VERENIGING W.F. Ambtenarij van de goede soort AFDELING,O. en A. AFDELING SCHAKEN AFDELING TENNIS NIEUWS 16 Zaterdagavond, 21 Februari j.l. strandde in Apeldoorn, tengevolge van liet breken van een as, een Zweedse vrachtauto, die van Gothenburg een lading motordelen vervoerde bestemd voor het bij ons in reparatie liggende m.s. „Nordness". Op deze onderdelen werd hier, zoals dat heet, „met smart gewacht". Het bleek mogelijk de motordelen op een Hol landse wagen over te laden, maar dit kon al leen met toestemming en medewerking van de douane. De chef van de douanedienst te Apeldoorn, die wij thuis gelukkig telefonisch konden bereiken, bleek hiertoe niet alleen bereid, maar ging zelfs zo ver, om, toen ver zegeling van de wagen zelf niet mogelijk was, de reis van Apeldoorn naar Schiedam in het holst van de nacht als hegeleider mee te maken. Om 2 uur 's nachts arriveerde het transport op de werf waar de chef van de douane te Schiedam persoonlijk aanwezig was om hier de nog nodige formaliteiten te ver richten, het ons aldus mogelijk makend, de goederen direct „onder handen" te nemen. Waar over de activiteit van „de ambtenaar" veelal met enige laatdunkendheid gesproken wordt, mag liier ook wel eens gewezen wor den op dit staaltje van medewerking, hulp vaardigheid en plichtsbetrachting, dat door deze heren van de douane werd betoond. Aan de wijze, waarop deze ambtenaren hun taak opvatten, kunnen velen uit het bedrijfs leven zeker nog een voorbeeld nemen. 15, 16 en 23 April 1953 in Musis Sacrum te Schiedam. 22 April 1953 in Odeon te Rotterdam. „Moord by open doek", gebracht door „De Rotterdamse Comedie" onder directie van Kees Brusse en Richard Flink. 20, 27 en 28 Mei 1953 in Musis Sacrum te Schiedam. 21 Mei 1953 in Odeon te Rotterdam. Op bovenstaande data zal het programma van Februari j.l. worden uitgevoerd, hetwelk in verband met de nationale ramp werd uitgesteld. Dan zal de bekende Vlaardingse toneelvereniging „Varia", welke kortgeleden haar 80-jarig bestaan vierde en welke behoort tot de beste verenigingen van de Nederlandse Amateurtoneel Unie, voor ons opvoe ren „De Zondaar", spel in drie bedryven door mr. J. H. Penning. AMATEURSAVONDEN In verband met wijziging van het programma (zie boven) zyn de voor Mei 1953 onder voorbehoud aangekondigde amateursavonden verschoven naar September/ October a.s. By voldoende deelname hopen wij dan hiermede het sei zoen te openen. Ook de „W.F. Music Boys" hebben bereids hun medewerking toegezegd, zodat op deze avonden „bal na" zal zijn. De werknemers van Wilton-Fijenoord en/of huisgenoten, die nog geen lid zijn van O. en A. en bovengenoemde prachtige avonden toch willen meemaken gelieven zich ten spoedigste als lid by de bekende adressen op te geven. DAGTOCHTEN EN BOLLENTOCHT Aangezien de belangstelling voor deze tochten elk jaar minder wordt, vermoedelijk toe te schrijven aan het vele dat op dit terrein geboden wordt door reisburcaux enz., heeft het bestuur gemeend dit seizoen geen tochten te moeten organiseren. Het Bestuur. J. B. STEINDER t Onze voorzitter is niet meer! Een schok voer door ons toen we dit bericht vernamen. We konden onze oren schier niet geloven, doch het bleek helaas waar: zeer onverwacht is de heer Steinder ons ontvallen. Oprecht leed voelen wij vanwege dit verlies. Vanaf de oprichting onzer vereniging vervulde hij de voorzitters- functie en werd hierin door ieder gewaardeerd. Zonder zich ooit op de voorgrond te dringen, dwong zijn sympa thieke persoonlijkheid ons aller achting af. Waar hel een enkele maal noodzakelijk was, sprong hij voor de belangen onzer vereniging in de bres. Overigens was hij de gemoede lijkheid zelve, altijd correct, steeds tot hulp en steun be reid. De heer Steinder is de eerste, die wij als lid door de dood moeten verliezen. Een kort ziekbed is zijn deel gewee&l. Niemand onzer had deze afloop verwacht. God heeft het zo beschikt: wij zwijgen. Moge zijn weduwe en zijn dochter die troost ontvangen, waaraan zij in deze omstandigheden behoefte gevoelen. Wij als schaakgemeenschap zullen zijn nagedachtenis in hoge ere houden. Dat hy in vrede moge rusten is de wens van Het Bestuur en de Leden. Een nieuwe lente, een oud geluid. Elk jaar als de natuur zich gaat vernieuwen, laten oude geluiden hun klanken horen: de mensheid kijkt haar garderobe na, laat stomen en tracht nieuw aan te schaffen, het vrouwelijke deel krijgt de schoonmaakrage, jonge liefde ontbloeit Een nieuw tennisseizoen, een oud geluid. Elk jaar als het nieuwe seizoen voor de deur staat, laten oude geluiden hun klanken horen: de tennisattributen worden nagekeken, snaren vernieuwd, getracht wordt nieuwe rackets aan te schaffen, de oude liefde tot de tennissport wordt tot nieuw leven aangewakkerd. Wanneer U dit leest is onze baan weer opengesteld, zijn we weer in de ban van deze mooie sport, horen we weer het oude vertrouwde „geplop" van de snel heen en weer schietende witte bal. Een nieuw W.F. Nieuws, een oud geluid: Voelt U iets voor dit spel, zoekt U een gezonde ontspanning in de bui tenlucht, wordt dan lid van onze afdeling. Komt eens een kijkje nemen of vraagt inlichtingen aan Mej. Verburg, Hoofdboekhouding. Tot ziens en een goed en sportief tennisseizoen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 18