VERENIGING W.F. IN MEMORIAM Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van L. VAN LIEN oud- werknemer, die gedurende 46 jaar zijn krachten aan de onderneming heeft gegeven als draaier. (Overleden 9-2-52) A. H. VAN BEUZEKOM oud-werknemer, die 29 jaar bij de afd. Dokken is werkzaam geweest. (Overleden 14-2-'52.) W. DE JONG oud-werknemer, die ca. 45 jaar op Fijenoord is werkzaam geweest (over leden 21.2/52) P. KOUDIJZER. bedrijfsleider Reparatie, die gedurende 25 jaar zijn krachten aan de onderne ming heeft gegeven (overleden 3.3.'52. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. DANKBETUIGINGEN. Mede namens mijn vrouw en kinderen dank ik directie, chefs, bazen, voorlieden. Vlamboog en W.F. Harmonie, die de dag van mijn jubileum tot een onvergetelijke hebben gemaakt. A. J. v. GREVENBROEK. Ondergetekende betuigt hiermede zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de hem betoonde sympathie en het geschenk, dat werd aangeboden bij het beëindigen van zijn werkzaamheden wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. H. A. v. d. LEEUW. Ondergetekende betuigt hiermede, ook namens zijn echt genote. zijn hartelijke dank aan directie, chefs en col lega s voor hun belangstelling en cadeaux ter gelegen heid van zijn -40-jarig ambtsjubileum. D. v. VLIET. Ondergetekende betuigt, ook namens zijn vrouw en kin deren. zijn hartelijke dank aan directie voor de waar derende woorden alsmede voor de bloemen en het cadeau ontvangen bij zijn 25-jarig jubileum. Ook aan allen, die van belangstelling hebben blijk gegeven en voor het cadeau van De Pijp hartelijk dank. L. v. VLIET. Hiermede betuigt ondergetekende, mede namens zijn vrouw, zijn hartelijke dank voor de vele bewijzen van sympathie en belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum betoond door directie, chefs, bazen en collega's van De Pijp. Ook dank voor het mooie geschenk. J. VIVEEN. De 4 man van J. K. Simon, die door W.F.-ers van de verstikkingsdood zijn gered, betuigen hiervoor hun har telijke dank. ONDERLINGE SOLISTEN WEDSTRIJD. Op Zaterdag 1 Maart j.l. heeft een solistenwedstrijd plaatsgevonden, welke was uitgeschreven door de vol gende Harmoniegezelschappen. ..Crescendo Sliedrecht, ..Wilton-Fijenoord" Schiedam. ..De Kleine Trompetter". Abbenbroek. ..Liora" De Lier en .S.V.D.B. Rotterdam, welke verenigingen alle onder leiding staan van de heer Joh. F. Pala. Deze inleiding is bedoeld om U te laten zien wat met onderlinge samen werking tot stand gebracht kan worden. Om ca. 2 uur opende de heer J. Boer. die als voorzitter van ..Crescendo Sliedrecht, tevens was belast om als voorzitter van het uitvoerend comité te fungeren, de wedstrijd met enkele woorden, waarbij hij vooral de nadruk legde op het feit, dat hetgeen gebracht zou worden en de beoordeling daarvan niet de hoofdzaak was waarvoor men hier bij elkaar was. ook niet om onze eerzucht te bevredigen, maar dat het voornamelijk ging oir. de studie thuis te verhogen, zodat het de resp. verenigingen ten goede zou komen en bovenal de muzi kanten zelf. want door zelfstudie, bevordert men toch de kwaliteit van zijn spel en vanzelfsprekend dat der gehele vereniging. Dit was dan ook het uiteindelijk doel en de wedstrijd moet in dit licht worden gezien. De jury werd gevormd door de heren M. Kley. oud-kapelmeester; J. Kegt. Inf. Amsterdam en Joh. F. Pala. Toonkunstenaar. Rotterdam. Het accompagnement was in de bekwame handen van Mevr. Rinia van Nauta gelegd. Het is te omslachtig om een beschrijving te geven van de diverse soli en duo's en om al degenen diè hun medewerking gaven te noemen, maar voor enkelen maak vtr eCc iiU,tZ?j ,ing' In de eerstc 'Plaats voor de heer W. bolleveld. die op een bariton een prachtige solo gaf. waarvoor hij van de 140 punten er 137 kreeg toe gewezen. waarmee hij het hoogste was van de hele wedstrijd. Dit betekende tevens een eerste prijs met lof. eze heer is lid van ..Liora". En verder noem ik de YL ScheUt" Va" S.V.D.B.". die op de grote tluit 136 punten en een eerste prijs met lof behaalde en clan het clarinet-kwartet van ..S.V.D.B.", dat met 134 punten eveneens een le prijs met lof kreeg. In de middaguren toonde de heer C. Keyzer zijn belang- stelling door enkele uren te komen luisteren, hetgeen door allen zeer op prijs werd gesteld. De heer J. Boer richtte nog een kort woord tot de heer Keyzer en zegde hem dank voor de medewerking, die Juj als voorzitter van de Personeelsvereniging Wilton- rij en oord had gegeven om deze dag te doen slagen. Om ca. 6.30 uur werd gepauzeerd en daarna ging het verder. sobsten deden hun uiterste best en het gebrachte stond op een vrij behoorlijk peil. Tijdens dc avond zagen we ook nog de heer Bergh, penningmeester der Vereniging W.F.. die door zijn aanwezigheid blijk qaf van zijn belangstelling. Om ca. 11.30 uur was het einde gekomen van deze zo gezellig en leerrijke dag voor alle muzikanten, die bii elkaar geweest waren. In zijn slotwoord richtte de heer J. Boer zich nog eens extra tot de heer D. den Besten, die als secretaris der Harmonie W.F. tevens secretaris van het uitvoerend comité was. voor het vele werk door hem gedaan. Hij zei daarbij o.a., dat het voor iemand, die dit niet weet. niet te geloven is hoeveel werk dit met zich meegc- bracht heeft voor bovengenoemde heer. Verder dankte hij de jury en Mevrouw Rinia van Nauta namens alk aanwezigen voor hun resp. beoordeling en begeleiding. Hij sprak de hoop uit. dat een volgende keer v.eer op aller medewerking zou mogen worden gerekend. Er rest mij nu nog de resultaten weer te geven behaald door de leden der Harmonie W.F. Als bijzonderheid laten wij U weten, dat één der leerlingen van W.F zelis kans heeft gezien aan deze wedstrijd deel te nemen, hetgeen op zichzelf een prestatie genoemd mag worden. Het is ons lid M. Groeneweg. die met een clarinet- solo m de 3e afdeling met 78 punten een 3e prijs behaalde. Verder werden door de volgende dame en heren (alfabetisch gerangschikt) de onderstaande resul- taten geboekt: J. Bakker bariton afd. uitm. 113 p. le prijs C. Berger tuba afd. ere 109 p. le prijs B. de Graaf banton afd. uitm. 108 p. le prijs L. Groeneveld tuba afd. uitm. 114 p. le prijs Mejuffrouw PiS,°n >'2p. leprijs W. Rijntalder grote fluit afd. 2 113 p. le prijs L Rijntalder tenor sax. afd. 1 104 p. 2e prijs W. Reuman clarinet afd. 1 114 p. leprijs Duoi P'St0n aH' etC 124 P" ,e pri's C. Berger J. Bakker tuba-bariton afd. I 104 p. 2e prijs Namens het bestuur van de Harmonie W.F. langs deze weg aan al deze leden onze felicitatie voor het behaalde succes en moge het voor de andere leden een aan sporing 2ijn om een volgende keer ook van de partij te zijn. r W. RISSEMA. lid Harmonie W.F. AFD. SCHAKEN. Kwaadsprekers. ..Zeg heb je gelezen, dat die nummer één van de Schaak- club een Uyl is?" ..Ja. dan zal de rest ook wel niet veel bijzonders zijn!" TENNIS. Elk jaar opnieuw, bij het naderen van de lente, ont- waakt de natuur. Maar ook in ons binnenste komt er dan een bevrijdend gevoel. De winterse dagen behoren tot het verleden en we kunnen weer naar buiten, de vrije natuur in. In onze niet zo bijzonder natuurrijke omgeving beteken* dit genieten van de natuur voor velen het weer gaan beoefenen van één der vele zomersporten. Meer en meer komt men tot de ontdekking, dat in ons moderne leven sportbeoefening het aangewezen middel is om de span ningen van de dagelijkse werkkring af te reageren. Sport is een prima middel om zowel lichaam als geest te ontspannen. Een der vele sporten, en niet de minst gracieuze, is wel het tennis-spel. Indien U ooit wel eens een kijkje heeft genomen bij een tennisbaan, dan bent LI zeer zeker onder de bekoring gekomen van dit sierlijke en elegante spel, waarin het individuele karakter dikwijls zo'n grote rol speelt. Maar ook hier geldt de regel: Zelf beoefening geeft de meeste voldoening. De sportvereniging van W.F. is gelukkig ook een tennis-afdeling rijk. Op I April a.s. begint hier het nieuwe seizoen weer. De inschrijving voor nieuwe leden staat nu reeds open. Indien U inte resse heeft voor dc tennissport meldt U dan nu aan opdat bij dc aanvang van het seizoen alles geregeld 'S n" „t,en, vollc P'0''!' het lidmaatschap kunt trekken. Werknemers van W.F en/of hun huisgenoten rijn welkom. Eventuele inlichtingen of aanmeldingen Schiedam '0t VerburgHoofdboekhouding. J. T. AFD. ZWEMMEN. Algemene Ledenvergadering 24 Maart a.s. A! onze leden hebben wij reeds een circulaire doen toekomen, waarin bijzonderheden over deze vergadering vermeld staan. Als punt 5 vermeldt de agenda ..Wijzi ging en aanvulling van het Huishoudelijk Reglement". Deze wijzigingen zijn noodzakelijk, omdat door 'het gaan beoefenen van verschillende takken van zwemsport en wel in het bijzonder waterpolo en figuurdrijven. ons bestaand Huish. Reglement niet meer aan de eisen vol deed. die hieraan gesteld moeten worden. Dc onderstaande wijzigingen en aanvullingen hadden wij gedacht aan het Reglement toe te voegen. Hierover zal gestemd worden. Wij raden dc leden aan deze reglements-wijzigingen bij het bestaande gele boekje te bewaren, zolang nog geen verbeterd Huish. Regl. is gedrukt. Het" laat zich aanzien, dat dit nog enige tijd zal duren en zolang zullen wij ons moeten behelpen met dit W.F.-Nieuws en het gele boekje. Art. 17. Wijziging: 18-jarige in 17-jarige. Art. 17a. Leden, die zijn ingeschreven voor een bepaalde training en/of competitie en de 17-jarige leeftijd bereikt hebben zijn verplicht de Alg. Ledenvergadering bij te wonen. Het wegblijven zonder geldige reden wordt beboet met 0.25. Art. 17b. Vergadering Polo-Commissie. Deze vergadering wordt belegd door dc polo-secr.. die dan tevens optreedt als voorzitter. Van het verhandelde in een vergadering worden notulen gehouden, die in de daarop volgende vergadering door de polo-secr. en een der commissieleden of bij ontstentenis van één van beide door hun plaatsvervanger na door de overige commissie leden te zijn goedgekeurd worden getekend. Besluiten worden door de commissie genomen bij meerderheid van stemmen. Bij staking der stemmen beslist het Bestuur van de vereniging. Art. 18b. Polo-Commissie. Door de polo-leden op de Alg. Vergadering zal een commissie worden benoemd van 3, 5 of 7 leden, naar gelang van het aantal zeventallen, welke op het tijdstip van de Alg. Vergadering in de competitie meespelen of heeft meegespeeld, welke commissie het bestuur van advies zal dienen inzake alle polo-aangelegenheden. In deze commissie zal de trainer zitting hebben. Op de jaarlijkse Alg. vergadering brengt deze commissie ver slag uit van haar werkzaamheden. Bij tussentijds af treden van een lid dezer comm. kan het Bestuur een plaatsvervanger benoemen. Art. 18c. Figuurdrijf-Commissie. Door dc figuurdrijfsters zal jaarlijks op de Alg. Leden vergadering een commissie worden benoemd, die het bestuur van advies zal dienen. In deze commissie zal de trainer zitting hebben. Op de jaarlijkse Alg. Leden vergadering brengt deze commissie verslag uit van haar werkzaamheden. Bij tussentijds aftreden van een lid dezer commissie kan het Bestuur een plaatsver- vanger(ster) benoemen. Art. 21. Aanvulling: Bij het deelnemen aan wedstrijden competitiesDe kosten verbonden aan de sportkeuring cn startvergunning, alsmede de badkosten komen voor rekening van het betrokken lid. Art. 22. Aanvulling: Bij verhindering van deelname aan een wedstrijd, dient de verhinderde binnen 10 dagen, voor waterpolo 3 dagen voor de wedstrijd het betref fende secretariaat daarvan schriftelijk in kennis te stellen. Art. 22n. Boeten, welke door de K.N.Z.B. aan onze vereniging zijn opgelegd i.v.m. wedstrijden en compe tities en waarvan is vastgesteld, dat deze te wijten zijn aan door de leden niet nagekomen verplichtingen, worden aan deze leden doorberekend. Art. 23. Aanvulling: Diegenen, die regelmatig de trai ning bezoeken, genieten de voorkeur bij het opstellen voor wedstrijden. Art. 23a. Voor deelneming aan .het afzonderlijke trai ningsuur voor wedstrijden dient men in het bezit te zijn van het K.N.Z.B. diploma 2 of een goedkeuring van de trainer na het afleggen van een speciale proef. Art. 23b. Men dient zich bij wedstrijden te houden aan de door de K.N.Z.B. gestelde kleding-voorschriften. Art. 23c. Wedstrijdzwemmers(sters), polospelers(sters) en figuurdrijfsters moeten bereid zijn om bij oproep door het bestuur aan wedstrijden, competities of demonstraties deel te nemen. Art. 23d. De wijze van training wordt bepaald door de trainers in overleg met het Bestuur. Art. 37. Wijziging: vervalt (wanneer ten minste 50 pCt. der van het ledenaantal beslist). Art. 40. Aanvulling: De aanvulling en wijziging van bovengenoemd reglement treedt in werking op 24 Maart 1952. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 21 Maart 1952.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 4