WILLY WILTON-FONDS St. NICOLAAS FEEST NIEUWS 6 Vervolg Sociale Rubriek). CONTROLE-NUMMERS. Het feit, dat alle werknemers nader worden aangeduid met een nummer, doet weinig sympathiek aan. Iedereen zal echter wel in zien, dat in een grootbedrijf als het onze, een andere mogelijkheid niet zo gemakkelijk uitvoerbaar zal zijn. Wij dienen dan ook het verbinden van een fabrieksnummer aan de naam, als een noodzakelijk kwaad te zien. Wanneer de bezetting van een bedrijf in die mate een vlucht neemt als dit in het onze heeft plaats gehad, kunnen wij in de loop der jaren voor allerlei verrassingen komen te staan. Immers, door uitbreiding van som mige afdelingen bleek de bestaande num mering geen voldoende speling toe te staan, zodat het thans voorkomt, dat voor een be paalde afdeling, verschillende groepen van nummers worden gebruikt. Dat dit voor ve len, die door de aard van hun werkzaam heden dagelijks met nummers en namen te maken hebben, bezwarend is, zal duidelijk zijn. Om aan deze toestand een einde te maken, zal de bestaande nummering als volgt gewij zigd worden: Voor elke afdeling worden inplaats van de thans gebruikte 4 cijfers, 6 cijfers genomen. De twee toegevoegde cijfers zullen aangeven, tot welke afdeling betrokkene behoort. Na doorvoering van deze methode zal bet vanzelfsprekend zaak zijn, alle aandacht aan de afdelingsnummers te besteden. Op brief jes, boimen, kaarten, kortom alle bescheiden, waarop tot dusver het contröle-nummer werd geschreven, zal in de toekomst vóór dit num mer, het afdelingsnummer moeten worden toegevoegd. Wanneer een ieder, die op enigerlei wijze met de controle-nummers iets te maken heeft, zich nauwkeurig bij deze wijziging aanpast, zullen de ogenschijnlijk ermede gepaard gaande moeilijkheden spoedig zijn overwon nen. De werknemers op week- of uurloon kunnen op de door hen te gebruiken prik- en werk kaarten lezen, welk nummer hun afdeling heeft. Getracht zal worden de verandering per 1 Januari a.s. te doen ingaan. Sociale Zaken. In de maand September werd aan 84 leden van ons personeel in totaal 1398,00 uitge keerd. In de maand October 1952 werd aan 97 leden van ons personeel in totaal 2317,34 uitge keerd. Ontvangen: 7,50 van B. H. Bosman. 9,als bijzondere baten. 100,van N.N. 150,50 van Machinefabriek (opbrengst verkoop klein materiaal). 613,65 van Centraal Magazijn, Schiedam, (opbrengst verkoop klein materiaal) Op 8, 9 en 10 December a.s., dagelijks om 9,30 uur v.m., 1,30 uur en 4,30 uur n.m. zal ons St. Nicolaasfeest worden gevierd in Musis Sacrum, Lange Haven 111 te Schiedam. Dit jaar zullen ca. 2400 kinderen in de leef tijd van 5 t/m 9 jaar een fijne morgen of middag gaan beleven, waarbij dan nog zo'n 1700 moeders de feestvreugde komen mee maken, want onze ervaringen van vorige ja ren vertellen ons, dat ook zij niet graag deze voorstellingen zouden missen. Bij de loonbetaling van heden zal voor alle in aanmerking komende kinderen een deel- nemingskaart worden uitgereikt, terwijl per gezin één geleiderskaart wordt verslrekt. Gezien het grote aantal kinderen zal zonder kaart niemand tot de voorstellingen worden toegelaten. De kinderen moeten bij binnenkomst hun kaart zichtbaar aan een touwtje om hun hals dragen. Verzoeken om wijziging van datum of uur der voorstelling zullen in het algemeen slechts bij hoge uitzondering worden ingewilligd. Tenslotte een vriendelijk maar dringend ver zoek aan de moeders om bij het uitgaan van de voorstellingen de uitgang vrij te laten. Wij zorgen er voor dat geen enkel kind Mu sis Sacrum alleen of onvoldoende gekleed verlaat. Sociale Zaken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 8