EEN GOEDE VEILIGHEID NIEUWS EEN GOEDE VEILIGHEIDSBRIL, HET OOG GERED. Dat is zeer juist, wat op bijgaand plaatje staat. Want.... er zijn nog zo ontzettend veel oogletsels, die voorkomen hadden kun nen worden, als die goede veiligheidsbril maar gebruikt was. Ik zal U hier eens enkele cijfers geven, want het is een koud kunstje om te zeggen: ik kom van Brussel of van Gent, maar de papieren, meneertje, die zullen het uitwijzen. En hoe? In 1951 hadden we totaal voor het gehele bedrijf 8739 oogletsels, dat is van een stofje tot het ergste vreemde voorwerp in de ogen. 683 van deze mede werkers gingen zelfs naar een oogarts. In 1952 waren er totaal 7385 mensen, die de verbandkamer bezochten voor hun ogen, waarvan er 994 naar een oogarts moesten. Dat is even bij de wilde beesten af. Als die 994 oogarts-bezoekers op het juiste moment een goede veiligheidsbril voor hun „patrijs poorten" hadden gehad, dan waren er zeker geen 994 bij de oogarts op bezoek geweest. Wat oogletsels betreft moeten we bet zover zien te krijgen, dat die oogarts van ons, Wiltonnezen, geen droog brood kan eten. Trouwens met die oogarts hoeft U geen medelijden te hebben, want die heeft nog genoeg ander werk te doen. Het is echter wel belangrijk, dat gij Uw ogen spaart. Als U het zelf niet doet, lezer, houdt ons dan ten goede, dat wij het doen. En dat gaat dan zo: als wij iemand zien, die een veiligheids bril behoort te dragen en die in gebreke is, dan gaat hij voor de bijl. Dan is'ie zo zuur als azijn. Daarom een goede veiligheidsbril, dan komt U niet voor de bijl en U maakt geen kennis met het zure. Sp. SCHEEPSSTELLINGEN Ons bedrijf beeft een goede naam verworven in de gehele wereld door zijn korte opleve ringstijden, vooral wat scheepsreparaties be treft. Ik weet wel, er zullen er onder U zijn, die zeggen: „Maar nou begin je te chauvinis tisch te worden". Toch niet, want dit is aan toonbaar. In bovengenoemde gevallen moet er vlug en goed gewerkt worden. Nu zijn er medewerkers, die zo staan te trappelen van ongeduld, als zo'n nieuw karwei begint, dat ze niet eens wachten totdat de stelling goed en wel klaar is, maar er maar al vast op springen. Denkt er om lui, want dat zou je weieens zuur kunnen opbreken. Tenminste als daar dan nog sprake van is. Eén dode per jaar is nog één te veel, weet dat wel. De stellingen zijn over bet algemeen heel goed. Maar daar hoort ook een goede rug bescherming bij. Als deze nog niet is aange bracht, ga dan niet op die stelling. Het zou U weieens in conflict kunnen doen komen met de Veiligheidswet. We gaan het gevaar niet uit de weg en we moeten nooit angst tonen, maarwe doen het veilig, vlug en voordelig. Als het anders gaat maakt U brok ken met als gevolg stagnatie, daarom: „altijd even tijd voor veiligheid Sp. GOED HUISHOUDEN, OOK IN DE MACHINEKAMERS De Amerikanen noemen orde en netheid in de bedrijven enz. goed huishouden. Niemand kan op het ogenblik zeggen, dat in onze be drijven niet alles keurig is opgeruimd. Daar zijn we heus een tikkeltje trots op, 't is waar achtig wel eens anders geweest. Maar nu die machinekamers, „vetloods" noemt men ze weieens, die behoeven toch geen vetloods te zijn. We zullen maar geen namen noemen van schepen, maar er zijn machinekamers, waar men op z'n Hollands gezegd geen poot kan zetten. Als daar geen ongelukken gebeuren hebben we heel eenvoudig geluk. Niemand werkt in zo'n zwijnenstal met plezier, met alle beroerde gevolgen van dien. We doen een beroep op alle medewerkers, maar voor al op hen, die met leiding belast zijn, om tot beter huishouden te komen, vooral in de machinekamers. U weet het: „allen samen veiligheid betrach ten", dan komen we er wel. Dan krijgen we ook die wanordelijke machinekamers wel on der de knie. Sp. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 14