BELANGRIJKE GEBEURTENISSEN im Officiële mededelingen Sociale rubriek Dinsdag, 8 Juli j.l. was er een belangrijke gebeurtenis in ons bedrijf en wel in het bij zonder op ons Etablissement Fijenoord, al waar de gieterij en de modelmakerij gevestigd zijn. Velen, die werkzaam zijn op de werf te Schiedam of Rotterdam, zullen er nooit bij hebben stil gestaan, dat zo n eind rivier op waarts nog zulk een belangrijk onderdeel van het bedrijf gevestigd is en voor zover zij dit wel weten, zullen zij zich toch wel eens heb- in- en uitgang tot het terrein in gebruik te stellen. Enkele bedrijfsleiders en bazen en het bestuur van de fabriekskern met de kernleden van Fijenoord waren daarbij aanwezig. Voor hen, die niet elke dag op Fijenoord zijn, was het zeker niet moeilijk de vele vernieuwingen en verbeteringen te onderkennen, welke de laat ste jaren zijn aangebracht. In een gieterij zal altijd wel wat stof blijven ronddwatrelen en ook zal het in een modelmakerij niet mogelijk zijn de stofafzuiging zo perfect te maken, dat ren vergelijking met de zc bekende zindelijke Hollandse huiskamer opgaat. Het is echter toch wel zeer belangrijk te mogen constateren, ben afgevraagd, waarom deze werkplaatsen niet naar Schiedam worden overgebracht. Van dit laatste is inderdaad wel meer dan eens sprake geweest, doch de moeilijkheden daaraan ver bonden we spreken nog maar niet van de kosten hebben verwezenlijking van de plannen steeds in de weg. gestaan. Het is be grijpelijk, dat er op Fijenoord medewerkers zitten, die deze situatie onbevredigend vin den en daardoor wellicht de dingen anders gaan zien dan ze in werkelijkheid zijn. Hoe licht vat de gedachte post, dat aan zo'n „uit hoek" niet de nodige aandacht wordt besteed. Dat echter niets minder waar is dan dat. is wel gebleken op 8 Juli j.l. toen des morgens om 11 uur onze voltallige directie op Fijen oord was om de verbeteringen in de gieterij, de nieuwe modelmakerij en het omvormerhuis in ogenschouw te nemen en daarna de nieuwe Nieuwe modelmakerij dat ook aan deze kleine onaangenaamheden bijzonder veel aandacht wordt besteed en alles in het werk wordt gesteld om ze door de nieuwste technische mogelijkheden zo ver mo gelijk terug te dringen. Ook de nieuwe entrée tot het terrein mag gezien worden als een teken, dat de geschie denis van „Fijenoord", op 10 November 1823 gesticht door Gerhard Moritz Roentgen, nog niet ten einde is. Na een toespraak van de heer van West, waarin hij o.a. in het kort de verdienste van de stichter van het bedrijf schetste, werd de poort geopend. Daarna werd in de koffie kamer nog even het woord gevoerd door de kernleden van Fijenoord, de heren v. d. Keur en v. Leersum en de kernvoorzitter, de heer Weber, waarmede ook deze gebeurtenis weer tot het verleden behoort. C. K. STICHTING 1940—'45 Op 11 Juli j.l. heeft ten huize van de secre taresse van de Stichting 1940'45 de over dracht plaatsgevonden van de ten behoeve van deze Stichting via de uurloon-actie in gezamelde gelden. De Redactie ontving het verzoek om onder staande aan het gezamenlijk personeel van W.F. gerichte dankbetuiging in het W.F.- Nieuws op te nemen, waaraan zij uit den aard der zaak gaarne voldoet. „Het Bestuur van Stichting 19401945, afd. Schiedam, zegt U allen gaarne ook langs deze weg nog hartelijk dank voor het prachtige bedrag van 7.573,73 door U bijeen gebracht, hetwelk door Uw Directie werd verdubbeld, waardoor een totaal van 15.147,46 aan ons werd overgemaakt. Het stemt ons tot grote dankbaarheid, dat U elk jaar weer zo eensgezind dit offer brengt en het geeft ons moed en vertrouwen ons werk voort te zetten, zolang dit nodig is. Met de meeste hoogachting, namens het Bestuur w.g. NIES v. d. KORT secretaresse." BEZICHTIGING „MAASDAM" Dat moeder en kinderen inderdaad belangstel ling tonen voor het werk, dat man en vader verricht, wisten velen onzer reeds. Voor de pessimisten mogen wij verwijzen naar het overstelpend drukke bezoek aan de „Maasdam". De beveiligingsdienst schatte het aantal bezoekers op 8'/2 a 9 duizend. Zowel dit grote aantal alsook de gesprekken, die men kon beluisteren, bewijzen wel zeer duidelijk, dat velen voor het werk van onze handen de nodige belangstelling hebben. En dit product van de Nederlandse scheeps bouw is het waard om te worden bekeken! Voor ingewijden en buitenstaanders, voor beide groepen is er iets te zien, dat de moeite waard is. Als straks een geslaagde proeftocht zal mogen bewijzen, dat „de ziel" van het trotse schip ook „af" is. dan zullen de beide „zusters" „Rijndam" en „Maasdam" naar wij hopen, zeer lang bijdragen om het aanzien van onze Handelsvloot hier en in den vreemde weer te verhogen. WILLY WILTONFONDS Ontvangen 108,85 van Machinefabriek, Schiedam (opbrengst verkoop klein materiaal). In de maand Juni 1952 werd aan 95 leden van ons personeel in totaal 2309,64 uit gekeerd. TARIEFCOMMISSIES Afd. Scheepsbouw Mach. Bewerking I KLOS 493 C. van TRICHT 782 Afd. Buitenbankwerkers Nieuwbouw Th. J. HUYGEN 2932 W. Ch. SMIT 2961 PERSONALIA Per 1 Juli 1952 is bevorderd tot baas Machinefabriek M. C. DE WITTE. De nieuwe entree De veiligheidsschoenen zijn een groot succes geworden. Ons teenongevallencijfer is zeer laag. En toch zijn er nog betrekkelijk veel men sen, die er nog geen gebruik van maken, ter wijl de regeling voor ons bedrijf niet beter

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 6