VERENIGING W.F. Werf, kantoor en werkplaats heb je de honderdduizend!" Of je je nou ge lukkig voelt of je een of honderd nummers van het juiste nummer (lot) af bent, weet ik niet, maar beter één vogel in de hand dan tien dicht bij in de lucht. Met de „bijna ongevallen" is het tegengesteld, want als je haast een ongeval kreeg mag men zich toch wel even feliciteren met de goede afloop. Het gebeurt nog wel eens dat er mede werkers naar ons toekomen en zeggen: „Dat was op het nippertje af, als we daar onder hadden gezeten waren we zo plat als een scholletje geweest." Er is dan iets omgevallen of een last welke in de kraan hing is de strop van gebroken of niet goed neergekomen enz. En het zijn deze „bijna" ongevallen die ons het meeste interesseren. Als het ongeval ge beurd is, zijn er in de meeste gevallen slacht offers en is er het leed. Onze taak is onge vallen voorkomen. BEDRIJVIGHEIDJES. Als men deze regels te lezen krijgt is er een voetbaltournooi bijna achter de rug, waarvan niets was te lezen in dagbladen van Neder land, noch in die van andere landen. Niettemin en daar gaat het om is het belangrijk geweest voor ons bedrijf, want deze sportontmoeting, onder auspiciën van het Hoofdbestuur Personeelsvereniging Wilton- Fijenoord, georganiseerd door het bestuur der Wilton-Fijenoord voetbalgroep, telde niet min der dan 70 wedstrijden. Daar worstelden op het W.F. terrein, vier weken lang, alle mogelijke afdelingen en com binaties tegen elkaar en er werden daar soms zeer mooie partijtjes voetbal weggegeven! Inderdaad, weggegeven! Geen entrée, geen stallinggeld voor de fiets. Gratis, kosteloos, voor niets, cadeau. Het heeft dan ook heel wat belangstelling ge had, dit voetbaltournooi. Verscheidene avon den was er veel publiek. En al was dit een enkele keer niet het geval, op de strijdlust van de kampenden was het niet van invloed. Men kan rustig aannemen, dat dit soort voet balwedstrijden bij het voetballievend gedeelte der W.F. werknemers zeer in de smaak valt en dat een jaarlijks terugkerend toumooi als dit een succes zai blijven. Dat er onder de jonge mensen spelers van goede kwaliteit huizen is begrijpelijk, maar ook veteranen van hoge „voetballeeftijd" ga ven vaak nog een goed partijtje te zien. Wij wensen voetballend W.F. nog veel zulke sportgebeurtenissen toe, met hetzelfde spelpeil, dezelfde strijdlust en dezelfde sportiviteit. Van andere zijde komt men nog wel officieel op dit toumooi nader terug. NAKLANK VAN DE CONTACTMIDDAG. Wat overgrote heerlijkheid, Werd ons nu wederom bereid Door W.F. Directeuren. Zo'n middag is een fijn contact. En is iets wat ons allen pakt, En 't leven op kan beuren. Daar zien we weer de oude maats, Bij 'n kopje thee en heel veel praats, Meest over 't eertijds werken. Maar echt spontaan schudt men de hand Van Piet, van Jan, aan alle kant, Kan men de vreugd bemerken. En nu de film: voor oog en oor Bracht zij zo 'k meen aan 't gans gehoor Een interessante lering. Voor 't geen men aan ons oudjes bood, Is onze dank dan ook zeer groot, En 't vraagt naar wederkering. Weet heren, U haalt nooit een strop Met 'n lege zaal, wij komen op Al zijn we oud van dagen. 't Schenkt aan ons allen wie w' ook zijn. Een straal van Hemels zonneschijn, Die zorgen weg doen vagen. C. STRAVERS. WF-FLITS. Zomer 1952. In het dorp Epe een ijswagentje, er vóór 2 Epenaren in de dop, daarachter 2 Heidebad-ers, óók ijs-lustig. De wens van de kleine inboorlingen ging uit naar een ijsje, u weet wel, zó'n hoorn plus ijs plus een kop van slagroom en de vacantie- gangers, ziende dat het geleverde „niet kwaad was voor het geld", bestelden hetzelfde als hun voorgangers. Levering volgde prompt, maar toen het op betalen aankwam, was „de boot aan". Niet dat het „laag water" was, maar de prijs van het bewuste ijsje was eensklaps met 1/3 gestegen! Dat mocht, zei de ijsboer, van de Prijsbe- heersing, toeristen betalen méér. Punt. „Kur-tax" in Epe? IN MEMORIAM. Bij het ter perse gaan van dit blad be reikte ons het bericht dat de heer J. Zwang, die zo juist zijn 25-jarig jubileum als gereedschapuitgever in de Machinefabriek van ons bedrijf had gevierd, plotseling is overleden. Onze welgemeende deelneming met dit verscheiden. DANKBETUIGINGEN. Ondergetekende betuigt hiermede haar harte lijke dank aan directie, personeel, sociale ver zorgster, chefs en collega's, voor de vele blij ken van belangstelling en medeleven, die zij heeft mogen ondervinden zowel bij de ziekte als bij het overlijden van haar echt genoot. Wed. M. S. HEIKOOP-BUYSER. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan de bazen en collega's van de afd. IJzerwer- kers voor het cadeau, hetgeen mij geschon ken is bij mijn vertrek wegens vergevorderde leeftijd. A. KOOY en Echtgenote. Ondergetekende betuigt hiermede haar harte lijke dank aan directie bazen en personeel van Wilton-Fijenoord voor de vele bewijzen van sympathie en belangstelling, betoond bij het zo plotseling overlijden van haar innig geliefde man. G. M. v. d. BERG-BERGHOUT. Hiermede betuigt ondergetekende, ook namens zijn vrouw en kind, zijn dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de belangstel ling, welke hij mocht ontvangen ter gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum. M. A. VAN AALST. WONIN GRUIL. AANGEBODEN te Rotterdam (Klein Cool- straat): 2e etage, bevattende: 5 kamers, keuken, warande, zolder met grote zol derkamer. GEVRAAGD te Schiedam: Vrij huisje, bel étage of vrij bovenhuis, bevattende min stens 4 kamers. AANGEBODEN te Rotterdam (Oud-Mathe- nesse): Nieuwbouw 2e etage, bevattende: 3 kamers, keuken, douchecel, 3 balcons en bergruimte. Vrij uitzicht. Huur 37,29 per maand. GEVRAAGD: benedenhuis of le etage. AANGEBODEN te Rotterdam (Hudsonstraat nabij het Marconiplein): benedenhuis, be vattende: 3 kamers, keuken, plaatsje met loods. Huur 4,90 per week. GEVRAAGD te Schiedam-West: woning be vattende 3 kamers, keuken. Huur tot 7,per week. AANGEBODEN te Rotterdam (van Speyk- dwarsstraat 3a): le etage, bevattende: 3 kamers, keuken, zolder. Huur 4,60 per week. GEVRAAGD te Rotterdam-Zuid: woning, bevattende 4 kamers, keuken. Huur tot ƒ8,per week. AFD. HARMONIE. Zaterdag 14 Juni j.l. heeft in de Plantage muziektent alhier het jaarlijkse festival voor alle Schiedamse muziekverenigingen plaats gevonden. Dit festival is bedoeld om de presta ties van de verenigingen te beoordelen, en naar gelang van hun prestatie worden hen een aantal door de gemeente gesubsidieerde concerten toegewezen. Deze regeling is als volgt: Iedere vereniging zendt 1 maand voor de gestelde datum 6 muzieknummers in. Op de gestelde datum dat het festival plaats vindt maakt de jury, voordat de betrokken vereni ging het podium betreedt, 2 van de 6 opge geven nummers bekend, die moeten worden gespeeld. Alle corpsen worden beoordeeld over 3 rubrie ken, t.w.: zuiverheid, klankgehalte, voordracht, techniek, samenspel en opvatting. Daarnaast wordt er nog een zevende maatstaf aangelegd n.I. de zwaartekracht van de uit te voeren nummers. De jury bestond dit jaar weer uit de heren Gijsbert Nieuwland en Meindert Boekei, twee zeer bekwame musici. Deze heren hadden weer geen gemakkelijke taak, hetgeen uit onderstaand 'lijstje blijkt, daar 3 corpsen, welke het hoogste aantal punten behaalden, slechts 3 punten met elkaar verschilden. De uitslag was als volgt: 1. Harm.-gezels. O.B.K215 punten 2. Harmonie Wilton-Fijenoord 214 3. Harpe Davids 212 4. Leger des Heils 210 5. Politiegezelschap 200 6. Ambrosius 197 7. Arb. Muziekver. Crescendo 192 8. Sint Radbout 192 9. Gusto's Muziekver188 De eerste 3 verenigingen krijgen drie con certen toegewezen. De nos. 4, 5, 6, 7 en 8 krijgen twee con certen, terwijl de laatst geplaatste vereniging één concert krijgt toegewezen. d. B. AFD. HANDBAL. 2e Heren-elftal kampioen. In de le klas afd. Rotterdam behaalde het 2e heren-elftal het kampioenschap. Deze afd. bestond uit 6 verenigingen, n.I. Rotterdam 1, Meeuwen 2, Snelwiek 2, Roda 2, Dynamo 4 en Wilton-Fijenoord 2. Er werden dus 10 wedstrijden gespeeld, hiervan werden er 8 ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 7