NIEUWS 2 Tenslotte richtte spreker zich tot Mevrouw Vinke, dankte haar voor het verrichten der doopceremonie en overhandigde haar het ge bruikelijke kleine aandenken aan deze - ook voor haar - bijzondere dag. De rede van onze directeur werd beantwoord door de heer E. Vinke, directeur dezer firma. Hij dankte W.F. en de vele instanties, die hier vertegenwoordigd waren, voor de pret tige samenwerking. De heer Vinke vertelde dan enkele interes sante feiten uit het verleden van de N.V. „Oostzee", o.m. dat dit het derde schip was, dat de naam „Hilversum" draagt. De tonnen- maat van deze schepen is vanaf 3000 ton uit gegroeid tot 17.300, terwijl nog steeds het z.i. juiste standpunt wordt ingenomen, dat ver liezen door één schip, veelal kunnen worden goed gemaakt door gelukkige vaarten van een tweede. Dit standpunt heeft dan ook ge leid tot deze uitbreiding van de „Oostzee- vloot". De eerste twee schepen - pl.m. 12 jaar oud toen ze gekocht werden - droegen de namen „Bussum" en „Hilversum". De „Bus- sum" voer ongelukkig, daarentegen werd dit goed gemaakt door de „Hilversum". Als derde spreker nam de burgemeester van de gemeente Hilversum het woord en con stateerde blij te mogen zijn, dat hij niet Bus- sum's, maar Hilversum's burgemeester was. In deze doop zit volgens spreker nog meer symboliek: „Hilversum beheerst nu niet al leen de aether, maar ook nog de zeeën!" en tenslotte vergeleek de burgemeester de groei van de tonnenmaat der drie Hilversums met de gestadige groei van het inwonertal zijner gemeente: in beide gevallen crescendo! Als dank van de gemeente Hilversum voor de attentie in de vorm van de uitnodiging tot het bijwonen van deze doopplechtigheid, bood Hilversum's burgemeester namens het gemeentebestuur een schilderij aan, voorstel lende het Hilversumse Gemeentehuis. Als laatste spreker voerde de heer G. Warn- derink Vinke het woord. In af en toe bewo gen bewoordingen haalde deze zeer krasse 84-jarige oud-reder enkele gebeurtenissen uit het grijze verleden op, die betrekking hebben op de wederwaardigheid van de N.V. „Oost zee" en W.F. De ouderen van het gezelschap, die de man nen over wie de heer Vinke sprak, hebben gekend, voelden, dat het verleden voor hen herleefde, maar ook de jongeren, voor wie vele feiten slechts door overlevering te hun ner kennis kwamen, hebben met grote be-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 4