NIEUWS 12 Artikel 12. Geneeskundig onderzoek. Van een werknemer kan - zowel in zijn persoonlijk belang als in het belang van de werkgemeenschap - worden verlangd, dat hij zich onderwerpt aan een genees kundig onderzoek door een door de di rectie aan te wijzen geneeskundige. Het is al weer een reeks van jaren de gewoonte, dat de indiensttre ding bij de on derneming afhan kelijk wordt ge steld van de me dische keuring. Bovendien heeft al enkele malen een onderzoek naar longtuber- culose (doorlich ting) plaats ge had. Iedere werknemer weet dus langzamer hand wel wat dit artikel te betekenen heeft. Het komt voor, dat een werknemer - zonder het zelf te weten (wij wijzen hier nog eens op de doorlichting) - lijdende is aan een ziekte, welke anderen kan infecteren. Zeer terecht wordt dan ook in dit artikel gespro ken van persoonlijk belang en het belang van de werkgemeenschap, dus het belang van zijn mede-arbeiders. Artikel 13. Tarief. De directie stelt vast, welke arbeid in tarief wordt verricht. Dit artikel behoeft geen toelichting. Volko men duidelijk blijkt hieruit, dat de directie bepaalt voor welke werkzaamheden het z.g. aangenomen werk zal gelden. Zoals bekend, is men thans bezig voor de tarieven een nieuwe regeling te treffen en hierover zal in de toekomst nog wel het een en ander worden gepubliceerd. Artikel 14. Mededelingen en voorschriften. Mededelingen aan en voorschriften voor de werknemers, welke zijn bekend ge maakt op de daarvoor bestemde plaatsen of in het Personeelsblad, worden geacht aan iedere werknemer persoonlijk te zijn geschied, zodat geen werknemer zich op onbekendheid met die mededelingen en voorschriften zal kunnen beroepen. Denkbaar zou zijn, dat iedere mededeling aan het personeel aan ieder afzonderlijk wordt gericht. U begrijpt, dat dit in een groot bedrijf als het onze niet mogelijk is. Afgezien van de kosten daaraan verbonden, zou dit onover komelijke moeilijkheden geven. Daarom zijn er op vele plaatsen op de werf z.g. aanplak borden, waarop voor het personeel bestemde mededelingen worden gehecht. Niemand kan zich dus op onwetendheid beroepen. Daar naast krijgt elk lid van het personeel het Wilton-Fijenoord-Nieuws, waarin belangrijke mededelingen of voorschriften meestal nog eens extra worden opgenomen. Artikel 15. Het werk moet worden aangevangen en beëindigd op een sein van de fabrieks- fluit of sirene, resp. op aanzegging van een door de werkgever aangewezen per soon. In artikel 5 wordt gezegd, dat de werknemer zich heeft te houden aan de werk- en rust tijden. Indien wij met ons eigen horloge te rade gaan, zouden er gauw ettelijke menings verschillen omtrent de juiste tijd ontstaan. Het is dus logisch, dat er een alge meen tijdsein is, bij gebreke waar van een door de werkgever aange wezen persoon dit sein zal geven. Dit zal b.v. hij karweiwerk voorkomen. De bete kenis van dit artikel gaat echter veel verder. Het tijdsein geeft aan op welk moment het werk moet worden aangevangen. Het is dus niet voldoende om b.v. om 7.30 uur aan te prikken. Dit getuigt slechts van Uw aanwezig heid op de werf. Op die tijd moet U bij het werk zijn. Hetzelfde geldt natuurlijk ook voor het einde van de werktijd. Wordt vervolgd BESPREKING VAN DIRECTIE MET KERNBESTUUR Op Dinsdag 9 December j.l. vond een verga dering plaats van directie met kernbestuur. Ter gelegenheid van het feit, dat dit de laat ste vergadèring was met het bestuur in de huidige samenstelling, betuigde de heer B. Wilton zijn dank voor de medewerking, welke de directie van de bestuursleden der kern in de afgelopen zittingsperiode heeft mogen ontvangen. De heer J. W. Weber zegde namens het kern- bestuur de directie dank voor de prettige samenwerking. Punten van bespreking: 1. Het vervoerpro bleem. 2. Via het kernbestuur is een schrijven bin nengekomen, waarin wordt verzocht om uit betaling van het voor de werknemers op spaarrekening geboekte bedrag, in verband met de hoge kolenprijzen. Ingevolge de door de autoriteiten vastgestelde regeling kan aan dit verzoek niet worden voldaan.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 14