WAT DENKT U ERVAN? In verscheidene Redactiebijeen- komsten is gesproken over een ver andering t.o.v. de verschijnings- tijd van het W.F.-Nieuws. Tot op heden verschijnt het om de 14 dagen, behoudens enkele uitzonde ringen, maar de Redactiecommissie meent, dat een maandblad beter aan het gestelde doel beantwoordt en wel om verschillende redenen, waarvan enkele hieronder volgen: Het uiterlijk kan beter verzorgd worden, omdat de gehele vorm wordt gewijzigd. Een goede, even tueel in kleurendruk uitgevoerde, omslag, zou het fraaier maken. Er zou meer ruimte zijn, zodat ver schillende onderwerpen, die nu door plaatsgebrek niet aan de orde komen, wel geplaatst kunnen wor den. Ook zou er een pakkend ontwerp voor een omslag gemaakt moeten worden. De Redactie meent, dat een prijsvraag voor het gehele perso neel hier de oplossing is en nodigt dus ieder uit, daaraan mede te wer ken. Voorwaarden zijn: 1. In zwart of kleuren een pakkend hoofd op het titelblad, waarin de aard van het bedrijf tot uiting komt. 2. Alleen personeelsleden kunnen deelnemen. 3. Inzendingen vóór 1 Juli 1952 aan het Redactieadres, Sociale Za ken, met vermelding van naam, enz. van de ontwerper. 4. Afmetingen titelblad zullen niet groter zijn dan 20 X 27 c.M. Het ontwerp, dat gebruikt wordt als hoofd op het titelblad zal door de directie worden beloond. De uitslag, die bekend wordt ge maakt in het W.F.-Nieuws, is bin dend. Alle niet bekroonde ontwerpen wor den teruggezonden aan de inzender. Tenslotte zou de Redactie gaarne schriftelijk de mening vernemen over de hierboven geschetste verande ring. Lezers en lezeressen, pakt de pen, zet Uw mening eens op papier en zendt die in aan de REDACTIE COMMISSIE WILTON-FIJENOORD-NIEUWS. Officiële mededelingen Sociale rubriek IN MEMORIAM. Bij de vliegramp op Zaterdag 22 Maart j.l. is ook om het leven gekomen de heer A. de Koning, die als constructeur-teke naar (groepsleider) bij onze onderneming werkzaam was. De heer de Koning was 46 jaar en ruim 24 jaar bij de onderneming in dienst. WILLY WILTON-FONDS. In de maand Februari 1952 werd aan 88 leden van ons personeel totaal ƒ2.213,33 uitgekeerd. Ontvangen van Machinefabriek, Schiedam, (op brengst verkoop klein materiaal) 52,05. WAT DE KERN BESPRAK. Bespreking directie met kernbestuur op 11 en 18-3-'52. Kwaliteit brandstoffen. Naar aanleiding van de opmerking, dat de via het kolenspaarfonds geleverde brandstoffen dit jaar slecht zouden zijn geweest, wordt erop gewezen, dat de kwaliteit van de kolen in het algemeen niet zo goed was. STAPELLOOP S.S. „MAASDAM". O.o.v. zal de tewaterlating op Zaterdag, 5 April a.s. des namiddags 1.30 uur plaats hebben. Leden van het personeel met gezinsleden en anderen die de tewaterlating willen bijwonen zijn welkom. Hun wordt verzocht zich strikt te houden aan de orde-maatregelen, welke wor den genomen. LOON-PERIKELEN. Wat de loonbetaling in ons bedrijf betreft, bekend mag worden geacht dat het immer in de bedoeling heeft gelegen dat ieder zijn eigen loon afhaalt. Afgezien van het aan collega s medegeven bij ziekte, ongeval enz. welke collega's dan nog voorzien behoren te zijn van een volmacht komt het de laatste tijd steeds meer en meer voor dat men bij later werken, terugkomst van ziekte of anderszins, aan een collega, wiens werk bestaat uit „loopdienst of „hulp in bazenkast", het oude loonzakje mede- geeft, die dit dan op kantoor even om kan wisselen voor het nieuwe. Dit laatste valt niet altijd te controleren, boven dien heeft degene, die ingeschakeld wordt, wel wat anders te doen. Zélf halen blijft het parool en men neemt in dergelijke gevallen ook zélf de verantwoording voor verlies enz. Idee 124. Inzake het aanbrengen van een ver lichting bij firmanaam aan de ingang van de werf. De Directie vindt het niet verantwoord in ver band met een eventuele wijziging van de toe gang tot de werf in de naaste toekomst, thans kosten te maken voor het aanbrengen van een verlichting. T.z.t. zal zij het idee gaarne in overweging nemen en zij hoopt hierop dan nader terug te komen. ONVOLLEDIG DAGBOEK. In het buitenland bestaan bedrijven, waar op borden een wandkrant wordt aangebracht. In die wandkrant worden o.a. ook de ergste zon daars tegen de regelen van zulk een bedrijf met naam en van genoemd, met hun gepleegde zonde, een soort schandpaal dus. Wilt u wel geloven, lezer, dat ook mij de lust weieens be kruipt om dit te doen. Wat toch is het geval? Dagelijks krijgen wij uit de verbandkamer de rapporten van ongevallen en ongevalletjes. In die rapporten wordt natuurlijk ook de oorzaak van het ongeval vermeld en dan leest men o.a. het volgende: „Tijdens het hakken vuil in beide ogen gekregen." Die knaap kan me nog veel meer vertellen, maar die heeft natuurlijk geen bril voor zijn ogen gehad. Hier volgt nog zo'n uitgestelde blinde: „Tijdens het hakken stukje cement in oog ge kregen." Een veiligheidsbril is niet geheel stofdicht, maar dat er een stukje cement door zou gaan, dat kan die knul me niet wijsmaken. Volgende zondaar: „Tijdens lassen van kabelbanen lasdruppel tus sen ring aan vinger gevallen." Geen ringen dragen tijdens het werk, is al van de daken af geschreeuwd. Z n ring was lekker ook stuk. Vergeef me. lezer, dat ik „lekker schrijf. Elk mens heeft weieens behoefte zn opgekropt gemoed te luchten. Volgende slachtoffer: „Met branden aan geverfde platen in een ruim onwel geworden." In December 1951 is hij in opdracht van de directie met de tanker „Papendrecht' naar de reeds aan de Zuidpool aanwe zige walvisvaarder „Willem Barendsz" vertrokken om aan boord van deze wal visvaarder de werking van de fabrieks- installatie te bestuderen, in verband met de bouw van de nieuwe walvisvaarder. Wij verliezen in de heer de Koning een toegewijd en bekwaam medewerker, wiens nagedachtenis door ons in ere zal worden gehouden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 6