WILTOK-FUEH<3DE 15e Jaargang 18 Januari 1952 No 1 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Officiële mededelingen Sociale rubriek 1951-1952 Redactie-commissie: L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken Dc Directie van Wilton-Fijenoord dankt langs deze weg allen, die ter gelegenheid van de jaarwisseling aan de directieleden persoonlijk of aan haar collectief, hun goede wensen hebben doen toekomen. Ook de oud-werk nemers hebben bij deze gelegenheid van hun voortdurende belangstelling doen blijken. Zij wenst aan allen wederkerig geluk en voor spoed en spreekt haar waardering uit voor hetgeen het personeel der onderneming in het afgelopen jaar heeft gepresteerd; er werd mooi teamwerk geleverd en ieder mag trots zijn op het aandeel, dat hij door zijn inspanning en bekwaamheid aan het opgeleverde werk heeft gehad. Het verheugt de Directie, dat de nog uit te voeren orders voor lange tijd zeer behoorlijk werk zullen geven aan de duizenden, die aan onze onderneming zijn verbonden en dat ook de kansen, nieuwe opdrachten te krijgen, niet ongunstig zijn. Hiermede toch is het belang gemoeid van onze zaak en hen, die in haar dienst hun levensonderhoud verdienen. Wan neer wij ons herinneren, hoe moeilijke tijden in het verleden meerdere malen werden door gemaakt, mag ons dat tot grote vreugde stemmen. Ook gaan onze gedachten uit naar de vele vrienden van Wilton-Fijenoord, die als ver tegenwoordigers der overheid, van onze cliën ten, als experts etc. geregeld in ons midden zijn of voortdurend contact met ons hebben en met ons samenwerken om ons in staat te stellen vlot en doelmatig onze taak te ver richten. Moge het nieuwe jaar brengen, wat wij elkaar met de beste bedoelingen en voornemens be zield, hebben toegewenst. In d' eindeloze rij der vele goede wensen Schaart zich, wat laat bedeesd die der Redactiemensen. Zij wensen ook, als allen, die zo schreven Voor ieder onzer 't beste in diens leven. En om dan bij hun tere taak te blijven. Zij wekken op om voor onS blad te willen schrijven. Niet als een opgelegde taak vol moeilijkheden, Maar om tezamen hier iets goeds te smeden. DE REDACTIE. De Vereniging van Bazen en Onderbazen van Wilton-Fijenoord wenst alle medewerkers in het bedrijf een voorspoedig 1952. HET BESTUUR. WAT DE KERN BESPRAK. Loonwijziging per 7.1 .'52 i Verhoging Ziekenfondspremie f Gewijzigde werktijd i.v.m. electriciteitsbesparing X zie bekend making in dit nummer. Met ingang van 1 januari 1952 is aangesteld als bedrijfsleider in de Machinefabriek de heer B. Kortlandt. Rijwielstalling Karweiwerk. Medegedeeld wordt, dat het een vaste regeling is, dat voor mensen, die buiten de fabriek doch binnen het havengebied van Rotterdam, Schie dam en Vlaardingen werken, geen reisuren worden betaald. Uitgang Machinefabriek. Deze zal om 4 uur en 4.30 uur even worden geopend voor de jeugdige arbeiders, die in verband met schoolbezoek het werk vroeger mogen beëindigen. Overwerkvergunning voor reparatie. Voor de afd. Reparatie zal een overwerk vergunning worden aangevraagd zoals bespro ken. Er zijn nog enkele andere punten ter sprake gekomen, waarin echter nog geen beslissing is genomen. BEKENDMAKING. Betr.: Loonwijziging. Het College van Rijksbemiddelaars heeft zijn goedkeuring gehecht aan een gewijzigde loon- opstelling in de Metaalindustrie, die het gevolg is van; 1het verwerken van de loonbijslagen van September 1950 en van Maart 1951 (te zamen 1034 in de uurlonen en uurver diensten van de arbeiders van 23 jaar en ouder. 2. een door het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid goedgekeurde verho ging van de bijdrage voor het Bedrijfspen sioenfonds van 2.tot 3.waardoor de werkgevers- en werknemersbijdrage ge bracht wordt van ƒ1.op 1.50. Teneinde een compensatie voor deze ver hoogde pensioenbijdrage te bewerkstelligen, worden de looncijfers voor de 23-jarigen en ouderen verhoogd met 11 in plaats van 1034 Hetzelfde geldt voor de gehuwden en kost winners beneden 23 jaar. Voor de 18 t/m. 22-jarigen is de verhoging van het uurloon toegepast met de daarvoor voorgeschreven percentages. Deze wijzigingen treden in werking met ingang van de eerste volle loonweek, volgende op 31 December 1951, dus 7 Januari 1952. De eerste uitbetaling van de nieuwe uurlonen en de eerste inhouding van 1.50 per week ten behoeve van het Bedrijfspensioenfonds zal dus plaats vinden op 18 Januari 1952. De nieuwe uurlonen zullen op de loonspeci- ficatie van 18 Januari 1952 zijn vermeld. De tariefbasis-uurlonen, welke voor vakgroep I 5 cent en voor vakgroep II en III 4 cent minder bedroegen, zijn met ingang van 7 Jan. j.l. vervallen. Momenteel bestaat er dus weer één uurloon, dat als basis dient voor de bere kening van de tarieven enz. Voor de arbeiders van 23 jaar en ouder op vast weekloon is de bijslag van 10J4 eveneens vervallen en in de plaats daarvan is hun week loon verhoogd met 11 Ziekenfondspremie. Met ingang van 1 Januari j.l. is deze premie verhoogd van 3.6 tot 3.8 en zal dus op het loon van de verplicht-verzekerden 1.9 in plaats van 1.8 worden ingehouden. Gewijzigde werktijd i.v.m. electriciteitsbesparing. Zoals reeds eerder bekendgemaakt wordt in de periode van 2 Januari t/m 2 Februari per week 45J4 uur gewerkt. De gewerkte uren worden echter, aanvangende met de loonbetaling van II Januari 1952, tot 48 uur aangevuld. De uren, welke na 2 Februari 1952 langer dan 48 uur worden gewerkt, zullen op de in de voorgaande periode voorgeschoten uren in min dering worden gebracht. DE DIRECTIE. Schiedam, 9 Januari 1952. BEKENDMAKING. Inz. Rijwielstalling Vlaardingerdijk. Overwegingen van orde en veiligheid hebben er toe geleid het besluit te nemen om voor de rijwielstalling Vlaardingerdijk. zowel 's ochtends als 's avonds ÉÉNRICHTINGVERKEER in te voeren. Met ingang van Maandag 14 Januari 1952 zal de rijwielstalling alleen toegankelijk zijn vanaf de Julianalaan. Aan deze zijde zal ook een ieder, die van de stalling gebruik maakt, des avonds de werf dienen te verlaten. Voor de wielrijders, komende van de richting Vlaardingen, betekent dit dus, dat zij de hoofd poort voorbij dienen te fietsen en via het dwarse stuk van de Julianalaan in de rijwiel stalling komen. DE DIRECTIE. Schiedam, 11 Januari 1952. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: 55.20 van Machinefabriek Schiedam (op brengst verkoop klein materiaal). 10.10 van N.N. 117.36 van N.N. 36.80 van Machinefabriek Schiedam (op brengst verkoop klein materiaal. 465.— van Centraal Magazijn Schiedam (opbrengst verkoop klein materiaal). 363.Werf Rotterdam (opbrengst verkoop klein materiaal).

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 1