VAN DE KERN 13 NIEUWS SOCIALE RUBRIEK (Vervolg) PERSONALIA Per 16 Februari 1953 is aangesteld als onderbaas afdeling Scbeepsbouw-Nb. C. VAN DALEN. Vergadering van directie met kernbestur op 24 Februari 1953. Vuurpotten in bouwdok. Naar aanleiding van het in de vorige verga dering gedane verzoek wordt medegedeeld, dat volgende winter in het bouwdok bij wijze van proef een paar open vuurpotten zullen worden geplaatst. Warm-waterbakken a/b van in reparatie lig gende schepen. Aan de afdeling Beveiliging is opdracht ge geven om toezicht te houden op de plaatsing van warm-waterbakken aan boord van in reparatie liggende schepen. Deze afdeling zal er ook zorg voor dragen, dat deze warm-water bakken vóór vertrek van het schip weer wor den weggehaald. Tarieven lassers. Onder verwijzing naar enkele besprekingen, welke over deze tarieven hebben plaatsgehad, verzoekt de kern of het mogelijk is, dat aan de betreffende werknemers een duidelijker opgave wordt verstrekt van de opbouw van de tarieven. De directie antwoordt hierop, dat gestreefd wordt naar een systeem om de samenstelling van de tarieven wat uitgebreider en duide lijker ter kennis te brengen van de betreffen de werknemers. Zij hoopt, dat dit binnen niet al te lange tijd kan worden ingevoerd. Electrische werkplaats. Op het verzoek van de kernleden uit de Electrische werkplaats om het gegeven tarief te verhogen, kan niet worden ingegaan. Met betrekking tot de vraag inzake de uur lonen in deze werkplaats is aan de kernleden van deze afdeling een overzicht verstrekt, waaruit blijkt, dat voor de beloning van het personeel in deze afdeling dezelfde maatsta ven worden aangelegd als in andere afde lingen. Wat betreft de vraag oin in de electrische werkplaats een wasgelegenheid te maken, zal worden bekeken of de mogelijkheid daartoe aanwezig is. De situatie van de electrische werkplaats heeft de aandacht. Aanvangsloon nieuw tewerkgestelde werkne mers Machinefabriek. Er zal naar worden gestreefd de beloning van nieuw tewerkgestelde werknemers zo spoedig mogelijk na indiensttreding te brengen op het peil, dat overeenkomt met hun leeftijd en capaciteiten. Waar de beoordeling door on voorziene omstandigheden eerst na 4 weken mogelijk is, zal bekeken worden of betrok- kene dan alsnog voor een tegemoetkoming in aanmerking komen. Overwerkver gunningen. Op een vraag van de kern het overwerk vooral op Zaterdagmiddag en Zondag zoveel mogelijk te beperken, antwoordt de directie, dat zij uit den aard der zaak daaraan graag meewerkt. Er zijn echter de laatste tijd bij zondere moeilijkheden geweest, waarmee de bedrijfsleiding te kampen had. Een van de oorzaken is late levering van materialen, waardoor een opeenhoping van werk ont stond. De vergadering van de grote kern, gehouden op 28 Februari j.l. in het Clubgebouw, heeft zich voor een groot deel van de tijd bezig gehouden met het vele overwerk, dat de laat ste maanden wordt verricht. Er wordt op aangedrongen, dat niet van de lopende repa ratievergunning wordt gebruik gemaakt ten behoeve van werkzaamheden, welke daar niet onder vallen en geen overwerk zonder vergunning te verrichten. Wat de vacantie- en snipperdagen voor 1953 betreft, heeft het bestuur van de kern een bespreking met de directie gehad over het voorstel om 30 April of 5 Mei met Zaterdag, 2 Januari 1954, te combineren tot een vaste snipperdag. Aangezien er ten aanzien van de Nationale Feestdag door de Regering nog geen beslissing is genomen, wil de kern nog even wachten totdat deze officieel is vast gesteld. Wordt de 5e Mei, evenals het vorige jaar, als Nationale Feestdag aangewezen, dan kan de kern zich met het voorstel verenigen. De secretaris: A. P. WERFTELEFOON 229 Akkerman, J. P. - Scheepsbouw. 407 Andersson, H. A. - Bofors 491 Laan, H. J. v. d. - Scheepsbouw. 485 Onderbazen Nb. - Duyl, M. v. 469 Rietschoten en Houwens 442 Onderhoud gebouwen - Kraan, J. v. d. De copie voor het Aprilnummer dient voor 10 April in het bezit van de Redactiecommissie te zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 15