben er erg blij mee. Altijd heeft moeder of mijn zusje of broertje bedankt, maar nu ben ik groot en kan ik het zelf. Ik ben al oud genoeg om te begrijpen, dat Sint-Nicolaas niet echt is maar dat hij altijd blijft bestaan, omdat de grote mensen zoveel van kleine kinderen houden. Moeder heeft verteld, dat haast alle mensen van Wilton hebben meegeholpen aan de cadeautjes en aan het feest, ik vind dat erg lief. Wilt U als-'t-U-blieft die mensen allemaal be danken. Dag Mijnheer van Annetje Verheyden." AFD. BILJART. Nu het jaar weer ten einde loopt menen wij eens te moeten memoreren wat de afd. Biljart gepresteerd heeft op het groene laken. De jaarlijks terugkomende tweekamp tegen de biljart-vereniging van Philips is dit jaar met een grote overwinning voor ons geëindigd, zodat de mooie beker nu in onze prijzenkast belandde. Voorwaar een mooi succes. De tweekamp tegen de biljartvereniging „Rembrand" viel minder gunstig uit, daar Rembrand met de beker ging schuiven, maar ook hier hebben onze leden een verbeten strijd geleverd. Dat onze leden er niet tegenop zien hun krach ten te meten met clubs buiten Schiedam mo gen de wedstrijden bewijzen in de driekamp tegen B.V. Luctor et Emergo en V.V.O.G., resp. te Maassluis en Vlaardingen. Ook hier hebben de leden door taai vol te houden be slag kunnen leggen op de tweede prijs. Voor het eerst werd contact opgenomen met de B.V. S.I. van de Scheepvaartinspectie te Den Haag. Met deze club speelden wij een tweekamp, welke zeer geslaagd mocht heten. In gezellige wedstrijden, welke beurtelings in Den Haag en in ons Clubgebouw werden ge speeld, mochten wij er in slagen de le prijs te veroveren. Heden loopt nog een tweekamp tegen B.V. „De Klok" te Schiedam. Als de tekenen niet bedriegen komt opk deze beker in onze veel te kleine prijzenkast. De clubcompetitie 1950-1951 is na veel span ning geëindigd. Hieruit zijn de navolgende kampioenen te voorschijn gekomen: 1 afd. kampioen de heer Tournier. 2 afd. kampioen de heer Leentvaar. 3 afd. kampioen de heer Heymink. Op de jaarlijkse feestavond zijn aan boven genoemde heren hun prijzen uitgereikt. Dat de leden ook ten volle medeleven met hun vereniging is weer eens bewezen door het aanbieden van een schitterende voorzitters hamer in de vorm van een biljartqueue met 3 ballen, voorwaar een prachtgeschenk. Ook het kussen, vervaardigd door de heer Loopik, viel zeer in de smaak. Onze Vereniging telt thans 41 leden en steeds melden zich nieuwe candidaten aan. Dit geeft echter zeer veel moeilijkheden met het oog op de beschikbare speeltijd en het aantal biljarts. Rest mij nog om langs deze weg directie, hoofdbestuur, leden en verdere werknemers van Wilton-Fijenoord namens de Biljart vereniging een voorspoedig 1952 toe te wen sen. TH. A. HEYMINK. AFD. BRIDGE. Onze afdeling gaat voort zich op normale wijze te ontwikkelen, en als we verlangens hebben dan gaan deze uit naar een grotere toeloop van W.F.-bridgers. Wij hebben er reeds meer op gewezen, dat het aantal leden onzer vereniging in een zeer ongunstige verhouding staat tot het grote aantal bridgers dat ons personeel in zijn gelederen telt. Het clubgebouw is, dank zij de goede zorgen van het hoofdbestuur, voor ons bridgers bij uitstek gunstig en gezellig inge richt, en een ieder die met onze club wil kennis maken is welkom. Onze clubavond is op Woensdag van 7,4511,00 uur. De contribu tie mag geen enkel bezwaar vormen, deze be draagt slechts 1,25 per maand. Dit jaar vierden we ons eerste lustrum, en aan de ter gelegenheid daarvan georganiseerde tou ringcar-tocht door de Veluwe, met als sluitstuk een gezamenlijk bezoek aan en diner in de „AVIFAUNA" (dat was op Hemelvaartsdag) zullen onze leden nog lang en met genoegen terug denken. En thans staat de zo zoetjesaan traditioneel geworden Kerst-drive voor onze leden op het programma (Woensdagavond 19 December) als laatste attractie, dit wil dan zeggen voor dit jaar. Wij bieden het hoofdbestuur, onder dankzeg ging voor de ondervonden medewerking, de besturen van alle W.F.-afdelingen, zomede al onze leden, onze beste wensen aan voor een gezellig en prettig Kerstfeest, tevens voor een in alle opzichten voorspoedig Nieuwjaar. Het laatste woord hebben we gereserveerd voor een speciale oproep aan de W.F.-bridgers die zich nog niet hebben aangesloten: Doe het nu, U bent van harte welkom in onze gelederen. HET BESTUUR. AFD. DUIVENSPORT. Hier is een overzicht van hetgeen er in 1951 gepasseerd is. Daar wij zelf als Personeelsvereniging geen vluchten organiseren is er over het algemeen niet zo heel veel te beleven. De hoofdzaak in deze toch is, dat de duivenliefhebbers onderling contact met elkaar hebben. De ere-prijzen, uitgeloofd door het bestuur, met inbegrip van de prijzen van het hoofdbestuur, waren zowel voor de Zuid-africhting als voor de jonge duivenvlucht bestemd. Diverse kam pioenen in hun eigen Vereniging wisten ook hier een ereprijs in de wacht te slepen. Onze jaarlijks terugkerende reis naar een der kampioensdagen is dit jaar naar Tilburg geweest en mag buitengewoon geslaagd heten. Wat betreft het ledenaantal: er zijn er enkelen afgegaan, doch daar staat tegenover, dat er weer enkele nieuwe leden zijn toegetreden, zodat het ledenaantal stabiel is gebleven. Aangaande de plannen kan ik vast mededelen, dat het voor 1952 in de bedoeling ligt om een groot kasconcours te houden, waarvan ieder lid een ereprijs mee naar huis zal dragen. D. VAN AS, Secr. AFD. HANDBAL. Als we aan het einde van het jaar een overzicht maken van onze afdeling zien we al direct, dat 1951 geen slecht jaar voor ons is geweest. Onze afdeling startte in het begin van het jaar met 71 leden, 33 dames en 38 heren: er zijn oude vertrokken en nieuwe bijgekomen met het gevolg, dat ons ledental op 1 December 1951 81 bedroeg, t.w. 39 dames en 42 heren. Met 6 elftallen is op 1516 September de com petitie gaan draaien en wel: 1 dames- en 1 heren-elftal in de Zaterdagmiddag-competitie. District West B, afd. Den Haag: le dameselftal in le klas afd. Rotterdam 2e dameselftal in 2e klas afd. Rotterdam, le herenelftal in 2e klas District West B 2e herenelftal in le klas afd. Rotterdam. De gespeelde wedstrijden tot en met November luiden: gesp. gew. gel. verl. dames 1 7 5 0 2 dames 2 3 0 1 2 dames Z.M.C. 5 2 1 2 heren 1 9 4 1 4 heren 2 6 6 0 0 heren Z.M.C. 5 2 1 2 Tournooien: Op 3 Mei is deelgenomen met 1 dames- en 1 herenelftal aan het toumooi van S.R. in den Haag: dames 2e prijs, heren le prijs. 17 Juni deelgenomen aan Snelwiek-jubileum- tournooi met 1 dames- en 1 herenelftal. 11 Aug. Propagandawedstrijd voor het Groene Kruis in Maasdijk: W.F.O.K.K.: heren 12—8 (prijs lauwertak). 15 Aug. Propagandawedstrijd tegen Dynamo op het Schuttersveld te Rotterdam (heren). 19 Aug. H.I.O.N.-tournooi te Rotterdam, deel genomen met 1 herenelftal (3e prijs). 19 Aug. Propagandawedstrijd tegen A.D.O. te Oostvoorne (dames). Vervolgens zijn in het gesloten seizoen nog verschillende vriendschappelijke wedstrijden gespeeld, zowel uit als thuis. Eén hiervan wil len wij echter vermelden, dat was de wedstrijd op 4 Juni: W.F.-heren-combinatie tegen de Ma riniers. Dit was een zeer spannende en spor tieve wedstrijd, die door de Rotterdamse Mari niers met 98 werd gewonnen. In Juni nam de heer H. H. v. d. Tooien (leraar Lich. Oef. Massage en Heilgymnastiek) de trai ningen op zich, waarmee hij nog steeds doorgaat zowel de veld- als indoortraining. In Mei kwam ons eerste eigen clubblad uit, genaamd „De Strekworp". Op 13 October werd een Contact-Feestavond georganiseerd. Op deze avond werd het bestuur door de leden een eigen clubvlag aangeboden. Mogen wij dan dit korte verslag besluiten door directie, hoofdbestuur, bestuur, commissies en verder alle leden dank te zeggen voor de mede werking, die wij in het belang van de handbal sport in het algemeen en onze afdeling in het bijzonder in het afgelopen jaar hebben mogen ontvangen en allen prettige Kerstdagen en een gelukkig en voorspoedig 1952 toe te wensen. Namens het bestuur: A. J. BOER, Secretaris. HARMONIE. Hoewel wij in het afgelopen jaar in het W. F. Nieuws niet veel van ons hebben laten horen, hebben wij toch niet stilgezeten, hetgeen U uit onderstaand verslag kunt lezen. Onze jaarlijkse uitvoering gaven wij ditmaal in de zaal Lommerrijk te Hillegersberg op 29 Maart, waarvoor even als voorgaande jaren zeer veel belangstelling bestond. Vervolgens werkten wij 28 April mee aan de taptoe voor het Schiedamse Stadhuis en 2 Juni bij het af halen van het Natonale Muziekcorps van het Leger des Heils aan het station alhier. Op de vooravond van de Nationale Feestdag, n.l. 4 Mei, heeft onze Harmonie treurmuziek verzorgd in het défilé van het Stadhuis naar de gedenkplaats van de gevallenen in de Ger- rit Verboomstraat. Het was een indrukwek kend schouwspel. Op het alhier op 9 Juni j.l. gehouden Muziek festival, waaraan door alle negen Schiedamse muziekverenigingen werd deelgenomen, ver overden wij de 2e plaats, waardoor wij door de gemeente 3 gesubsidieerde concerten kregen toegewezen. Ook bij het uitdokken van het tankschip „Orléanais" op 29 Juni heeft onze Harmonie luister bijgezet. Op 24 Augustus gaven wij in het kader van de Schiedamse vacantieweek een concert op de Broersvest. Op uitnodiging van de plaatselijke muziek vereniging te Andel (N.Br.) hebben we aldaar op Zaterdag, 28 Juli een prachtig geslaagd concert gegeven. Dit uitstapje naar Noord- Brabant met twee autobussen werd begunstigd door zeer mooi weer, wat ertoe bijdroeg, dat het aantal toehoorders zo groot was. De plm. 3000 aanwezigen hebben in de grootste stilte genoten van de uitgevoerde muzieknummers. 15 Augustus hebben we met 3 autobussen een prachtige tocht gemaakt langs twee sanatoria. We vertrokken om 8 uur van onze werf, waarna we in Wassenaar uitstapten en eerst bij onze oud-directeur, de heer J. D. Wilton een aubade hebben gebracht. Hierna werd een bezoek gebracht aan het sanatorium te Kat-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 9