vertrouwen in de toekomst" „Wij hebben de stap gewaagd en hebben WON1NGRUIL m NIEUWS 20 Deze woorden hebben we gebruikt in liet redactionele artikel in het Wilton-Fijenoord Nieuws, toen dit voor het eerst als maand blad is verschenen. Het derde nummer heeft U thans voor U en het is aan U te beoordelen of het voorziet in een behoefte en of de ver schijning in deze vorm een vooruitgang mag worden genoemd. Uit de commentaren, welke ons bereiken, willen we heel voorzichtig con stateren, dat we in ieder geval op de goede weg zijn en is dit op zichzelf al niet heel belangrijk? We willen niet hovaardig zijn en denken, dat we er nu al zijn. Dan zouden we inder daad wel erg tekort schieten, maar aan de andere kant mogen we toch wel met een ge voel van dankbaarheid waarnemen, dat er iets in onze Wilton-Fijenoord gemeenschap is wakker geschud, meer mobiel is geworden en dat is de wil onder velen om ONZE krant te maken tot een blad, naar welks verschij ning men gretig uitziet en waaraan men gaarne zijn medewerking wil verlenen. Want zonder de medewerking van de velen, in al hun geledingen aan het bedrijf verbonden, zal het moeilijk zijn iets goeds tot stand te brengen. Wij hebben de stap gewaagd en hebben ver trouwen in de toekomst. Zijn deze woorden niet op elk gebied van toepassing te brengen. Een holle phrase zou men kunnen zeggen, maar dan getuigt dit toch wel van een gren zeloos pessimisme, dat ons nooit verder zal brengen. Is het in ons hele leven niet zo, dat we elk ogenblik opnieuw een stap moeten wagen en het aan de toekomst moeten overla ten wat daarvan terecht zal komen? Die toe komst, datgene dus, dat voor ons geheel in het verborgene ligt, kan dikwijls zo'n hard vochtig oordeel vellen, maar dat mag toch geen beletsel zijn 0111 nu te handelen. Aan de kant blijven staan en een afwachtende hou ding aannemen is natuurlijk wel erg gemak kelijk - men kan dan in die toekomst nog alle kanten op - maar waar blijft dan die me dewerking, die stimulerende belangstelling om het doel te bereiken? We weten wel hiermede niets nieuws te ver tellen, maar we weten ook, dat - indien we ons spiegelen aan de dagelijkse werkzaamhe den - het van groot nut kan zijn hier, juist in deze dagen, nog eens het licht op te laten schijnen. Critiek op hetgeen in het verleden gebeurde of werd beslist, wellicht in geheel andere of zelfs voor het voor ogen gestelde doel ongunstige omstandigheden, is natuur lijk goed, maar het opbouwende karakter moet daarin toch wel degelijk de voornaam ste rol spelen. Een nieuw jaar met al zijn onzekerheden staat voor ons. Vele stappen zullen worden gewaagd en voor critiek zullen we niet ge spaard worden. Werken zonder fouten is een utopie aan de verwerkelijking waarvan wij als nuchtere mensen zeker niet geloven. Gewerkt zal er altijd moeten worden, ook in het komende jaar en niemand zal zich daar aan mogen onttrekken, indien hij naar li chaam en geest daartoe de mogelijkheden heeft gekregen. Aan de kant blijven staan verzwaart de taak van ben, die zich verant woordelijk voelen voor hetgeen de op hen volgende generatie zal erven. Mogen daarom de laatsten ook in aantal steeds groeien, dan zullen we inderdaad vertrouwen in de toe komst kunnen hebben. Keyzer. Utopie droombeeld, hersenschim. AANGEBODEN te Schiedam (Daltonstraat)benedenhuis, bevattende 3 kamers, keuken, tuin met loods, huur 7,15 per week (inclusief waterverbruik). GEVRAAGD te Rotterdam: woning, bevattende minstens 4 kamers, keuken, bergruimte, buur tot 45,p. maand. AANGEBODEN te Schiedam (Newtonstraat)benedenhuis, bevattende 4 kamers, kelder, tuin, buur 7,45 per week. GEVRAAGD te Schiedam (West): grotere bovenwoning of nieuwbouw-woning. AANGEBODEN te Rotterdam (Aelbrechtskade)2e ver dieping, 4 kamers, keuken, 2 zolderkamers, bergruimte, buur 8,70 per week. GEVRAAGD te Schiedam: woning, bevattende 4 kamers, keuken, bergruimte huur tot 8,per week. AANGEBODENHuurmachtiging M Gemeente Rotterdam voor 3 personen. GEVRAAGD: 3 kamerwoning te Schiedam. Huur tot 54, per maand. AANGEBODEN te Rotterdam (Dordtselaan)moderne wo ning, bevattende 3 kamers, Bruynzeelkeuken, bergkast, douche, huur 44,45 per maand. GEVRAAGD te Schiedam of Rotterdam-West: moderne 5 kamerwoning op goede stand, huur pl.m. 50,p. mnd. AANGEBODEN te Leiderdorp: vrij huisje, 2 kamers en suite, keuken, 3 slaapkamers, tuin en schuur, huur 30, per maand. GEVRAAGD te Schiedam/ Vlaardingen: woning, bevat tende 4 kamers, keuken, bergruimte, huur tot 10,per week. Inlichtingen in te winnen: Sociale Zaken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 22