^eiligfieö Sp. 11 NIEUWS een schip om klein materiaal aan boorrl te brengen. Dit idee is niet uitvoerbaar. Geen premie. Idee 112. Het verstrekken van penningen voor het uit geven van gereedschap. Dit is geen nieuw idee en wordt ook in ons bedrijf toegepast. Geen premie. Idee 113. Het onnodig verloren gaan van staaldraad met het maken van nieuwe stalen stroppen. Opmerker vergeet, dat stroppen aan een strenge keuring onderhevig zijn en veilig heidsoverwegingen hierbij een rol spelen. Geen premie. Idee 114. IJzeren pennen met luchtdruk in scheepslui ken drukken i.p.v. inslaan met een hamer. In het idee zit geen voordeel. Wij tekenen hierbij aan, dat er wel machines in de han del zijn die boren en daarna de pennen in drukken. Geen premie. Idee 119. Kraanbaan naast loods van Helling III en IV verlengen tot stelling houtpark. Dit is niet mogelijk, aangezien de baan dan middendoor het opsluitpark zou gaan. Geen premie. Idee 121. Het plaatsen van kleine kraantjes aan boord van af te bouwen schepen voor licht hijswerk ter ontlasting van de grote kranen. Het plaatsen van kleine kranen aan boord van af te bouwen schepen is niet zo een voudig. Verschillende typen schepen lenen zich daar ook niet voor. Geen premie. Door veilig werken drukken wij het ongevallencijfer omlaag. Beste lezer, let op, wij gaan U weer wat cijfers voor goochelen. Iemand zei eens in een bijeen komst: „Cijfers zijn als een zeker soort vrou wen, je kunt er mee doen wat je wilt". Maar zo is het bij ons natuurlijk niet. Alles ligt te Uwer controle, enfin zie maar naar bijgaande tabel. De autoriteiten in Rotterdam maken veel tam-tam als bijv. het 10.000ste schip in Aug. is binnengelopen in de ha ven van deze plaats, terwijl dit het jaar daarvoor in September zou zijn gebeurd. Dat zijn mooie resultaten, want dit is een bewijs, dat er leven in de brouwerij is. Het groeit, het gaat de goede kant uit. Er zit een zekere sportiviteit in, een soort wedstrijd van de Noord zeehavens onderling. Wij doen aan een dergelijke sport,maar dan op het gebied van de ongevallen. Alleen moet het resultaat dan in omgekeerde rich ting gaan. Bij ons moet een steeds kleiner aantal worden geboekt. Bekijk de tabel eens. U ziet dan, dat in 1950 het 600e ongeval op 29 Augustus werd ingeschreven. In 1951 werd het 600e ongeval ingeschreven op 10 Septem ber, terwijl het aantal medewerkers in deze jaren steeds stijgende was. En nu 1952, wilt V misschien de 600e ingeschrevene voor de tabel zijn lezer? Zo niet, werk dan veilig! Kijk uit naar alle kanten! ONGEVALLEN MET ARBEIDSONDERBREKING AUGUSTUS SEPTEMBER 25 26 27 28 29 30 31 I 2 3 4 S 6 7 8 9 IO 11 12 1950 1951 1952

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 13