JUBILEA VERENIGING W,F, 25 jaar Ondergetekende betuigt hiermede, ook namens vrouw en kinderen, zijn hartelijke dank aan directie, chefs, administratief personeel, bazen en collega's voor de waarderende woorden, prachtige cadeaux en bloemen, welke hij mocht ontvangen ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. C. BURGERHOUT. Mede namens vrouw en kinderen betuigt on dergetekende zijn hartelijke dank aan directie, collega's afd. h.scheepmakers en bazen voor de belangstelling en cadeaux onder couvert, welke hij mocht ontvangen bij zijn 25-jarig jubileum op Zaterdag, 14 Juni. H. KUYL. Ondergetekende betuigt, mede namens zijn vrouw, zijn hartelijke dank aan de directie voor de waarderende woorden en aan chefs, bazen en collega's voor de welgemeende belangstelling, welke hij mocht ontvangen ter gelegenheid van zijn jubileum. N. v. LUYK. Culturele dagen. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan de directie en het leidinggevend per soneel der Bedrijfsschool voor de prettige en leerzame dagen. Namens alle deelnemers H. GERRITS. IN MEMORIAM. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van B. v. d. BERG bankwerker, die ca. 12 jaar de onder neming heeft gediend (overleden 2.6.'52) J. HEIKOOP die gedurende 5 jaar bij de afd. Bevei liging werkzaam was (overleden 12.6.52) N. VALK, afd. Werkvoorbereiding Machinefabriek, in dienst sedert 7.4.37 (overleden 29.6. 52). Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. AFD. MANNENKOOR. Hallo, hallo! Hier mannenkoor W.F. met het laatste nieuws (voor zover we van laatste nieuws kunnen spreken), maar dan toch nadat W.F.-Nieuws nr. 12 ter perse was. Allereerst kan ik U mededelen, dat wij met ons koor een le prijs behaalden in Krimpen a.d. IJssel. Hieraan kan ik echter niet veel aandacht besteden, daar het volgende voor ons van groter belang was en wel de zeer geslaagde lustrumviering van de Federatie van Bedrijfs- koren. Dit lustrum werd gevierd te Neder- Hardinxveld. Het spreekt van zelf, dat ik kort moet zijn in verband met de plaatsruimte, wat ik zeer jammer vind, daar ik U anders een volledig verslag kon geven van de koren, zodat U de conclusie kon trekken, dat ons mannenkoor een zeer goede beurt heeft ge maakt tegenover haar grote rivalen. Misschien kom ik, wanneer ons blad meer pagina's zal bevatten, daarvoor nog weieens in de gelegen heid. Het leek er Zaterdag, 21 Juni, even op, dat de lustrumviering in het water zou vallen. Terwijl de deelnemers zich verzamelden op het IJsclubterrein te Neder-Hardinxveld trok een dreigende bui over. Het bleef daar echter bij en de talrijke ingezetenen, die zich langs dc weg hadden geschaard om het défilé gade te slaan, werden niet teleurgesteld. Het was een fleurig gezicht toen langs de weg de lange stoet door Hardinxveld en Giesendam trok. Voorop liep De Vries-Robbé Fanfare en hal verwege de Harmoniekapel van de Kon. Rot terdamse Lloyd. Meisjes van O.K.K. liepen voor de verenigingen met een bordje, dat de naam vermeldde. Deze meisjes waren van de plaatselijke Gymnastiek- en Turnvereniging, alle. sportief gekleed in het wit. Op de bijna 40 m. hoge kraan van „De Merwede" wap perden de vlaggen. Hardinxveld was als plaats voor de 5e lustrumviering uitgekozen, omdat dit bedrijf binnenkort 50 jaar bestaat. Voor het kantoorgebouw werd het défilé gadegeslagen door de directeur, de heer J. A. van der Vlies, met zijn echtgenote en de dirigenten van de koren en korpsen met hun dames. Om ca. half zes kwam de stoet weer op het terrein aan en werd de openingsplechtigheid verricht door de heer v. d. Vlies, die een korte rede hield. Hij herinnerde er aan, hoe in 1948 de eerste reünie werd gehouden met 5 koren en nu 4 jaar later met 14 verenigingen. Spreker verheugde zich zeer over deze voor uitgang. Bij vorige bijeenkomsten waren de zangers gasten van Wilton-Fijenoord in Schie dam, de Vries-Robbé in Gorinchem en de Gist en Spiritusfabriek te Delft. Spreker stelde het zeer op prijs, dat thans Hardinxveld deze eer te beurt viel. In de loop van de avond trok een grote stroom van bezoekers naar het terrein, hoewel de weersomstandigheden niet zo gunstig waren. Dank zij de perfecte voorbereidingen en de prima concerttent kon van het gebodene, dat op zeer hoog peil stond, volop genoten worden. Ik wil echter nog even weergeven de mening van de heer Jac. de Kroon, muziekcriticus. „Het mannenkoor „Wilton-Fijenoord", dirigent Jan Lucas, vertolkte „De Rothe Saraphan", bewerking van X. Imsalof. Ondanks wat vlakke voordracht is het een koor met verschillende mooie stemmen. De manier van zingen is zeer beschaafd. Echter moeten de uitgangen wat zachter zijn en het geheel met iets meer bezie ling worden weergegeven. „Am Graben" van A. Brückner, een der grootste componisten uit de vorige eeuw. Deze schreef dit werk wat lastig van intonatie en vol van laddervreemde harmonieën. Het koor bracht dit zo bij uitstek moeilijke nummer tot een zeer goed einde. Hier voor dan ook welverdiend compliment." Tot zover de heer Jac. de Kroon. De Wilton-mannen, die nog mochten twijfelen aan de vooruitgang van ons koor en daarom nog schuchter er tegenover stonden om zich ook bij ons aan te sluiten, geef ik in overweging eens te komen luisteren. Bent U eenmaal binnen de muren van het repetitielokaal, dan ben ik er zeker van, dat U zich zult opgeven als lid. Het koor moet nog sterker worden. Naar ik ver onderstel zullen wij ook deelhebben aan de jubileumviering van de N.V. Wilton-Fijenoord en dan moeten wij goed voor de dag komen, zodat de Wilton-gemeenschap kan horen, dat ook de Wilton-zangers wat kunnen presteren. De Harmonie zit in de hoogste afdeling. Ook wij kunnen dat bereiken. Dat is een eer voor zangers en muzikanten, maar ook voor de gehele Wilton-gemeenschap. J. C. L. SCHWARZER. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 18 Juli 1952. G. de Boer Bikker ïT N. v. Luyk Bankwerker J. S. Markesteyn, Spoormont. C. Brand Electr.-lasser H. Plomp, Voorm.-Scheepm.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 4