r VACANTIE 1953 Heidebad ONS WERK VJ NIEUWS 6 was bedoeld voor een ver mogen van 450 pk bij ca. 130 omw./min. De opzet was, aan de hand van de hiermede opgedane erva ringen, een 4-cylinder mo tor te construeren van ca. 1800 pk. Figuur 2 geeft een foto van deze proef- motor, terwijl in figuur 3 een principe-schema is aangegeven. Ook deze machine is nog geconstrueerd volgens het des tijds gebruikelijke open type. De dubbelw. spoelpompen alsmede de benodigde koel- waterpompen worden via een balans vanaf het kruishoofd gedreven. De brandstof wordt door middel van lucht onder hoge druk door twee brandstofkleppen in de cylinder gespoten. De krukasmetalen waren bij deze machine reeds spherisch uitgevoerd. Met de beproeving van deze machine werd in 1914 aangevangen, waarna in November/De cember 1914 onder toezicht van „Lloyd's" gedurende 35 dagen een volle krachtproef werd doorgevoerd met een vermogen van 470 pk bij 115 omw./min. en een Pme van 6,3 kg/cm2. Het mechanisch nuttig effect van deze machine was ca. 75% en het - voor die tijd zeer gunstige - brandstofverbruik 192 Gr/EPK/h. De resultaten met deze machine waren van dien aard, dat besloten werd zo spoedig mo gelijk over te gaan tot de vervaardiging van de 4-cylinder motor, welk besluit echter ver hinderd werd door de oorlogsomstandig heden. In 1916 werd, in verband met onder vonden moeilijkheden met de inblaas-lucht- compressor, overgegaan tot directe brandstof inspuiting volgens het zgn. common-rail" systeem, dat ook heden nog wordt toegepast. Hierbij werd men genoodzaakt, om ontoe laatbare hoge verbrandingsdrukken te ver mijden, de compressiedruk te verminderen, zodat men in 1917 een zeer tevredenstellend resultaat bereikte met een compressiedruk van 21 kg/cm2 en een verbrandingsdruk van 42 kg/cm2. S. (Wordt vervolgd.) aOXFQRD MOTOR Figuur 3 Vervolg Sociale Rubriek Hoewel het weer nu niet bepaald aanlokke lijk is om over vacantie te praten, moe ten we toch langzamerhand weer gaan be ginnen met de voorbereidingen voor de vacanties in „Heidebad". Evenals voorgaande jaren kunnen ook nu weer onze werknemers met hun huisgenoten hun vacantie in Epe doorbrengen. Zij kunnen zich daartoe schriftelijk opgeven aan de af deling Sociale Zaken met vermelding van de volgende gegevens: Naam en werknummer, grootte van het gezin, aantal personen voor wie een huisje wordt aangevraagd en in welke week men zou willen gaan. Hierbij wordt op gemerkt, dat zij, die in het afgelopen jaar in de seizoentijd een huisje gehuurd hebben, dit jaar hun vacantie moeten opgeven buiten de seizoentijd. De seizoentijd wordt gerekend te lopen van 13 Juli tot en met 29 Augustus. Him, die geen schoolgaande kinderen hebben, wordt aangeraden in de voor- of na-seizoen- tijd naar „Heidebad" te gaan, omdat in die tijd het aantal aanvragen belangrijk minder is, dan in de seizoentijd. Als men bedenkt, dat b.v. verleden jaar voor de eerste week van Augustus 62 aanvragen waren, en per week 15 huisjes beschikbaar zijn, dan kan men begrijpen, dat in zo'n periode de kansen klein zijn. Nemen we nu als voorbeeld de week van 28 Juni tot en met 5 Juli dan be droeg dit aantal aanvragen 25. In Mei en September ligt de zaak nog gunstiger. Het is dus duidelijk, dat voor- en na-seizoentijd meer kans bieden dan de zgn. „echte vacantie- maanden". Bovendien, U herinnert zich wellicht nog het stukje in het W.F. Nieuws van 29 Februari In 1952 werden ook nog reparatiewerk zaamheden verricht aan 27 Hondurese schepen. Onderhanden, resp. in opdracht gege ven, zijn verder nog: W alvismoedersclii p-t anker, 26.400 t. d.w. voor Ned. Mij. voor Walvischvaart Tankschip Kosicia 18.000 t. d.w. voor Anglo-Saxon Petroleum Co. Het tankschip van 19.000 t. d.w., in aan bouw voor de rederij Phs. van Omme ren, hetwelk oorspronkelijk „Mijdrecht" gedoopt zou worden, zal de naam „Pendrecht" voeren.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 8