IN MEMORIAM Een tevreden klant «v m 9 NIEUWS J. B. STEINDER Met nog de verslagenheid in onze har ten, veroorzaakt door het tragisch en onverwacht verscheiden van de heer J. B. STEINDER constructeur afdeling Werktuigbouw- Reparatie, op Woensdag 4 Maart 1953, kwam de tijding van het overlijden op Donderdag 5 Maart 1953, in alle vroegte, na een langdurig lijden, van de heer H. DE KEIZER, eveneens van de afdeling Reparatie (Algemene Zaken). De afdeling Reparatie heeft hiermede twee harer oudste medewerkers, bei den eminente en ervaren krachten in hun respectieve functies, verloren. De heer Steinder herdacht in 1952 de dag, waarop hij voor 40 jaar zijn loop baan bij onze onderneming begon en zijn verdiensten zijn iedere ingewijde genoegzaam bekend. Releveren we slechts zijn technische begaafdheden op werktuigbouwkundig gebied, die aller wegen en niet in het minst hij zijn principalen grote waardering vonden. Speciaal in de laatste decennia heeft de heer Steinder zich weer in het bij zonder verdienstelijk gemaakt voor de afdeling Reparatie op het gebied van begrotingswerk voor ombouw van ma chine-installaties, waarbij schroeven, schroef- en krukassen zijn bijzondere specialiteit waren. Bovendien was hij sinds de bevrijding belast met het toe- li. DE KEIZER zicht op, d.w.z. de technische verzor ging van het drijvende materiëel der werf, met name sleepboten, drijvende bokken etc. De heer de Keizer heeft onze onderne ming bijna 40 jaar gediend, en er zul len er maar weinigen op de werf zijn, die niet met hem te maken hebben ge had, of die hem niet van nabij kenden. Immers, afgezien van het beheer, dat hij voerde over ons luxe-wagenpark, is hij vele jaren lang de schakel geweest tussen de bedrijfsleiding der afdeling Reparatie en de uitvoerders (bazen) op de werf. Zijn functie was veelzijdig en dit lag hem buitengewoon goed. Welke binnen- of buitenlandse super intendent of kapitein kende niet de heer de Keizer? Hij had de gave, daar bij geholpen door zijn opgeruimde hu meur en sprankelende geest, zich po pulair te maken en nochtans zichzelve te blijven. Ook hij was een figuur, die men niet licht vergeet. In beide ontslapenen verliest onze on derneming een paar gedegen en voor treffelijke werkers van de oude stem pel, we kunnen gerust zeggen van de oude garde, mensen, die hun sporen zo ruimschoots hebben verdiend, collega's op wie je kon bouwen en die we zo node kunnen missen. Zij zullen echter beiden in onze herin nering blijven voortleven. Zij rusten in vrede! Toen wij een poosje geleden in Londen nog een uurtje tijd hadden vóór het vertrek van het vliegtuig, belandden wij in een boekwin kel, waar „The cruel sea" (De wrede zee, thans in het Nederlands vertaald) onze aan dacht trok. In dit boek wordt een onopge smukt verhaal gegeven over de belevenissen van iemand, die in de oorlog onder meer ook naar Archangel is geweest met een convooi, waaruit tal van schepen tot zinken werden gebracht. De schrijver heeft kans gezien, zijn lezers enige indruk te geven van de ver schrikkingen van het hoge noorden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 11