(^-NIEUWS Zij heeft er volkomen vrede mee. welke oorzaak dan ook, dit feest geen door gang zou kunnen vinden! Welk een teleur stelling, welk een gemis! Laten wij deze som bere voorstellingen vergeten, laten wij „Musis Sacrum" binnen stappen en luisteren naar het openingswoord van de heer C. Keyzer, chef Sociale Zaken, onder wie de gehele orga nisatie van dit feest valt. „Ik heet U allen hartelijk welkom op dit eerste feest van de 9, die vandaag, morgen en overmorgen hier plaats hebben. Ook de moe ders en de event, aanwezige vaders van harte welkom. De dikke mist is enigszins spelbre ker, want er zijn laatkomers, zodat wij onge veer een kwartier te laat beginnen. Sint Nicolaas zal echter op tijd aanwezig zijn, want daarvan hebben wij bericht gekregen". De heer Keyzer besloot zijn kort begroetings- Ik vind het maar griezelig. woord met de hoop uit te spre ken, dat alle aanwezigen straks heengaan met een gevoel van dankbaarheid t.o.v. al diege nen, die zich op de een of an dere manier hebben verdien stelijk gemaakt om dit feest te doen slagen. Dan volgt nog de aankondiging van het programma en het Marionetten-theater van Bert Brugman neemt het woord met liet sprookje „Paulus de Bos kabouter". Wie deze artisten- groep kent zal het niet verwon deren, dat liet contact met de kinderen - en de groten! - di rect aanwezig is en blijft tot het eind, als een krachtig ap plaus de beloning is voor dit keurig uitgevoerde poppenspel. Wij hebben in dit stuk weer veel te bewonderen gehad: het spel, de uitspraak, de aankle ding der poppen, de dieren- voorstellingen, de belichting en de inhoud. Voor de kin deren bevattelijk. Hun reacties bewezen duidelijk, dat zij het spel volgden en begrepen. Men zou zich haast kunnen inden ken, dat de artistengroep een cursus in de massapsychologie heeft gevolgd, zo prettig en logisch werd er gewerkt op de haast feilloze kinderrechtvaar digheidszin. Een goed stuk, waarin afgerekend wordt met slechte eigenschappen. Dan volgt de pauze, waarin de traditionele chocolademelk met speculaas voor groot en klein geserveerd wordt. (Wat werd het „melk- 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 18