m NIEUWS 3 door een zichtbaar bewijs van goede samen werking. (C. K.) De Redactie. Voor een nieuwe kop in het veranderde W. F. Nieuws is - na grondige beoordeling - de keuze gevallen op een ontwerp van de beer F. C. C. v. d. Zee, die inmiddels de door de Directie uitgeloofde beloning heeft ont vangen. Alle andere inzenders hebben bun inzendin gen terugontvangen en de redactie maakt Vervolg Fabriekareglement) Dit artikel behoeft niet veel toelichting. Ieder zal begrijpen, dat het niet de bedoeling is om reeds verkregen rechten aan te tasten of bestaande verplichtingen te niet te doen. Vandaar de tussenvoeging: „onverminderd het bepaalde in de Collectieve Arbeidsover eenkomst, enz.". In de Collectieve Arbeidsovereenkomst in de Metaalindustrie van Mei 1952 vindt u in art. 23 wat onder de Kern wordt verstaan en welke taak haar is toebedacht. Artikel 2. Indiensttreding. Bij indiensttreding zal de werknemer de voor de administratie van de werkgever benodigde bescheiden afgeven. Zij, die de laatste ja ren in dienst zijn ge treden, zullen zich her inneren, dat zij op een z.g. vragenlijst een aantal vragen hebben moeten beantwoorden en eventueel getuig schriften of dergelijke hebben moeten tonen. Al deze vragen en de juiste beantwoording daarvan zijn van belang, hetgeen na het lezen van onderstaande toelichting duidelijk zal zijn. Alle werknemers worden geregistreerd op z.g. stamkaarten. Gezamenlijk vormen zij voor de onderneming de „Burgerlijke Stand" van alle werknemers, waarvoor het dus nodig is te weten: a. Naam en voornamen, b Geboortedatum. Deze is o.a. nodig voor het bepalen van het loon. Bij minderjarigheid wordt een volmacht van vader of voogd vereist, c. Adres. gaarne van de gelegenheid gebruik om hen dank te zeggen voor de genomen moeite. Zij hoopt tevens, dat deze keus de goedkeuring van alle lezers zal verwerven. Redactie. MEDEDELING De Redactiecommissie wijst er op - wellicht ten overvloede - dat ingezonden stukken voor het W. F. Nieuws in het algemeen niet kun nen worden teruggezonden. Dit kan nodig zijn voor: 1. huisbezoek ingeval van ziekte, 2. waarschuwen van familie bij een ern stig ongeval, 3. het oproepen voor een haastkarwei. Hieruit blijkt ook het belang van: Artikel 9. Verandering in burgerlijke staat en adres, enz. De weiknemer dient iedere verandering in zijn burgerlijke staat in de samen stelling van zijn gezin, alsook van zijn adres, onmiddellijk ter kennis van de werkgever te brengen. d. Gehuwd of ongehuwd en voornamen en geboortedatum van event, echtgenote. Wij dienen de burgerlijke staat te weten voor het bepalen van de belastinggroep. Een vrijgezel betaalt meer dan een ge huwde. Ook is de burgerlijke staat van belang bij een ongeval als hierboven ver meld. De naam en geboortedatum van de echt genote wordt gevraagd voor gegevens voor het Bedrijfspensioenfonds voor de Metaal nijverheid. e. Kostwinner. Hiervoor dient een verklaring te worden Voortzetting op pagina 4 onderaan)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 5