Officiële mededelingen Sociale rubriek al onze werkzaamheden en ons streven van het begin af aan kunt volgen en kunt zien hoe het tot stand is gekomen en wat de motieven zijn, die eraan ten grondslag lig gen. Wij hebben verder een organisatie bureau ingeschakeld, n.l. het Bureau Beren schot, om ons adviezen te geven. Het geeft uitsluitend aan een later in te stellen com missie adviezen. Wij meenden dit te moeten doen, omdat een dergelijk bureau frisse ideeën heeft, niet bedrijfsblind is en event, verschillen van mening tussen werkgever en werknemers onpartijdig kan beoordelen. U moet dus dit bureau als een hulp zien. Wij hadden gedacht een organisatie-afdeling te stichten (waarvan Ir. H. Asselbergs de leiding zal hebben), die dan een bepaalde afdeling gaat bekijken. Deze organisatie afdeling zal nauw samenwerken met de baas van deze afdeling en de mensen, die daar werken. Er zal eerst een onderzoek worden ingesteld naait de huidige werkmethode en de daaruit voortvloeiende productiviteit van deze afdeling. Een en ander zal worden vastgelegd in een verslag en tevens zullen voorstellen worden gedaan ter verbetering. Het verslag en de voorstellen worden aan de commissie voorgelegd, waarin zitting hebben leden van kern, tariefcommissie, onze eigen organisatie-afdeling, de baas van de onderzochte afdeling, de bedrijfsleiding en een directielid. Die commissie bestudeert het verslag, bespreekt het onderling en brengt daarover advies uit. Op grond van dit ad vies wordt dus een gedragslijn door de directie uitgestippeld, die wij zullen volgen. Zodra de organisatie van die afdeling, welke onderzocht is, een punt bereikt heeft, dat de gemeten tarieven kunnen worden ingevoerd, zal ermee worden begonnen, in overleg met de Werkcommissie. Wij willen hier uitdruk kelijk bij vaststellen, dat het weekinkomen van hen, die hierin gaan werken, niet achteruit gaat en dat een deel van de be sparingen, die door gezamenlijk werken be reikt zijn, ten goede van de betr. werk nemers zal komen. Een deel van u zal niet direct hiermee te maken hebben, maar het gaat erom, dat wij u op de hoogte willen stellen van de plannen, die wij hebben." Het zou te ver voeren alle op deze inleiding gevolgde discussies hier weer te geven, doch behoudens een enkele uitzondering getuigden zij van begrip voor de problemen en de wenselijkheid om hier door gezamenlijke in spanning tot een voor alle betrokkenen be vredigend resultaat te komen. Het werf telefoonnummer van de heer Ir. H. Asselbergs is gewijzigd van 471 in 470. WAT DE KERN BESPRAK. Gieterij. Het ligt in de bedoeling een paar zuignappen op de gieterij te plaatsen voor stofafzuiging. Rijwielstalling. Rechts van de ingang van de Werf te Schie dam zal een stalling worden gemaakt, ter ontlasting van de bestaande. Dririkwaterfonteintjes. Ook bij Dok I en II zullen drinkwaterfon teintjes worden aangebracht. Aanvullende regeling op Winstdelingsregeling. Verwezen wordt naar het hieronder in over leg met het Kernbestuur gemaakte reglement. Fabrieksreglement. Het nieuwe reglement zal per 1 Augustus 1952 in werking treden. Bedrijfsorganisatie. Hiervoor wordt verwezen naar de uiteenzet ting in dit nummer. Waterleiding, De klachten over de geringe druk zijn met de gemeente Schiedam opgenomen. AANVULLENDE REGELING OP DE WINSTDELINGSREGELING DER DOK EN WERFMAATSCHAPPIJ WILTON- FIJENOORD N V. SCHIEDAM. Artikel 1. Ingevolge art. 2 van de Winstdelingsregeling voor de arbeiders van de Dok- en Werf- Maatschappij jWilton-Fijenoord N.V. Schie dam, vallende onder de Collectieve Arbeids overeenkomst in de Metaalindustrie (goed gekeurd bij beschikking van het College van Rijksbemiddelaars d.d. 20 April 1950 en al gemeen verbindend verklaard bij beschikking van het College van Rijksbemiddelaars d.d. 27 October 1950), zal indien het dividend op de gewone aandelen meer bedraagt dan 8 voor elk geheel percent boven 8 een bedrag gelijk aan 14 x het gezamenlijk uurloon van de arbeiders vallende onder deze regeling, op nader in overleg met het Kernbestuur der Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijen- oord N.V. vast te stellen wijze worden be stemd ter verbetering van de pensioen-uitke ringen aan de arbeiders vallende onder deze regeling. Artikel 2. De uitkeringen zullen ingevolge art. 5 van voornoemde Winstdelingsregeling voor arbei ders en beambten tezamen evenwel niet mo gen overschrijden het drievierde gedeelte van het totale aan de houders van gewone aan delen van de vennootschap toegekende bedrag aan dividend. Artikel 3. De ter verbetering van de pensioen-uitkerin gen aan de arbeiders toekomende bedragen zullen op naam van de daarvoor in aanmer king komende arbeiders als een pensioen spaarregeling bij een Spaarbank worden ge deponeerd. Artikel 4. De rente op deze bedragen zal hoofdelijk worden bijgeboekt. Artikel 5. De op deze pensioen-spaarregeling geboekte bedragen komen tot uitkering bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd, resp. op de datum, dat betrokkenen de onderneming wegens ge vorderde leeftijd verlaten. Vervroegde uitkering zal geschieden bij over lijden en emigratie en zal kunnen plaats heb ben bij blijvende algehele invaliditeit. Artikel 6. Op deze aanvullende regeling zijn voor zover toepasselijk de bepalingen van de Winst delingsregeling van kracht. FABRIEKSREGLEMENT. Bij de loonbetaling van heden (27 Juni 1952) wordt het nieuwe fabrieksreglement uitgereikt, hetwelk met ingang van 1 Augustus 1952 van kracht wordt. Op het voorblad komt een artikeltje voor, gewijd aan het ontstaan van ons bedrijf, terwijl aan het slot die artikelen uit het Bur gerlijk Wetboek zijn opgenomen, welke in het fabrieksreglement worden genoemd. Omwisseling van het loonzakje zal tevens gel den als bewijs voor ontvangst van het nieuwe reglement. Wij bevelen het reglement gaarne in uw aan dacht aan. DE DIRECTIE. CONTROLE-VOORSCHRIFTEN ZIEKENKAS. Via het loonzakje van heden wordt aan alle leden een nieuw controle-voorschrift uitgereikt. Punt 1 van het controle-voorschrift, regelen de de kwestie van ziekmelding, is n.l. in over eenstemming gebracht met artikel 6 van het reglement van het Aanvullingsfonds en be paalt thans, dat ziekmelding bijzondere ge vallen voorbehouden moet geschieden vóór 9.00 uur v.m. op de eerste verzuimdag we gens ziekte. Niet nakomen van deze voorwaarde kan tot gevolg hebben dat de wachtdagen niet worden betaald door het Aanvullingsfonds. Voorts is in punt 2 van de controle-voor schriften het uur, waarop men zich in de maanden Maart t/m Sept. moet thuis bevin den. gesteld op 20.00 uur in plaats van op 19.00 uur. Van deze gelegenheid maken wij tevens ge bruik om nogmaals te wijzen op de verplich ting om, indien men lopend patiënt is, ten spoedigste op het spreekuur van de contro lerend geneesheer te verschijnen. MEDEDELINGEN. Aan de leden van de Pijp. Op de bestuursvergadering, gehouden 31 Mei 1952, is de heer J. Vredenbregt, die zich candidaat stelde, als bestuurslid gekozen. Het bestuur is als volgt samengesteld: W. Barendrecht, le voorzitter. J. Vredenbregt, 2e voorzitter. A. Hazebroek, le secretaris. H. Kreft, 2e secretaris. P. Kraan, le penningmeester. H. Versluis, 2e penningmeester. I. Dieleman, algem. adjunct. Verder heeft het bestuur besloten Art. 2E van het reglement vanaf 1 Sept. 1952 te doen vervallen. Het verstrekken van vulpennen bij emigratie zal niet meer plaatshebben; dit was maar een goede geste van het bestuur. Vervolgens werd verzocht eventuele dank betuigingen aan het bestuur en leden niet meer naar het kantoor te zenden, omdat deze wegens plaatsgebrek niet in het W.F.-nieuws opgenomen kunnen worden. Daar zulk een schrijven door het bestuur op prijs wordt gesteld, wordt men verzocht deze te zenden aan de secretaris, A. Hazebroek, West Frankelandsestraat 154B, Schiedam. HET BESTUUR. IS DAT HYGIËNISCH? Als moeder de vrouw het stof uit d'r huis wil verwijderen, doet zij dat met een stofzui ger, of als zij die niet heeft zal ze proberen te dweilen en als dat niet gaat strooit ze af getrokken theebladen op de vloer, alles om te voorkomen dat het stof wordt opgejaagd. Het verwerken van het een of andere materiaal kan soms wat stof veroorzaken in ons bedrijf en prompt zijn er dan medewerkers die op hun achterste benen staan; ze beginnen te steige ren om zo te zeggen en terecht. Maar het gebeurt nog al eens in het bedrijf, dat iemand de luchtslang neemt en de zaak schoon blaast, die verpest natuurlijk gelijk zijn hele omgeving. Dat deed ook een medewerker in de Scheeps bouw. Zijn kameraden in de omgeving zetten natuurlijk hoge ruggen en dikke staarten. Als briesende leeuwen kwamen ze bij „hogerhand" protesteren, zo iets „most niet magge". Zo iets mocht ook niet, want we willen de at mosfeer zo zuiver mogelijk houden, letterlijk en figuurlijk. Daarbij komt deze samenge perste lucht is duur, weest er zuinig mee men sen, want een klinker b.v. krijgt zijn nagel niet goed „weggeslagen" als de druk zakt. Enfin voor alles is het beter als we deze gijntjes niet uithalen. „BIJNA ONGEVALLEN". Een vriend speelde al jaren in de loterij toen op een keer de loterijagent bij hem kwam bin nenvallen met deze uitroep: ,,M'n goeie man, wat ben jij gelukkig; op één nummertje na

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 6