Op 26 September 1952 werd ten burele van de Afdeling Materieel van de Marine, Toren straat, Den Haag, door Minister Ir. C. Staf in het bijzijn van vertegenwoordigers van de Marine en van 14 werven het contract gete kend voor de bouw van 32 mijnenvegers. De Koninklijke Marine heeft deze opdracht willen toevertrouwen aan Wilton-Fijenoord, die haar met 13 over het gehele land ver spreide werven (o.a. in Groningen, Arnhem, Noord-Brabant, langs de Noord, Amsterdam, Rotterdam etc.) zal uitvoeren. 5 NIEUWS Foto Friezer. MIJNENVEGERS De Minister van Marine en Ooorlog Ir. C. Staf en de Vlagofficier Materieel der Marine, Vice- Admiraal F. Stam legden bij die gelegenheid in het bijzonder nadruk op het feit, dat hier voor het eerst op deze schaal samenwerking tussen verschillende werven in Nederland tot stand kwam om een omvangrijke order tot uitvoering te brengen. Als gevolg van de bij zondere eisen, die aan deze vaartuigen worden gesteld, zal, gezien het gecompliceerde en moeilijke karakter van het werk - de romp wordt van hout en verder wordt voor ge wichtsbesparing alles zoveel mogelijk van licht-metaal gemaakt - Wilton-Fijenoord naast twee boten, een boot als proto-type bou wen. De motoren worden door Werkspoor en Wilton-Fijenoord vervaardigd. Op de hierbij gereproduceerde foto is het moment vastgelegd, waarop Vice-Admiraal F. Stam aan Directeur S. van West van Wilton-Fijenoord de cheque overhandigt, waarmede de eerste betaling voor de aankoop van de benodigde grondstoffen werd verricht.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 7