JUBILEA 25 jaar VERENIGING W.F- 4 AANGEBODEN te Schiedam (Gorzen): Vrij benedenhuis, bevattende: kamer, 2 slaapkamers, woonkeuken en zolder. Huur 4.80 per week. GEVRAAGD te Schiedam: grotere woning, ev. geschikt voor samenwoning. Hogere huur geen bezwaar. AANGEBODEN te Schiedam (van Ostadelaan): Vrij bovenhuis, bevattende: beneden: 2 kamers ensuite, keuken; boven: 3 kamers en bergruimte. Huur ca. 35.— per maand. GEVRAAGD te Haarlem of Rotterdam-Noord: (Blijdorp of Bergpolder): Haarlem: soortgelijk huis. Rotterdam: benedenhuis. Inlichtingen in te winnen: Afd. Sociale Zaken. AFD. O. EN A. AMATEURSAVONDEN MEI 1952. Waarom zullen wij niet beginnen met de allerlaatste avond op de allerlaatste ogenblikken om een indruk te geven van wat de toehoorders hebben gedacht? Het was n.l. het korte slotwoord, dat de heer C. Keyzer. als Voorzitter van de Personeelsvereniging sprak, dat hier wordt bedoeld en waarin hij medewerkers en bestuur van O. en A. hartelijk dankte voor het gebodene en dan de hoop uitsprak, dat zulke avonden een jaarlijks terugkerend festijn zouden worden. Daarna deed hij de mededeling dat alle medewerkenden een kleine verrassing van het Hoofdbestuur zouden ont vangen. Slotwoorden en toezegging werden met een har telijk applaus uit de zaal onderstreept. Direct daarop klonk een daverende finale voor de laatste maal uit de monden van alle medewerkende spelers en uit de piano, die door de heer Kok als 't ware tot nieuw leven werd gewekt. En wat ging nu aan dit alles vooraf, ziilt U vragen? Drie amateursavonden, waarvan twee in Musis Sacrum te Schiedam en één in Odeon te Rotterdam. Zoals bij elk gebeuren op kunstgebied men pro- en contra kan beluisteren omtrent de waarde, de inhoud en de wijze van opvoering, zo is ook hier die regel gehand haafd, maar critiek is een gezonde reactie. Als zelfs beroepsartisten op echt Nederlandse wijze becri- tiseerd worden, valt het niet tegen, als onze amateurs er zo genadig zijn afgekomen. Beschouwen wij de 3 avonden als ..teamwork" in 3 etappes, dan kunnen wij constateren, dat de laatste avond de beste was. zowel wat betrof de opkomst van onze leden (een overvolle zaal) als ook de enthousiaste en gulle wijze waarop onze artisten werden beloond en de wijze waarop zij werkten. Eén voor één onze amateurs voor het voetlicht te halen in dit kort verslag is ondoenlijk. Wij blijven n.l. steeds uitgaan van het standpunt dat hier een groep zich heeft gegeven met élan. werklust en sportiviteit die fenomenaal zijn. Van enige rivaliteit was geen sprake. Gelukkig dat de tenor Faasse. hersteld van zijn ziekte, op de 3e avond zijn programma kon brengen, waarmede deze avond compleet was geworden» Van deze gelegenheid maakt het Bestuur van O. en A. tevens gebruik alle medewerkers dank te zeggen voor hetgeen zij hebben gebracht en het Hoofdbestuur voor het sympathieke gebaar om alle medewerkers met een klein geschenk te tonen, dat hun verrichtingen op kunst gebied op jirijs worden gesteld. DAGTOCHTEN. Eventuele gegadigden, die èèn der tochten alsnog willen meemaken, kunnen zich nog opgeven (zo spoedig mogelijk) bij Hr. v. d. Broek, Sociale Zaken. Deelnemers krijgen in de eerste week van Juni bericht of de aangevraagde reizen doorgaan en zo ja, op welke datum. HET BESTUUR. AFD. SCHAKEN. Mochten we in het vorig W.F. Nieuws Uw belangstelling vragen voor de uitslagen in onze wintercompetitie, thans geven we U een overzicht van de tot dusver be haalde resultaten in onze huishoudelijke overgangs competitie per 15 Mei j.l.; GROEP A: 1 afgebr. 1 afgebr. 1. van Meeuwen 6 uit 8 2. van Winden 4.4 5 1 3. van Driel 34 6 4. Essebaggers 3 5 1 5. de Bruin 24 3 6. van Leeuwen 2.4 4 7. Vermey 24 7 8. de Bruyn 2 2 1 9. van Dijken 14 1 2 2 10. Steinder 1 11. van Tol 1 4 12. Dirks 1 6 13. van Oyen 1 6 14. v. d. Ree 0 2 15. J. v. d. Have 0 3 1 GROEP B: 1. H. Pijnacker 54 uit 7 2. W. v. d. Have 5 8 3. Sonneveld 4 5 4. de Keyzer 3 6 5. Mevr. Klop 24 5 6. Klop 24 7 1 7. Baart 2 5 8. de Kruyt 1 1 9. Gerrits 1 2 10. T. Haas 1 2 11. Molendijk 1 2 12. J. Pijnacker 2 13. Koomen 0 2 14. Hennevanger 0 4 15. v. d. Spek 1 afgebr. 1 afgebr. Zo. dit weet U dan dus weer. Verder is er momenteel niets bijzonders te vertellen. Bij geruchte heb ik vernomen dat diverse Wiltonnezen van plan zijn om en bloc als lid van onze Schaakclub toe te treden. Of het waar is. zal nog moeten blijken. Het zou in elk geval een zeer ver standige en tot wederzijdse dankbaarheid stemmende daad zijn. Wacht nu niet tot onze zaal te klein zou wezen, maar kom a.s. Maandagavond onmiddellijk. J. v. M. AFD. ZWEMMEN. ZWEMWEDSTRIJD VAN DE „UNILEVER". Op Zaterdag 7 Juni a.s. zullen wij met een wedstrijd team deelnemen aan de door de Unilever-Sportvereniging in het Oostelijk Zwembad te Rotterdam te organiseren wedstrijd, waarin de navolgende bedrijfszwemverenigingen eikaars krachten zullen meten: Unilever. Dockyard. R.E.T-, Shell en W.F. DE wedstrijd begint om 2 uur. Zoals altijd stellen wij het ten zeerste op prijs dat de nodige supporters aanwezig zullen zijn om onze deel nemers (en sters) het idee te geven in een vertrouwde sfeer te zwemmen en indien nodig een aanmoediging te geven. De toegangsbewijzen zullen door de Unilever gratis beschikbaar worden gesteld en U kunt zich hiervoor bij het bestuur van de Afd. Zwemmen opgeven. Wij raden LI aan dit tijdig te doen, want het aantal kaarten zal beperkt zijn. TWEEKAMP W.F.-DOCKYARD. Met de zwemvereniging van de R.D.M. Dockyard zijn wij overeengekomen de haast traditionele tweekamp W.F.- Dockyard dit jaar opnieuw te laten beginnen. Ook dit jaar zal er weer naast deze algemene wisselbeker een wisselbeker voor dames en één voor heren beschik baar worden gesteld. De vereniging, die 3 achtereenvolgende jaren de meeste punten heeft behaald, krijgt de wisselbeker definitief in haar bezit. Onze wedstrijdzwemmers en -sters, die in het bezit zijn van een startvergunning, moeten er rekening mee houden, dat zij voor deze wedstrijd zullen worden opgesteld. De deelname is onbeperkt, dus allen zullen worden opgesteld. Houdt Zaterdag 5 Juli a.s.. waarop de eerste wedstrijd van deze tweekamp zal worden gehouden in het Zwembad Heyplaat, dus vrij. ONS CLUBUUR IN HET GEMEENTEBAD. Te beginnen met Vrijdag 23 Mei zullen wij weer iedere Vrijdagavond van 8—9 uur voor alle leden een clubuur hebben in het Gemeentebad. Voor sportzwemmers biedt dit clubuur een mooie gelegenheid om te trainen en vooral de waterpolospelers kunnen door de ruime afme tingen van het zwembad hun spel vrijer beoefenen. Leden, die wat in de zomer vaak voorkomt 's Zaterdags verstek laten gaan, kunnen nu Vrijdag hun wekelijks opfrissertje in het Gemeentebad opnemen. Laat U zich niet weerhouden door weersomstandigheden of door ge dachten aan mogelijk koud water, want wij zijn er zeker van, dat U andere gedachten zult krijgen in het zwembad als U onze groep sportzwemmers bezig ziet, die vrijwel altijd op dit clubuur aanwezig zijn en die zich niet door dergelijke factoren laten afschrikken. Hun enthousiasme zal U beslist er toe brengen ook te gaan zwemmen en U zult ervaren, dat het zelden tegenvalt. Ku. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 6 ]uni 1952. A. de Beer, Machinist-Stok. G. Frey, Onderb.-Boorders W. F. Kroonen, Voorman Magazijn-knecht Rietveld, Bankwerker

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 8